Hirdetés
Hirdetés

Antal Lóránt: a közösség építéséért fogunk dolgozni

Antal Lóránt István. Archív •  Fotó: László Ildikó

Antal Lóránt István. Archív

Fotó: László Ildikó

Munkába állt Antal Lóránt István, az RMDSZ Székelyudvarhelyi Városi Szervezete február 27-i elnökválasztásának győztese, és a március 28-i választmányi ülésen megbízást kaptak az új elnökségi tagok is.

Székelyhon

2022. március 29., 20:462022. március 29., 20:46

A február 27-i választásokat követően a választmánynak 12 új tagja lett: Antal Csilla, Incze Csongor, Derzsi László, Raffai László, Nagy Csaba, Gidó Csaba, Bálint Attila, Koncz Melinda, Takács János, Jakab Áron Csaba, Berkeczi Zorán és Széll Tamás.

A választmány kidolgozta az RMDSZ székelyudvarhelyi szervezetének munkaprogramját, amelynek középpontjában a város lakói állnak – áll a szervezet által szerkesztőségünknek elküldött közleményben.

Hirdetés

„Mint politikai szervezetnek, a székelyudvarhelyi RMDSZ-nek a legfontosabb célja a székelyudvarhelyi lakosság szolgálata, gyerekektől a nyugdíjasokig. Egyértelműen ennek alárendelve készülünk arra, hogy a város vezetésére is meghatalmazást szerezzünk az udvarhelyi választópolgároktól, hiszen ezáltal több eszköz, lehetőség fog rendelkezésünkre állni, hogy a székelyudvarhelyi emberek élete és életkörülményeik napról napra javuljanak” – nyilatkozta Antal Lóránt elnök.

A székelyudvarhelyi RMDSZ új elnökének munkáját alelnökként Boros Viktória, a Blansh cukrászlabor vezetője, Szakács-Paál István, a székelyudvarhelyi inkubátorház vezetője, dr. Tubák Nimród orvos, Korodi-Vass Irma nyugdíjas, László Zsolt közgazdász és a Székelyudvarhelyi FC csapatmenedzsere, valamint Zsombori Csongor vállalkozó segítik majd.

Az újonnan felálló elnökség mellé egy konzultatív testületet is létrehoztak, amelynek feladata, hogy kiegészítse az elnökség munkáját, és amelyben a városért tenni akaró civilek, különböző tevékenységi körben dolgozó és értéket teremtő emberek, civil szférát képviselő személyek is szerepet vállalhatnak és hozzájárulhatnak az újraszerveződő városi RMDSZ felépítéséhez, ugyanakkor együtt készülhetnek fel a 2024-es önkormányzati választásokra – mondta Antal Lóránt.

A konzultatív testületben mindeddig Hajdó Csaba, a farkaslaki légzsákgyár igazgatója, Geréb László, az RMKT udvarhelyi elnöke, Nagy György a Gondűző Hotel és Étterem tulajdonosa, Elekes Gyula művész, György István asztalteniszező és Ferenc Csaba, a Hargita Rally főszervezője vállalt szerepet – tájékoztatott a városi RMDSZ-elnök.

„Közös tér, közös cél! szlogennel indítottuk útjára a székelyudvarhelyi RMDSZ új elnökségét, illetve az újonnan megválasztott választmányi tagokat, valamint a székelyudvarhelyi RMDSZ választmányát. Megvitattuk a rövid és középtávú cselekvési tervet, amelyben gyengeségeinket és erősségeinket vezettem fel, ugyanakkor

Idézet
hangsúlyoztam, hogy a jövő akkor lesz a miénk, hogyha a közösség építéséért fogunk dolgozni, ami azt jelenti, hogy minél többet az emberek között lenni, minél többet emberekkel beszélni és minél többször meghallgatni az emberek problémáit és ezekre megoldásokkal előállni.

Ezt a célt fogja szolgálni az is, hogy a kényelmes központból kimegyünk, és a Bethlen negyedben fogunk irodát nyitni. Ennek az irodának a neve Köztér lesz, pontosan azért, mert köztérre akarjuk vinni a problémákat, azért, hogy köztéren tudjuk megbeszélni a mindennapi ügyes-bajos gondjainkat, majd ezek után hatékonyan tudjuk képviselni ezeket az önkormányzati képviselőinken keresztül, hatékonyabban tudjunk megoldást kínálni. Azért választottuk a köztéren való vita és beszélgetés, együttműködés útját, mert azt érzékeltük, hogy az elmúlt több mint két évtizedben szinte minden egyeztetés, megbeszélés a város problémáiról a háttérben történt, kihagyva az embereket, a lakókat. Mi a háttérből a köztérre visszük ezeket, együtt fogunk dolgozni a székelyudvarhelyi lakókkal minden egyes kérdésben” – zárta a választmányi ülésről szóló nyilatkozatát Antal István Lóránt.

