
Antal Lóránt István. Archív
Fotó: László Ildikó
Munkába állt Antal Lóránt István, az RMDSZ Székelyudvarhelyi Városi Szervezete február 27-i elnökválasztásának győztese, és a március 28-i választmányi ülésen megbízást kaptak az új elnökségi tagok is.
2022. március 29., 20:462022. március 29., 20:46
A február 27-i választásokat követően a választmánynak 12 új tagja lett: Antal Csilla, Incze Csongor, Derzsi László, Raffai László, Nagy Csaba, Gidó Csaba, Bálint Attila, Koncz Melinda, Takács János, Jakab Áron Csaba, Berkeczi Zorán és Széll Tamás.
A választmány kidolgozta az RMDSZ székelyudvarhelyi szervezetének munkaprogramját, amelynek középpontjában a város lakói állnak – áll a szervezet által szerkesztőségünknek elküldött közleményben.
„Mint politikai szervezetnek, a székelyudvarhelyi RMDSZ-nek a legfontosabb célja a székelyudvarhelyi lakosság szolgálata, gyerekektől a nyugdíjasokig. Egyértelműen ennek alárendelve készülünk arra, hogy a város vezetésére is meghatalmazást szerezzünk az udvarhelyi választópolgároktól, hiszen ezáltal több eszköz, lehetőség fog rendelkezésünkre állni, hogy a székelyudvarhelyi emberek élete és életkörülményeik napról napra javuljanak” – nyilatkozta Antal Lóránt elnök.
A székelyudvarhelyi RMDSZ új elnökének munkáját alelnökként Boros Viktória, a Blansh cukrászlabor vezetője, Szakács-Paál István, a székelyudvarhelyi inkubátorház vezetője, dr. Tubák Nimród orvos, Korodi-Vass Irma nyugdíjas, László Zsolt közgazdász és a Székelyudvarhelyi FC csapatmenedzsere, valamint Zsombori Csongor vállalkozó segítik majd.
Az újonnan felálló elnökség mellé egy konzultatív testületet is létrehoztak, amelynek feladata, hogy kiegészítse az elnökség munkáját, és amelyben a városért tenni akaró civilek, különböző tevékenységi körben dolgozó és értéket teremtő emberek, civil szférát képviselő személyek is szerepet vállalhatnak és hozzájárulhatnak az újraszerveződő városi RMDSZ felépítéséhez, ugyanakkor együtt készülhetnek fel a 2024-es önkormányzati választásokra – mondta Antal Lóránt.
A konzultatív testületben mindeddig Hajdó Csaba, a farkaslaki légzsákgyár igazgatója, Geréb László, az RMKT udvarhelyi elnöke, Nagy György a Gondűző Hotel és Étterem tulajdonosa, Elekes Gyula művész, György István asztalteniszező és Ferenc Csaba, a Hargita Rally főszervezője vállalt szerepet – tájékoztatott a városi RMDSZ-elnök.
„Közös tér, közös cél! szlogennel indítottuk útjára a székelyudvarhelyi RMDSZ új elnökségét, illetve az újonnan megválasztott választmányi tagokat, valamint a székelyudvarhelyi RMDSZ választmányát. Megvitattuk a rövid és középtávú cselekvési tervet, amelyben gyengeségeinket és erősségeinket vezettem fel, ugyanakkor
Ezt a célt fogja szolgálni az is, hogy a kényelmes központból kimegyünk, és a Bethlen negyedben fogunk irodát nyitni. Ennek az irodának a neve Köztér lesz, pontosan azért, mert köztérre akarjuk vinni a problémákat, azért, hogy köztéren tudjuk megbeszélni a mindennapi ügyes-bajos gondjainkat, majd ezek után hatékonyan tudjuk képviselni ezeket az önkormányzati képviselőinken keresztül, hatékonyabban tudjunk megoldást kínálni. Azért választottuk a köztéren való vita és beszélgetés, együttműködés útját, mert azt érzékeltük, hogy az elmúlt több mint két évtizedben szinte minden egyeztetés, megbeszélés a város problémáiról a háttérben történt, kihagyva az embereket, a lakókat. Mi a háttérből a köztérre visszük ezeket, együtt fogunk dolgozni a székelyudvarhelyi lakókkal minden egyes kérdésben” – zárta a választmányi ülésről szóló nyilatkozatát Antal István Lóránt.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
1 hozzászólás