
Antal Lóránt István. Archív
Fotó: László Ildikó
Munkába állt Antal Lóránt István, az RMDSZ Székelyudvarhelyi Városi Szervezete február 27-i elnökválasztásának győztese, és a március 28-i választmányi ülésen megbízást kaptak az új elnökségi tagok is.
2022. március 29., 20:462022. március 29., 20:46
A február 27-i választásokat követően a választmánynak 12 új tagja lett: Antal Csilla, Incze Csongor, Derzsi László, Raffai László, Nagy Csaba, Gidó Csaba, Bálint Attila, Koncz Melinda, Takács János, Jakab Áron Csaba, Berkeczi Zorán és Széll Tamás.
A választmány kidolgozta az RMDSZ székelyudvarhelyi szervezetének munkaprogramját, amelynek középpontjában a város lakói állnak – áll a szervezet által szerkesztőségünknek elküldött közleményben.
„Mint politikai szervezetnek, a székelyudvarhelyi RMDSZ-nek a legfontosabb célja a székelyudvarhelyi lakosság szolgálata, gyerekektől a nyugdíjasokig. Egyértelműen ennek alárendelve készülünk arra, hogy a város vezetésére is meghatalmazást szerezzünk az udvarhelyi választópolgároktól, hiszen ezáltal több eszköz, lehetőség fog rendelkezésünkre állni, hogy a székelyudvarhelyi emberek élete és életkörülményeik napról napra javuljanak” – nyilatkozta Antal Lóránt elnök.
A székelyudvarhelyi RMDSZ új elnökének munkáját alelnökként Boros Viktória, a Blansh cukrászlabor vezetője, Szakács-Paál István, a székelyudvarhelyi inkubátorház vezetője, dr. Tubák Nimród orvos, Korodi-Vass Irma nyugdíjas, László Zsolt közgazdász és a Székelyudvarhelyi FC csapatmenedzsere, valamint Zsombori Csongor vállalkozó segítik majd.
Az újonnan felálló elnökség mellé egy konzultatív testületet is létrehoztak, amelynek feladata, hogy kiegészítse az elnökség munkáját, és amelyben a városért tenni akaró civilek, különböző tevékenységi körben dolgozó és értéket teremtő emberek, civil szférát képviselő személyek is szerepet vállalhatnak és hozzájárulhatnak az újraszerveződő városi RMDSZ felépítéséhez, ugyanakkor együtt készülhetnek fel a 2024-es önkormányzati választásokra – mondta Antal Lóránt.
A konzultatív testületben mindeddig Hajdó Csaba, a farkaslaki légzsákgyár igazgatója, Geréb László, az RMKT udvarhelyi elnöke, Nagy György a Gondűző Hotel és Étterem tulajdonosa, Elekes Gyula művész, György István asztalteniszező és Ferenc Csaba, a Hargita Rally főszervezője vállalt szerepet – tájékoztatott a városi RMDSZ-elnök.
„Közös tér, közös cél! szlogennel indítottuk útjára a székelyudvarhelyi RMDSZ új elnökségét, illetve az újonnan megválasztott választmányi tagokat, valamint a székelyudvarhelyi RMDSZ választmányát. Megvitattuk a rövid és középtávú cselekvési tervet, amelyben gyengeségeinket és erősségeinket vezettem fel, ugyanakkor
Ezt a célt fogja szolgálni az is, hogy a kényelmes központból kimegyünk, és a Bethlen negyedben fogunk irodát nyitni. Ennek az irodának a neve Köztér lesz, pontosan azért, mert köztérre akarjuk vinni a problémákat, azért, hogy köztéren tudjuk megbeszélni a mindennapi ügyes-bajos gondjainkat, majd ezek után hatékonyan tudjuk képviselni ezeket az önkormányzati képviselőinken keresztül, hatékonyabban tudjunk megoldást kínálni. Azért választottuk a köztéren való vita és beszélgetés, együttműködés útját, mert azt érzékeltük, hogy az elmúlt több mint két évtizedben szinte minden egyeztetés, megbeszélés a város problémáiról a háttérben történt, kihagyva az embereket, a lakókat. Mi a háttérből a köztérre visszük ezeket, együtt fogunk dolgozni a székelyudvarhelyi lakókkal minden egyes kérdésben” – zárta a választmányi ülésről szóló nyilatkozatát Antal István Lóránt.
Csaknem négymillió lejt szán a Maros Megyei Tanács a marosvásárhelyi körgyűrű egyik szakaszának előkészítésére, átvállalva a megvalósíthatósági tanulmány költségeit. Ez egy komoly lépés a 19 kilométeres út megépítése érdekében.
Ro-Alert üzenetet küldtek a Székelyföldtől nem messze lévő, a Neamț megyei Borca községben élőknek, miután egy helyi lakos arról számolt be, hogy farkasokat látott az egyik faluban.
A nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájára feliratkozott több mint 148 ezer diák közül 4883 nem jelent meg szerdán a matematikából tartott írásbeli felmérőn – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Az Alkotmánybíróság ma megerősítette, hogy alkotmányos az a törvény, amellyel megduplázták a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát – jelentette be közösségi oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos elnöksége Ovidiu Popát, Radu Opreát és Marian Neacșut bízta meg azzal, hogy az alakulat nevében tárgyalásokat folytassanak a parlamenti pártokkal a PSD-kormány támogatását rögzítő megállapodásról.
Amerikai egyetemek, középiskolák, fogadócsaládok és pályaorientációs programok várják azt a 44 diákot, akik a Márton Áron Főgimnázium Marci2US programjának első résztvevőiként utazhatnak az Egyesült Államokba.
Medve jelenéte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a Csíkszentlélek községhez tartozó fitódiakat szerda délután.
Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerint a bizalomhiány a romániai társadalom „legsúlyosabb deficitje”, a legnagyobb gond pedig az, hogy az állam intézményein keresztül nagyon gyakran semmibe veszi az állampolgárt.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) vállalja a kormányzást és Sorin Grindeanut javasolja miniszterelnöknek.
1 hozzászólás