1 hozzászólás Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. április 27., hétfő

Szakértő: magas maradhat a földgáz ára, nehéz télnek nézhetünk elébe

Továbbra is kiszámíthatatlan a helyzet a nemzetközi energiapiacon, és a közel-keleti válság, valamint a katari termelési kapacitások egy részének kiesése miatt a földgáz ára tartósan magas maradhat.

Szakértő: magas maradhat a földgáz ára, nehéz télnek nézhetünk elébe
Hirdetés
2026. április 27., hétfő

Változékony időjárásra kell számítani majális idején

Változékony marad az időjárás a következő két hétben: többfelé hűvös éjszakák várhatók, miközben egyes térségekben napközben a hőmérséklet eléri a 22–23 Celsius-fokot is. Április végén és május elején gyenge csapadékra is számítani lehet.

Változékony időjárásra kell számítani majális idején
2026. április 27., hétfő

Hetvenkét településen okozott károkat a viharos szél

Tizennyolc megye 72 településén és a fővárosban okozott károkat az elmúlt 24 órában a viharos szél, a legsúlyosabb incidens Vaslui megyében, Huși városban történt, ahol egy épületről lesodort tetőszerkezet rázuhant egy férfira, aki életét vesztette.

Hetvenkét településen okozott károkat a viharos szél
2026. április 27., hétfő

Cseke Attila: Az RMDSZ nem szavazza meg a Bolojan-kormány elleni bizalmatlansági indítványt

Cseke Attila fejlesztési miniszter hétfőn azt nyilatkozta, hogy az RMDSZ nem szavazza meg a Bolojan-kormány elleni bizalmatlansági indítványt.

Cseke Attila: Az RMDSZ nem szavazza meg a Bolojan-kormány elleni bizalmatlansági indítványt
Hirdetés
2026. április 27., hétfő

Laboreredményre várnak a kézdivásárhelyi szennyezett víz kapcsán

Egy héttel az első aggasztó jelek után sem javallott a vezetékes víz fogyasztása Kézdivásárhely több utcájában. Hétfőn délben még nem álltak rendelkezésre a legutóbbi (pénteki) mintavétel laboratóriumi vizsgálatának eredményei.

Laboreredményre várnak a kézdivásárhelyi szennyezett víz kapcsán
2026. április 27., hétfő

125 magyar film nézhető ingyen a Filmión a magyar film napja alkalmából

Április 30-án, a magyar film napján lesz 125 éve, hogy bemutatták az első magyar filmként számon tartott A táncz című alkotást, ebből az alkalomból 125 produkció látható ingyen a Filmión április 27-e és május 10-e között.

125 magyar film nézhető ingyen a Filmión a magyar film napja alkalmából
2026. április 27., hétfő

Eltűnt mezőbodoni férfit keresnek

Marosvásárhelyre indult szombaton a 39 éves, mezőbodoni férfi Pal Ionel Silviu, aki a mai napig nem tért vissza otthonába – közli a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság.

Eltűnt mezőbodoni férfit keresnek
Eltűnt mezőbodoni férfit keresnek
2026. április 27., hétfő

Eltűnt mezőbodoni férfit keresnek

Hirdetés
2026. április 27., hétfő

Elhunyt Sebő Ferenc, a Nemzet Művésze

79 éves korában meghalt Sebő Ferenc Kossuth-díjas énekes, gitáros, tekerőlantos, dalszerző, népzenekutató és építészmérnök, a Nemzet Művésze, a hazai hangszeres népzenei mozgalom és a táncházmozgalom egyik alapítója.

Elhunyt Sebő Ferenc, a Nemzet Művésze
Elhunyt Sebő Ferenc, a Nemzet Művésze
2026. április 27., hétfő

Elhunyt Sebő Ferenc, a Nemzet Művésze

2026. április 27., hétfő

Hangosak, és élettel töltik meg a várost: kezdődnek a diáknapok Marosvásárhelyen

A marosvásárhelyi diáknapokat idén május 27–30. között rendezik meg a Vibe-fesztivál helyszínén, de a város számos tere otthont ad a rendezvénynek, amely nemcsak az egyetemistákat szólítja meg.

Hangosak, és élettel töltik meg a várost: kezdődnek a diáknapok Marosvásárhelyen
2026. április 27., hétfő

Közel 34 ezren jutottak álláshoz a munkaerő-elhelyező ügynökség közvetítésével

Az év első negyedévében 33.966 személy jutott álláshoz az Országos Munkaerő-elhelyezési Ügynökség (ANOFM) közvetítésével – tájékoztatott hétfőn az intézmény.

Közel 34 ezren jutottak álláshoz a munkaerő-elhelyező ügynökség közvetítésével
Hirdetés