
Fotó: Haáz Vince
Az idei év legalacsonyabb vízhozamát mérték a Maroson a héten, de a marosvásárhelyi ivóvízellátásban ez – egyelőre – nem okoz gondot.
2024. szeptember 04., 12:492024. szeptember 04., 12:49
Gyalog is át lehet kelni a Maroson Marosvásárhelyen, de a Felső-Maros mentén is a legtöbb helyen.
Fotó: Haáz Vince
Nicu Tomulețiu, az Aquaserv regionális vízszolgáltató szóvivője a Székelyhonnak elmondta, hogy a legfrissebb adatok szerint
Összehasonlításként mondta el, hogy a Maros átlagos éves vízhozama 35-40 köbméter másodpercenként, de tavasszal hóolvadáskor nem ritka, hogy eléri a 200 köbmétert is.
Fotó: Haáz Vince
Az illetékestől megtudtuk, hogy
Fotó: Haáz Vince
Tomulețiu elmondta, hogy ilyen körülmények között is megfelelő mennyiségű vizet tudnak biztosítani a Maros megyei fogyasztóknak.
Gondot jelent viszont továbbra is az, hogy a vezetékek kapacitása véges, és mivel a vizet öntözésre, mezőgazdasági és állattenyésztési farmok ellátásra is használják, emiatt nem jut el az ivóvíz minden fogyasztóhoz.
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Az oktatási minisztérium pénteken kérte a tanfelügyelőségeket, hogy a magas hőmérséklet és a fokozott hőterhelés miatt gondoskodjanak az érettségiző diákok és a tanárok egészségének védelméről.
Nem tétlenkedett a gyimesközéploki önkormányzat: mindössze három nappal azt követően, hogy egy áradás miatt megszűnt a Jávárdi-vízesés, sikerült visszaterelni a zuhatagot tápláló patakot a régi medrébe.
A kézdivásárhelyi Sokadalom legfennköltebb mozzanata immáron évek óra a Pro Urbe díj átadása. A rangos elismerésben ez alkalommal, sorban tizenötödikként Gábor Rezső pedagógus, a Gábor Áron Szakképző Líceum korábbi igazgatója részesült.
A Román Nemzeti Bank (BNR) 2025-ben 1356 hamis román bankjegyet vizsgált meg, 33,79 százalékkal kevesebbet, mint az előző évben – derül ki a jegybank pénteken közzétett éves jelentéséből.
Több megyei rendőrségének együttműködésével drogcsempészeket tartóztattak le Maros megyében, akik magas kockázatú pszichoaktív anyagokat csempésztek be a börtönökbe.
Csíkszereda polgármestere Korodi Attila a hétvégi rendkívüli hőség miatt felhívást intézett a lakossághoz. Mint mondta, a Harvíznek jelenleg nincs olyan munkálata, amely miatt vízkorlátozásra lenne szükség.
A regionális vízszolgáltató Harvíz Rt. veszi át egységesen az esővíz-elvezetési rendszer működtetését és karbantartását Csíkszeredában – ez egyike volt a számos fontos döntésnek, amelyet az önkormányzati képviselők ülésén hoztak meg pénteken.
Késéseket okoznak a vasúti közlekedésben a következő napokra jelzett rendkívüli hőség miatt bevezetett sebességkorlátozások – tájékoztatott pénteken a Román Vasúti Személyszállító Vállalat (CFR Călători).
A Szociáldemokrata Párt (PSD) szerint a Nemzeti Liberális Párt (PNL), a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) és az RMDSZ szabotálja a kormányalakítást, és folyamatosan új feltételeket találnak ki pozícióik megőrzéséért.
szóljon hozzá!