
• Forrás: Antal Árpád/Facebook
Radikálisan át szeretné alakítani a várost, hogy az Székelyföld és Erdély számára iránymutató legyen, ezért ismét megpályázza Sepsiszentgyörgy polgármesteri tisztségét – jelentette be hétfőn a romos Bodok szálloda tetején Antal Árpád.
2020. február 17., 17:422020. február 17., 17:42
2020. február 17., 19:072020. február 17., 19:07
Az RMDSZ-es politikus elmondta, azért választotta ezt a helyszínt a a bejelentésre, mert a kommunizmus szimbólumának számító épületet lebontják, és azzal lezárul egy korszak a város életében.
– mondta. Kifejtette, azért február 17-én jelentette be indulását az újabb mandátumért, mert négy évvel ezelőtt épp február 17-én „ébresztették őt és családját” a házkutatásra érkező hatóságiak.
„Egyértelmű, hogy akik elrendelték azt az akciót, meg akarták törni a város 2008 után kezdődő lendületét. Vannak, akik nem érdekeltek abban, hogy Sepsiszentgyörgy dinamikusan fejlődő város legyen. A szándékuk részben sikerült, sokat gondolkodtam, hogy mivel teszek jobbat a városnak, ha félreállok, vagy ha folytatom a munkát, végül az emberek szeretete, szolidaritása tette egyértelművé a döntésemet” – mondta az elöljáró.
Azt szeretné, hogy a következő tíz évben a várost olyan szintre emeljék, melyet „sokan ma még el sem tudnak képzelni”. Antal Árpád rámutatott,
Felidézte, amikor a Sepsi Aréna építése elkezdődött, akkor is voltak, akik kétségbe vonták a beruházás létjogosultságát, ám vasárnap este 2500 szurkoló nézte végig a női kosárlabda Román Kupa döntőjét. Ha nem épül meg a Sepsi Aréna, ma nem épülne mellé a stadion, a sportegyetem létesítményei. Olyan beruházásokat kell eszközölni, melyek folyamatokat indítanak el – szögezte le Antal Árpád.

Ötödször hódította el a női kosárlabda Román Kupát a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC miután a döntő torna vasárnap esti fináléjában az FCC Baschet Arad együttesét fektette két vállra.
Arra is kitért, hogy Románia lakosságának 90 százaléka gondolja úgy, hogy rossz irányba tart az ország, közben Sepsiszentgyörgy lakóinak 70 százaléka véli úgy, hogy a város jó irányba halad. „Ilyen körülmények között kell menni előre, olyan várost építeni, ahol senki számára nem kérdés, hogy megyünk vagy maradunk, visszajövünk vagy sem. A globális folyamatok ellenében, az erős kelet-nyugat irányú kivándorlás ellenében kell mindent megtenni, hogy itthon tartsuk a fiatalokat” – szögezte le a politikus.
A zöld aktivistáknak is üzent, hangsúlyozta, nem véletlen, hogy zöld színűre színezték az RMDSZ tulipános logóját,
Mivel a következő tíz évről beszélt, arra az újságírói kérdésre, hogy két mandátumra készül-e, Antal Árpád kifejtette, mindig csak egyre készül, de nem mandátumokban gondolkodik, évtizedekre tervez. Kérdésünkre, hogy tervez-e egyeztetést a másik két magyar párttal, kifejtette, egyeztetések mindig zajlottak, 2012-ben az Erdélyi Magyar Néppárt (EMNP) támogatta, 2016-ban a Magyar Polgári Párt (MPP).
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!