
A város egyik legnépszerűbb rendezvénye az adventi gyertyagyújtás. Archív
Fotó: Barabás Orsolya
Hagyománya lett a közös gyertyagyújtásnak Gyergyószentmiklóson: az ünnepekre való hangolódásnak ez a formája évről évre sokakat vonz, vasárnap esténként megtelik a város főtere. Idén a gyergyószentmiklósi zenekarok tolmácsolják az adventi gondolatokat.
2022. november 18., 13:002022. november 18., 13:00
2022. november 18., 13:122022. november 18., 13:12
November 27-e advent első vasárnapja, és ezzel elkezdődik a karácsonyi ünnepre hangolódás időszaka. Gyergyószentmiklóson az elmúlt években vasárnap esténként megtelt a főtéri park, és
„Nagy örömünkre szolgál, hogy az idei adventi várakozási időt szebbé, gazdagabbá tehetjük ezzel a programmal, hiszen
Idén is Gyergyószentmiklós több kórusával, zenekarával együttműködve szervezzük meg ezeket az alkalmakat, ugyanakkor a történelmi egyházak is biztosítják a lelki útravalót” – részletezte Fórika Sebestyén, a Gyergyószentmiklósi Művelődési Központ igazgatója.
November 27-én az este negyed nyolckor kezdődő ünnepség keretében gyújtják meg az első gyertyát az adventi koszorún Gyergyószentmiklós főterén. Az idei adventi gondolatokat Gyergyószentmiklós zenekarai, elsőként a Teddy Queen, majd a No Sugar, a Bagossy Brothers Company, valamint a 4S Street tagjai tolmácsolják, és a szervezők meglepetéssel is készülnek a résztvevők számára.
Adventi vásár is lesz, ahol ünnepi jellegű kézműves termékeket és finomságokat lehet majd beszerezni.
A dédai hivatásos és önkéntes tűzoltókat is riasztották egy tarlótűzhöz péntek este. A Maros megyei Ratosnya egyik falujában nehezen megközelíthető területen csaptak fel a lángok.
Szombaton 20:30 és 21:30 között lekapcsolják a parlament épületének belső és külső világítását a Föld órája kezdeményezéshez való csatlakozás részeként – közölte a képviselőház.
Idén is megrendezik Marosvásárhelyen a Virágvasárnapi passió előadást, amelyen a résztvevők együtt élhetik át Jézus Krisztus szenvedéstörténetét. Az érdeklődőket vasárnap 17 órára várják a Nyári Színpadhoz.
A legfelsőbb bíróság perelni készül a kormányt a bírák és ügyészek számára bírósági döntéssel megítélt bértartozások kifizetésének elhalasztása miatt, és első lépésként előzetes panaszt nyújtott be a kormányhoz és a pénzügyminisztériumhoz.
Nicușor Dan államelnök pénteken kihirdette a 2026-os állami költségvetésről és a társadalombiztosítási költségvetésről szóló törvényeket.
Ünnepélyes keretek között adják át szombaton Gyergyóremetén az új bicikliutat. Az esemény nem csupán egy hivatalos átadó lesz: a szervezők egy különleges rekordkísérlettel is készülnek.
A marosvásárhelyi tűzoltók egy lakástűzhöz vonultak ki pénteken délután, amely egy tömbház legfelső emeletén keletkezett.
Nem mindennapi tűzesethez riasztották a hatóságokat Székelyudvarhelyen, péntek délután: valaki a plázánál levő lakópark mögött egy betonkerítés tövében akart halat sütni. Azonban a lángok elharapóztak.
Az utóbbi években ismétlődő jelenség Székelyföldön, hogy a márciusi-áprilisi felmelegedést hirtelen visszatérő fagyok váltják. Ezek komoly károkat okozhatnak a gyümölcsösökben, teljesen el is veszhet az adott évi termés.
Pénteken délutánra sikerült teljesen eloltani a maroludasi hulladéklerakónál kedden délben keletkezett tüzet. A területet továbbra is megfigyelés alatt tartják.
szóljon hozzá!