
Antal Árpád, Sepsiszentgyörgy polgármestere. Archív
Fotó: Antal Árpád/Facebook
Fontos, hogy vállalják a nevüket a nyilvánosság előtt a koronavírussal fertőzött orvosok – fogalmazza meg Facebook-bejegyzésében Antal Árpád. Sepsiszentgyörgy polgármestere kifejtette, reméli, ezt mielőbb megteszik az érintettek, hogy eloszlassák az emberek félelmeit és helyreállítsák a közösség bizalmát.
2020. március 24., 13:222020. március 24., 13:22
2020. március 24., 14:402020. március 24., 14:40
„Azt gondolom, hogy ez lenne most részükről a helyes és felelős magatartás. Ennek a járványnak a megfékezéséhez tényekre van szükség, pontos, világos tényekre. Rendes körülmények között nem kérnék ilyet, és nem kérném nyilvánosan, de most rendkívüli helyzet van, és mindenkinek elsősorban a közösség biztonsága és egészsége kell a legfontosabb legyen!” – olvasható a bejegyzésében.
Antal Árpád kedden délelőtt online sajtótájékoztatón újságírói kérdésre elmondta, a járványtani feltárás a megyei közegészségügyi igazgatóság feladata, de mivel nagyon sok ember érintett, sokan kerültek kapcsolatba a koronavírussal fertőzött orvosi alkalmazottakkal, ez egy nagyon hosszú folyamat lesz.
„Ezért gondolom, hogy válságban a legfontosabb a pontos, hiteles, friss hatósági információ, mert nagyobb baj lesz belőle, ha a hatóságok nem kommunikálnak. A hírek úgyis terjednek” – mondta a polgármester. Hangsúlyozta,
„Én nem tehetem meg, hogy neveket hozok nyilvánosságra, azok tehetik meg, akik ebben a helyzetben vannak. Én biztos, ha odajutok, hogy a koronavírustesztem pozitív lesz, kiállok és elmondom az embereknek. Ez a felelős magatartás” – szögezte le Antal Árpád.
Meglátása szerint a kórházban kialakult helyzetben meg lehetne még fordítani a közhangulatot, ha az érintettek vállalják a nevüket, esetleg naponta a rádióban, a közösségi médiában kommunikálnak, elmondják, hogy kórházban vannak, melyek a tüneteik, majd azt, hogy meggyógyultak, hazatérhettek. „Megnyugtató lehet az embereknek, ha hiteles forrásból, orvosok tapasztalatai alapján követhetik végig a betegség folyamatát. Ehhez nyitottságra van szükség” – szögezte le Antal Árpád.
Mint ismeretes, a sepsiszentgyörgyi kórházban öt orvost diagnosztizáltak koronavírus-fertőzéssel, a kórház szülészet-nőgyógyászat, újszülött osztályait és a szülőszobát lezárták.

Vasárnap közölték, de már szombaton este kiderült, hogy sepsiszentgyörgyi kórház egyik, a nőgyógyászat-szülészet osztályon dolgozó munkatársánál megállapították a koronavírus-fertőzést – tájékoztatott András-Nagy Róbert az intézmény igazgatója.
András Pál szülész-nőgyógyász főorvos Facebook-bejegyzésben vállalta fel, hogy pozitív lett a koronavírustesztje, míg feleségéé negatív. „Enyhe lázon kívül semmi egyéb tünetem nincs. Reggel óta értesítettem azokat a személyeket, akikkel az utóbbi 14 napban kapcsolatba kerültem. (...) Ha bárki úgy érzi, hogy kérdése van, állok rendelkezésére” – olvasható a bejegyzésben.
Majdnem ezer hektárral csökkent a burgonyával beültetett Hargita megyei szántóföldek összterülete múlt évhez képest. Vannak azonban kedvező változások is a mezőgazdaság szerkezetének alakulásában.
A Mars és az Uránusz ritka bolygóegyüttállását lehet majd megfigyelni a Fiastyúk csillaghalmaza alatt július 4-én, a hajnali égen.
Nicușor Dan reméli, hogy meglesznek az eszközei a rendszer megreformálásához. Az államfőt az újságírók azokra a vádakra reagáltatták, amelyek szerint maga is a „rendszer” része.
Hangulatos hétvége vár a kézdivásárhelyiekre és a környékbeliekre, miután pénteken kezdődik és vasárnap estig tart a város ünnepe. A Sokadalom egyetlen anyaországi meghívottja, a Bikini együttes mindjárt az első nap során fellép.
Autóba zárva maradt egy négy hónapos csecsemő csütörtökön Gyulafehérváron, miután a jármű automatikusan bezáródott, miközben a kulcs bent maradt.
Magyar anyanyelvűként munkát keresel Romániában? A Jooble segít megtalálni a legjobb romániai állásokat. Olvasd el összefoglalónkat!
A lakóépületek építési költségei 2015 és 2025 között átlagosan 48,2 százalékkal emelkedtek az Európai Unióban (EU) – derül ki az Eurostat csütörtökön közzétett adataiból.
Huszonhat, fogyatékkal élő felnőtteket gondozó otthonban függesztik fel a beutalásokat – döntötte el a Maros megyei tanács a szakigazgatóság kérésére. Az uniós előírások miatt ezeket a nagy méretű központokat 2030-ig át kell alakítani.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) benyújtott a parlamentbe egy törvénymódosító javaslatot, amely szerint a daganatos betegek kísérői akkor is jogosultak lennének a fizetett szabadságra, ha orvosi vizsgálatokra kísérik el a beteget.
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
szóljon hozzá!