
• Forrás: Antal Árpád/Facebook
Radikálisan át szeretné alakítani a várost, hogy az Székelyföld és Erdély számára iránymutató legyen, ezért ismét megpályázza Sepsiszentgyörgy polgármesteri tisztségét – jelentette be hétfőn a romos Bodok szálloda tetején Antal Árpád.
2020. február 17., 17:422020. február 17., 17:42
2020. február 17., 19:072020. február 17., 19:07
Az RMDSZ-es politikus elmondta, azért választotta ezt a helyszínt a a bejelentésre, mert a kommunizmus szimbólumának számító épületet lebontják, és azzal lezárul egy korszak a város életében.
– mondta. Kifejtette, azért február 17-én jelentette be indulását az újabb mandátumért, mert négy évvel ezelőtt épp február 17-én „ébresztették őt és családját” a házkutatásra érkező hatóságiak.
„Egyértelmű, hogy akik elrendelték azt az akciót, meg akarták törni a város 2008 után kezdődő lendületét. Vannak, akik nem érdekeltek abban, hogy Sepsiszentgyörgy dinamikusan fejlődő város legyen. A szándékuk részben sikerült, sokat gondolkodtam, hogy mivel teszek jobbat a városnak, ha félreállok, vagy ha folytatom a munkát, végül az emberek szeretete, szolidaritása tette egyértelművé a döntésemet” – mondta az elöljáró.
Azt szeretné, hogy a következő tíz évben a várost olyan szintre emeljék, melyet „sokan ma még el sem tudnak képzelni”. Antal Árpád rámutatott,
Felidézte, amikor a Sepsi Aréna építése elkezdődött, akkor is voltak, akik kétségbe vonták a beruházás létjogosultságát, ám vasárnap este 2500 szurkoló nézte végig a női kosárlabda Román Kupa döntőjét. Ha nem épül meg a Sepsi Aréna, ma nem épülne mellé a stadion, a sportegyetem létesítményei. Olyan beruházásokat kell eszközölni, melyek folyamatokat indítanak el – szögezte le Antal Árpád.

Ötödször hódította el a női kosárlabda Román Kupát a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC miután a döntő torna vasárnap esti fináléjában az FCC Baschet Arad együttesét fektette két vállra.
Arra is kitért, hogy Románia lakosságának 90 százaléka gondolja úgy, hogy rossz irányba tart az ország, közben Sepsiszentgyörgy lakóinak 70 százaléka véli úgy, hogy a város jó irányba halad. „Ilyen körülmények között kell menni előre, olyan várost építeni, ahol senki számára nem kérdés, hogy megyünk vagy maradunk, visszajövünk vagy sem. A globális folyamatok ellenében, az erős kelet-nyugat irányú kivándorlás ellenében kell mindent megtenni, hogy itthon tartsuk a fiatalokat” – szögezte le a politikus.
A zöld aktivistáknak is üzent, hangsúlyozta, nem véletlen, hogy zöld színűre színezték az RMDSZ tulipános logóját,
Mivel a következő tíz évről beszélt, arra az újságírói kérdésre, hogy két mandátumra készül-e, Antal Árpád kifejtette, mindig csak egyre készül, de nem mandátumokban gondolkodik, évtizedekre tervez. Kérdésünkre, hogy tervez-e egyeztetést a másik két magyar párttal, kifejtette, egyeztetések mindig zajlottak, 2012-ben az Erdélyi Magyar Néppárt (EMNP) támogatta, 2016-ban a Magyar Polgári Párt (MPP).
Meglőtt, felakasztott, agyonvert és éheztetett kutyák tucatjai kerültek be az elmúlt évek alatt a csíktaplocai kutyamenhelyre. Ez a székelyföldi kutyatartás árnyoldala, az esetenkénti, meglehetősen kegyetlen bánásmód az állatokkal.
Kihirdette szerdán Nicușor Dan államfő az alapélelmiszerek árréskorlátozását 2026. december 31-éig meghosszabbító jogszabályt.
Csaknem négymillió lejt szán a Maros Megyei Tanács a marosvásárhelyi körgyűrű egyik szakaszának előkészítésére, átvállalva a megvalósíthatósági tanulmány költségeit. Ez egy komoly lépés a 19 kilométeres út megépítése érdekében.
Ro-Alert üzenetet küldtek a Székelyföldtől nem messze lévő, a Neamț megyei Borca községben élőknek, miután egy helyi lakos arról számolt be, hogy farkasokat látott az egyik faluban.
A nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájára feliratkozott több mint 148 ezer diák közül 4883 nem jelent meg szerdán a matematikából tartott írásbeli felmérőn – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Az Alkotmánybíróság ma megerősítette, hogy alkotmányos az a törvény, amellyel megduplázták a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát – jelentette be közösségi oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos elnöksége Ovidiu Popát, Radu Opreát és Marian Neacșut bízta meg azzal, hogy az alakulat nevében tárgyalásokat folytassanak a parlamenti pártokkal a PSD-kormány támogatását rögzítő megállapodásról.
Amerikai egyetemek, középiskolák, fogadócsaládok és pályaorientációs programok várják azt a 44 diákot, akik a Márton Áron Főgimnázium Marci2US programjának első résztvevőiként utazhatnak az Egyesült Államokba.
Medve jelenéte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a Csíkszentlélek községhez tartozó fitódiakat szerda délután.
Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet.
szóljon hozzá!