
Fotó: Ioan Chiorean/radiomures.ro
Másodjára is nekilendül csütörtökön délben 12 órától a marosvásárhelyi cigányság egy részét tömörítő Chakra Alapítvány, hogy megszervezze a Romániai Kisebbségek Napját, mely első próbálkozásra hatalmas bukásnak bizonyult. A roma szervezet elnöke, Cristian Eparu december 21-én egy nemzetiségi tanácskozást, illetve egy kulturális előadást hirdetett meg. Míg a szimpóziumon rajta kívül egyetlen személy jelent meg, a színdarabot öten követték végig.
2017. december 27., 17:352017. december 27., 17:35
2017. december 27., 18:052017. december 27., 18:05
A tanácskozást mindössze Lucian Goga prefektus tisztelte meg jelenlétével, a Művész mozi széksorai azonban üresek maradtak.
Szintén aznap az Ifjúsági Házban egy kétszemélyes román nyelvű színdarabbal tették volna ünnepélyesebbé a napot. Mivel a meghirdetett időpontban, azaz 13 órakor csak a teremfelelős hölgy volt a helyszínen, a két bukaresti színész úgy döntött, inkább leül ebédelni.
Kérdésünkre, miként lehet így szervezni és közpénzeket költeni, Eparu Dorin Florea polgármestert és Ioan Macarie főtanfelügyelőt tette felelősé a kínos helyzetért. Amint lapunknak kifejtette,
„Bezzeg az senkit nem zavart, hogy a gyerekek már napok óta délelőttönként különböző hivatalokba járnak kántálni” – háborgott lapunknak a Chakra vezetője.
A kormánybiztos eddig is szívesen mutatkozott különböző kisebbségek rendezvényein, a magyarság március 15-i nemzeti ünnepét azonban még annyira sem szokta méltatni, hogy a miniszterelnök üzenetét felolvassa.
A közösségi oldalán magát újságírónak, tanárnak és menedzsernek valló Cristian Eparu nem először tesz hangzatos, de alaptalan ígéreteket: másfél évvel ezelőtt bejelentette, hogy megpályázza Marosvásárhely polgármesteri tisztségét, az idén tavasszal pedig roma iskolát ígért a hidegvölgyi honfitársainak. A Maros megyei cigányság önjelölt vezetőnek tartja, és nem hajlandó felsorakozni mögéje.
Medve jelenléte miatt figyelmeztették Felsőboldogfalva lakóit vasárnap délután. Az egyik helyi lakos autóból le is fotózta a településre betévedő nagyvadat.
Romániának egy állandó energetikai és logisztikai válságkezelő központra, egy országos energiabiztonsági diszpécserszolgáltra lenne szüksége, nem eseti válságülésekre, hogy ne érje felkészületlenül egy esetleges „olajvihar” – véli az AEI elnöke.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) a szavazatok 34 százalékával nyerne, ha vasárnap tartanák a parlamenti választásokat; a Szociáldemokrata Párt (PSD) támogatottsága 23, a Nemzeti Liberális Párté (PNL) 21 százalékos.
Tarr Zoltán, a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter a fehéregyházi látogatás után beszélt a Székelyhonnak az erdélyi fogadtatásról, valamint arról, hogyan alakul át átláthatóbbá a határon túli magyar támogatások rendszere.
Tavaly a kiadásaikat jövedelmükből fedező romániai háztartások alig 29,4 százaléka engedhetett meg magának egy egyhetes üdülést az otthonától távol, szemben a 2024-ben jegyzett 26,6 százalékkal.
Megnyitották vasárnap a fehéregyházi Petőfi Sándor Emlékhely új állandó kiállítását. Ekkor jártak először hivatalos látogatáson Erdélyben az új magyar kormány képviselői: Tarr Zoltán miniszter, valamint Kalla Zsuzsa államtitkár-helyettes.
Egy tucat halálos baleset volt tavaly a Maros és Hargita megyén is áthaladó 15-ös országúton, így a közlekedésügyi rendőrök vasárnap is razziáznak ezen az útszakaszon.
Két személygépkocsi ütközött össze vasárnap délután a Kovászna megyei Hídvég településen, a helyszín közelében fogalomkorlátozásra kell számítani.
Alkoholos befolyásoltság alatt vezetett több sofőrt a hétvégén Hargita megyében, a rendőrség bűncselekmény elkövetése miatt indított eljárás ellenük.
Az ukrajnai háború kezdetétől 33 esetben sértették meg orosz drónok Románia légterét – közölte vasárnap a védelmi minisztérium.
szóljon hozzá!