
Antal Árpád. Archív
Fotó: Vargyasi Levente
Új kihívással kellett szembenézni az elmúlt időszakban, hiszen a járvány miatt új törésvonal jelent meg a társadalomban, amely erősebb az etnikai, szociális, politikai törésvonalaknál is – jelentette ki keddi sajtótájékoztatóján Antal Árpád.
2021. október 26., 21:342021. október 26., 21:34
Sepsiszentgyörgy polgármestere az elmúlt egy év kihívásairól, megvalósításairól számolt be annak kapcsán, hogy napra pontosan egy évvel ezelőtt, 2020 október 26-án tette le az esküt, és kezdte el negyedik polgármesteri mandátumát.
A szociológus végzettségű elöljáró kifejtette, korábban nem is gondoltak arra, hogy
A központi hatóságok részéről a kommunikáció, a döntések nem voltak elég következetesek, nem segítették a társadalmat, közben a halál közelsége megváltoztatta az emberek egy részének a magatartását.
„Reményt kell nyújtani, hogy túl leszünk ezen a helyzeten, nem roppan össze a közösség, ép ésszel átvészeljük a járványt” – mondta a polgármester.
A járványhelyzet ellenére sikeresek voltak a közösségépítő programjaik, a Gaia néven ismert fényinstalláció bemutatása, az István, a király székelyföldi nagy produkció a város történetének legnagyobb kulturális projektje volt, a művészeket is tudták ezzel segíteni. Az online oktatáshoz támogatást nyújtottak okoseszköz-vásárlásra a diákoknak, pedagógusoknak, nagycsaládosoknak. A város és a megye zászlójának a hivatalosítása közelebb vitt ahhoz, hogy véget érjen a több évtizedes zászlóvita – mondta Antal.
Közben az RMDSZ kormányzati szerepvállalásának köszönhetően 28 millió lej, szabadon felhasználható pénz érkezett a városba. A polgármester a megvalósítások között említette, hogy
A város, a megye és a református egyház összefogásával, a magyar állam támogatásával sikerült felújítani a Vártemplomot, a legrégebbi műemléképületet a városban.
Antal Árpád nagy eredménynek tartja, hogy az önkormányzat megvásárolta a dohánygyár épületét, a régió egyik ipari műemlékét, és hogy megépült a Sepsi OSK focicsapat stadionja, valamint azt, hogy Sugásfürdőn vásároltak egy villát, ahol erdei iskola fog működni.
A tavalyi Báj-havasi túra megejtésekor került fel a bakancslistára a távolban sejtelmesen körvonalozódó Grohotis. Erdélynek megannyi hegye kínál barangolási lehetőséget egy-egy hétvégére, ám az ezeréves határ még mindig különleges csáberővel bír.
Maroshévízen egy kereskedelmi egység alagsorába folyt be a víz, a szivattyúzáshoz a helyi hivatásos tűzoltókat riasztották.
A szombat délutáni rendkívül heves esőzések, viharok következtében Kovászna megye több helyszínén is szükség volt a Kovászna megyei tűzoltóság egységeinek segítségére.
Baleset történt Sepsiszentgyörgy kézdivásárhelyi kijáratánál a 13E országúton. Az ütközés következtében hat embert szállítottak kórházba és forgalomkorlátozást vezettek be.
Nicușor Dan államelnök szombaton megerősítette, hogy a pénteken felrobbant tengeri drón ukrán eredetű, de hangsúlyozta, hogy Oroszország a felelős a Romániát érintő helyzetért.
Bántalmaztak egy férfit és eltulajdonították az áldozat kerékpárját szombaton hajnalban Marosludason. Az elkövetők előzetesbe kerültek.
Narancs jelzésű viharriasztást követően több településen is intenzív felhőszakadással érkezett meg a viharos időjárás. A vihar által érintett települések lakóit Ro-Alert üzenetben is figyelmeztették a hatóságok.
Minden, ebben az időszakban elkészülő bölcsőde felvehet majd állami költségvetésből fizetett személyzetet, hogy ősztől elkezdhesse működését – jelentette ki szombaton Ilie Bolojan.
A Déli- és a Keleti-Kárpátokra, Munténiára, Dobrudzsára és Moldvára érvényes fokozott légköri instabilitásra figyelmeztető elsőfokú (sárga) riasztást adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Több folyó is kiléphet a medréből az esőzések következtében szombaton és vasárnap. Székelyföldi folyók is érintettek.
szóljon hozzá!