
A Hargita Megyei Törvényszéken nem halad a per tárgyalása
Fotó: Gábos Albin
Hiába akarják felgyorsítani a Borboly Csaba és tizenkét másik személy ellen 2013-ban indult büntetőper tárgyalását, ez egyelőre nem halad. Ezúttal nem a kifogások, hanem a hiányzások miatt kellett elhalasztani a tárgyalást.
2020. január 29., 21:352020. január 29., 21:35
Az elhúzódó ügyre való tekintettel kéthetente szeretné folytatni a tanúk meghallgatását, hogy gyorsítsák a folyamatot – jelentette ki szerdán a Hargita Megyei Törvényszéken a tárgyalást vezető bíró. Ez azonban nem egyszerű, mivel sok a vádlott és az ügyvéd, és
Szerdán is foghíjas volt a tárgyalóterem, az ügyvédek és vádlottak egy része nem jelent meg – mint kiderült, két ügyvéd is halasztási kérelmet nyújtott be. Egyikük egészségügyi okokból hiányzott,
Az ügyész kérte, hogy mivel Borboly ügyvédje februárban két hétig nem tud eljönni, ezt is vegye figyelembe a bíró a következő időpont kijelölésekor. A bíró kijelentette,
de ezúttal figyelembe vette a kérést. A legutóbbi tárgyaláson Borboly Csaba ügyvédje azt kérte a bírótól, fogalmazzon meg alkotmányossági kifogást a büntetőeljárási törvény azon előírásával kapcsolatban, hogy egy bíró kizárására vagy visszalépésére vonatkozó kérésről döntő bírónak nem kötelező beidéznie a kérést benyújtó személyt. Ő azzal indokolta ezt, hogy az idézés általában elmarad, viszont meghallgatás nélkül nem lehet kifejteni a kérés indokait, és nem lehet érvelni. Ezt a kérést a bíróság elutasította.
Elhúzódó eljárás
Az Országos Korrupcióellenes Ügyészség (DNA) 2013-ban vádolta meg a Hargita megyei önkormányzat elnökét, Borboly Csabát közérdek ellen elkövetett többrendbeli hivatali visszaéléssel, magánokirat-hamisításra való többrendbeli felbujtással, hamisított közokirat felhasználására való felbujtással, közokirat-hamisítással, illetve rágalmazó feljelentéssel, vele együtt további tizenkét személyt küldtek a vádlottak padjára. A DNA szerint a vádlottak két megyei út – a Felsőboldogfalvától Erdővidékre vezető 131-es és a Csíkrákost Lóvésszel összekötő 124-es – egy-egy szakaszának felújítása során több mint 4,8 millió lejjel károsították meg Hargita megyét.
Országjáró körútra indult Irineu Darău gazdasági, digitalizációs, vállalkozásügyi és turisztikai miniszter. Pénteken Sepsiszentgyörgyre is eljutott, ahol vállalkozókkal találkozott, majd délután meglátogatott két vállalkozást.
Technikai egyeztetést tartottak pénteken a Cotroceni-palotában a közalkalmazotti bértörvény tervezetéről, amelyet a következő napokban áttanulmányozhatnak a pártok – jelentette ki a megbeszélés után Radu Burnete elnöki tanácsadó.
Az Európai Unióban 2024-ben átlagosan 15,7 bíró jutott százezer lakosra, szemben a 2014-es 17,7 bíróval – derül ki az Eurostat pénteken, a nemzetközi büntető igazságszolgáltatás napja alkalmából közzétett adataiból.
Radu Miruță ügyvivő védelmi miniszter pénteken bejelentette, hogy aláírták a SAFE-program keretében a 12 Airbus helikopter és 12 Thales radar beszerzéséről szóló szerződéseket.
Júniusban 2,9 százalékra csökkent az éves infláció az Európai Unióban a májusi 3,3 százalékról; a tagállamok közül továbbra is Romániában volt a legmagasabb az infláció, 9,2 százalék – derül ki az Eurostat pénteken közzétett adataiból.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) sárga jelzésű figyelmeztetést adott ki légköri instabilitás és jelentős mennyiségű csapadékkal járó záporok miatt, amelyek a székelyföldi megyéket is érintik.
Nicușor Dan államfő csütörtök este kijelentette, hogy egy meghatározott időszakra kinevezett technokrata kormány jobb helyzetbe hozta volna az országot, mint amiben jelenleg van.
Teljesen megbénult a forgalom az 1-es országúton, a Prahova-völgyi Bușteni-ben csütörtök este, miután egy kamion nekiütközött egy rendőrautónak, vezetője pedig elbarikádozta magát a fülkében, és nem volt hajlandó kiszállni.
A Duna vízhozama csütörtökön elérte az elmúlt 23 év legalacsonyabb szintjét Románia határánál.
Családja, pályatársai, barátai és tisztelői vettek végső búcsút csütörtökön Szilágyi Tibor Kossuth- és Jászai Mari-díjas színművésztől a Farkasréti temetőben Budapesten.
3 hozzászólás