
Antal Árpád, Sepsiszentgyörgy polgármestere. Archív
Fotó: Antal Árpád/Facebook
Fontos, hogy vállalják a nevüket a nyilvánosság előtt a koronavírussal fertőzött orvosok – fogalmazza meg Facebook-bejegyzésében Antal Árpád. Sepsiszentgyörgy polgármestere kifejtette, reméli, ezt mielőbb megteszik az érintettek, hogy eloszlassák az emberek félelmeit és helyreállítsák a közösség bizalmát.
2020. március 24., 13:222020. március 24., 13:22
2020. március 24., 14:402020. március 24., 14:40
„Azt gondolom, hogy ez lenne most részükről a helyes és felelős magatartás. Ennek a járványnak a megfékezéséhez tényekre van szükség, pontos, világos tényekre. Rendes körülmények között nem kérnék ilyet, és nem kérném nyilvánosan, de most rendkívüli helyzet van, és mindenkinek elsősorban a közösség biztonsága és egészsége kell a legfontosabb legyen!” – olvasható a bejegyzésében.
Antal Árpád kedden délelőtt online sajtótájékoztatón újságírói kérdésre elmondta, a járványtani feltárás a megyei közegészségügyi igazgatóság feladata, de mivel nagyon sok ember érintett, sokan kerültek kapcsolatba a koronavírussal fertőzött orvosi alkalmazottakkal, ez egy nagyon hosszú folyamat lesz.
„Ezért gondolom, hogy válságban a legfontosabb a pontos, hiteles, friss hatósági információ, mert nagyobb baj lesz belőle, ha a hatóságok nem kommunikálnak. A hírek úgyis terjednek” – mondta a polgármester. Hangsúlyozta,
„Én nem tehetem meg, hogy neveket hozok nyilvánosságra, azok tehetik meg, akik ebben a helyzetben vannak. Én biztos, ha odajutok, hogy a koronavírustesztem pozitív lesz, kiállok és elmondom az embereknek. Ez a felelős magatartás” – szögezte le Antal Árpád.
Meglátása szerint a kórházban kialakult helyzetben meg lehetne még fordítani a közhangulatot, ha az érintettek vállalják a nevüket, esetleg naponta a rádióban, a közösségi médiában kommunikálnak, elmondják, hogy kórházban vannak, melyek a tüneteik, majd azt, hogy meggyógyultak, hazatérhettek. „Megnyugtató lehet az embereknek, ha hiteles forrásból, orvosok tapasztalatai alapján követhetik végig a betegség folyamatát. Ehhez nyitottságra van szükség” – szögezte le Antal Árpád.
Mint ismeretes, a sepsiszentgyörgyi kórházban öt orvost diagnosztizáltak koronavírus-fertőzéssel, a kórház szülészet-nőgyógyászat, újszülött osztályait és a szülőszobát lezárták.

Vasárnap közölték, de már szombaton este kiderült, hogy sepsiszentgyörgyi kórház egyik, a nőgyógyászat-szülészet osztályon dolgozó munkatársánál megállapították a koronavírus-fertőzést – tájékoztatott András-Nagy Róbert az intézmény igazgatója.
András Pál szülész-nőgyógyász főorvos Facebook-bejegyzésben vállalta fel, hogy pozitív lett a koronavírustesztje, míg feleségéé negatív. „Enyhe lázon kívül semmi egyéb tünetem nincs. Reggel óta értesítettem azokat a személyeket, akikkel az utóbbi 14 napban kapcsolatba kerültem. (...) Ha bárki úgy érzi, hogy kérdése van, állok rendelkezésére” – olvasható a bejegyzésben.
Meglőtt, felakasztott, agyonvert és éheztetett kutyák tucatjai kerültek be az elmúlt évek alatt a csíktaplocai kutyamenhelyre. Ez a székelyföldi kutyatartás árnyoldala, az esetenkénti, meglehetősen kegyetlen bánásmód az állatokkal.
Kihirdette szerdán Nicușor Dan államfő az alapélelmiszerek árréskorlátozását 2026. december 31-éig meghosszabbító jogszabályt.
Csaknem négymillió lejt szán a Maros Megyei Tanács a marosvásárhelyi körgyűrű egyik szakaszának előkészítésére, átvállalva a megvalósíthatósági tanulmány költségeit. Ez egy komoly lépés a 19 kilométeres út megépítése érdekében.
Ro-Alert üzenetet küldtek a Székelyföldtől nem messze lévő, a Neamț megyei Borca községben élőknek, miután egy helyi lakos arról számolt be, hogy farkasokat látott az egyik faluban.
A nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájára feliratkozott több mint 148 ezer diák közül 4883 nem jelent meg szerdán a matematikából tartott írásbeli felmérőn – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Az Alkotmánybíróság ma megerősítette, hogy alkotmányos az a törvény, amellyel megduplázták a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát – jelentette be közösségi oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos elnöksége Ovidiu Popát, Radu Opreát és Marian Neacșut bízta meg azzal, hogy az alakulat nevében tárgyalásokat folytassanak a parlamenti pártokkal a PSD-kormány támogatását rögzítő megállapodásról.
Amerikai egyetemek, középiskolák, fogadócsaládok és pályaorientációs programok várják azt a 44 diákot, akik a Márton Áron Főgimnázium Marci2US programjának első résztvevőiként utazhatnak az Egyesült Államokba.
Medve jelenéte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a Csíkszentlélek községhez tartozó fitódiakat szerda délután.
Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet.
szóljon hozzá!