
Antal Árpád, Sepsiszentgyörgy polgármestere. Archív
Fotó: Antal Árpád/Facebook
Fontos, hogy vállalják a nevüket a nyilvánosság előtt a koronavírussal fertőzött orvosok – fogalmazza meg Facebook-bejegyzésében Antal Árpád. Sepsiszentgyörgy polgármestere kifejtette, reméli, ezt mielőbb megteszik az érintettek, hogy eloszlassák az emberek félelmeit és helyreállítsák a közösség bizalmát.
2020. március 24., 13:222020. március 24., 13:22
2020. március 24., 14:402020. március 24., 14:40
„Azt gondolom, hogy ez lenne most részükről a helyes és felelős magatartás. Ennek a járványnak a megfékezéséhez tényekre van szükség, pontos, világos tényekre. Rendes körülmények között nem kérnék ilyet, és nem kérném nyilvánosan, de most rendkívüli helyzet van, és mindenkinek elsősorban a közösség biztonsága és egészsége kell a legfontosabb legyen!” – olvasható a bejegyzésében.
Antal Árpád kedden délelőtt online sajtótájékoztatón újságírói kérdésre elmondta, a járványtani feltárás a megyei közegészségügyi igazgatóság feladata, de mivel nagyon sok ember érintett, sokan kerültek kapcsolatba a koronavírussal fertőzött orvosi alkalmazottakkal, ez egy nagyon hosszú folyamat lesz.
„Ezért gondolom, hogy válságban a legfontosabb a pontos, hiteles, friss hatósági információ, mert nagyobb baj lesz belőle, ha a hatóságok nem kommunikálnak. A hírek úgyis terjednek” – mondta a polgármester. Hangsúlyozta,
„Én nem tehetem meg, hogy neveket hozok nyilvánosságra, azok tehetik meg, akik ebben a helyzetben vannak. Én biztos, ha odajutok, hogy a koronavírustesztem pozitív lesz, kiállok és elmondom az embereknek. Ez a felelős magatartás” – szögezte le Antal Árpád.
Meglátása szerint a kórházban kialakult helyzetben meg lehetne még fordítani a közhangulatot, ha az érintettek vállalják a nevüket, esetleg naponta a rádióban, a közösségi médiában kommunikálnak, elmondják, hogy kórházban vannak, melyek a tüneteik, majd azt, hogy meggyógyultak, hazatérhettek. „Megnyugtató lehet az embereknek, ha hiteles forrásból, orvosok tapasztalatai alapján követhetik végig a betegség folyamatát. Ehhez nyitottságra van szükség” – szögezte le Antal Árpád.
Mint ismeretes, a sepsiszentgyörgyi kórházban öt orvost diagnosztizáltak koronavírus-fertőzéssel, a kórház szülészet-nőgyógyászat, újszülött osztályait és a szülőszobát lezárták.

Vasárnap közölték, de már szombaton este kiderült, hogy sepsiszentgyörgyi kórház egyik, a nőgyógyászat-szülészet osztályon dolgozó munkatársánál megállapították a koronavírus-fertőzést – tájékoztatott András-Nagy Róbert az intézmény igazgatója.
András Pál szülész-nőgyógyász főorvos Facebook-bejegyzésben vállalta fel, hogy pozitív lett a koronavírustesztje, míg feleségéé negatív. „Enyhe lázon kívül semmi egyéb tünetem nincs. Reggel óta értesítettem azokat a személyeket, akikkel az utóbbi 14 napban kapcsolatba kerültem. (...) Ha bárki úgy érzi, hogy kérdése van, állok rendelkezésére” – olvasható a bejegyzésben.
Több mint 2,25 milliárd euró érkezett Románia számlájára az országos helyreállítási terv PNRR keretében benyújtott negyedik kifizetési kérelem alapján – jelentette be kedden a Facebook-oldalán Dragoș Pîslaru.
Vegyék ki a barnamedvét a szigorúan védett fajok kategóriájából, és rugalmasabb kezelést tegyenek lehetővé azokban a tagállamokban, ahol a faj nem veszélyeztetett – ezekkel a kérésekkel fordult az Európai Bizottsághoz Tánczos Barna.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Nicușor Dan államfővel folytatott keddi egyeztetések után kijelentette, hogy két kisebbségikormány-változat képzelhető el, harmadik lehetőségként pedig egy „nagyon szűk többségű” kormány.
Jóváhagyta a Versenytanács a Carrefour Románia Pavăl Holding általi felvásárlását.
Tóvá alakult a marosvásárhelyi sürgősségi kórház mögötti parkoló a hétfő esti felhőszakadás után. A területre több környező telekről és a Molter Károly utcából is odafolyik az esővíz, ezért a leparkolt autók között nehéz bejutni a kórházba.
Az Európai Bizottság (EB) 2,25 milliárd eurót folyósított kedden Romániának az országos helyreállítási tervhez (PNRR) kapcsolódó negyedik kifizetési kérelem alapján.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion a keddi cotroceni-i konzultációk után kijelentette, hogy pártja nélkül nem lehet kormányt alakítani.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) tájékoztatta kedden az államfőt, hogy készen áll vállalni a kormányzást – nyilatkozta Sorin Grindeanu pártelnök a Nicușor Dannal a Cotroceni-palotában folytatott keddi egyeztetés után.
Nicușor Dan államfő kedden közölte, hogy a Cotroceni-palotában tartandó egyeztetéseken arra fogja kérni a pártokat, hogy térjenek vissza a párbeszédhez.
Több millió eurót kap az Európai Unió Szolidaritási Alapjából Parajd – számolt be kedden Vincze Loránt RMDSZ-es európai parlamenti képviselő.
szóljon hozzá!