
Antal Árpád, Sepsiszentgyörgy polgármestere. Archív
Fotó: Antal Árpád/Facebook
Fontos, hogy vállalják a nevüket a nyilvánosság előtt a koronavírussal fertőzött orvosok – fogalmazza meg Facebook-bejegyzésében Antal Árpád. Sepsiszentgyörgy polgármestere kifejtette, reméli, ezt mielőbb megteszik az érintettek, hogy eloszlassák az emberek félelmeit és helyreállítsák a közösség bizalmát.
2020. március 24., 13:222020. március 24., 13:22
2020. március 24., 14:402020. március 24., 14:40
„Azt gondolom, hogy ez lenne most részükről a helyes és felelős magatartás. Ennek a járványnak a megfékezéséhez tényekre van szükség, pontos, világos tényekre. Rendes körülmények között nem kérnék ilyet, és nem kérném nyilvánosan, de most rendkívüli helyzet van, és mindenkinek elsősorban a közösség biztonsága és egészsége kell a legfontosabb legyen!” – olvasható a bejegyzésében.
Antal Árpád kedden délelőtt online sajtótájékoztatón újságírói kérdésre elmondta, a járványtani feltárás a megyei közegészségügyi igazgatóság feladata, de mivel nagyon sok ember érintett, sokan kerültek kapcsolatba a koronavírussal fertőzött orvosi alkalmazottakkal, ez egy nagyon hosszú folyamat lesz.
„Ezért gondolom, hogy válságban a legfontosabb a pontos, hiteles, friss hatósági információ, mert nagyobb baj lesz belőle, ha a hatóságok nem kommunikálnak. A hírek úgyis terjednek” – mondta a polgármester. Hangsúlyozta,
„Én nem tehetem meg, hogy neveket hozok nyilvánosságra, azok tehetik meg, akik ebben a helyzetben vannak. Én biztos, ha odajutok, hogy a koronavírustesztem pozitív lesz, kiállok és elmondom az embereknek. Ez a felelős magatartás” – szögezte le Antal Árpád.
Meglátása szerint a kórházban kialakult helyzetben meg lehetne még fordítani a közhangulatot, ha az érintettek vállalják a nevüket, esetleg naponta a rádióban, a közösségi médiában kommunikálnak, elmondják, hogy kórházban vannak, melyek a tüneteik, majd azt, hogy meggyógyultak, hazatérhettek. „Megnyugtató lehet az embereknek, ha hiteles forrásból, orvosok tapasztalatai alapján követhetik végig a betegség folyamatát. Ehhez nyitottságra van szükség” – szögezte le Antal Árpád.
Mint ismeretes, a sepsiszentgyörgyi kórházban öt orvost diagnosztizáltak koronavírus-fertőzéssel, a kórház szülészet-nőgyógyászat, újszülött osztályait és a szülőszobát lezárták.

Vasárnap közölték, de már szombaton este kiderült, hogy sepsiszentgyörgyi kórház egyik, a nőgyógyászat-szülészet osztályon dolgozó munkatársánál megállapították a koronavírus-fertőzést – tájékoztatott András-Nagy Róbert az intézmény igazgatója.
András Pál szülész-nőgyógyász főorvos Facebook-bejegyzésben vállalta fel, hogy pozitív lett a koronavírustesztje, míg feleségéé negatív. „Enyhe lázon kívül semmi egyéb tünetem nincs. Reggel óta értesítettem azokat a személyeket, akikkel az utóbbi 14 napban kapcsolatba kerültem. (...) Ha bárki úgy érzi, hogy kérdése van, állok rendelkezésére” – olvasható a bejegyzésben.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
szóljon hozzá!