
Már 40–50 koncertjük le van kötve idénre a fiúknak, és ezek jó része Magyarországon. Archív
Fotó: Gecse Noémi
Alig tíz napja, hogy fizikai formátumban is megjelent a Bagossy Brothers Company újabb nagylemeze. A Nap felé című albumot hétvégén Marosvásárhelyen is bemutatja a gyergyószentmiklósi zenekar, amelynek tagjai múlt évben a koncertdömping miatt annyit utaztak, hogy másfélszer megkerülhették volna a Földet.
2017. március 21., 18:122017. március 21., 18:12
A gyergyószentmiklósi zenekart már nem kell bemutatni a rajongóknak, az Add vissza című számmal ismertté vált együttes immár második nagylemezét adja ki, de két kislemezük is megjelent közben. Dalaikat az erdélyi és magyarországi rádiók is előszeretettel játsszák.
A Nap felé című második nagylemez munkálatai tavaly november óta zajlottak. A tizenegy szerzeményt és két bónuszt tartalmazó albumon összesen hat vadonatúj dal szerepel – tudjuk meg a zenekar énekes-gitárosától, Tatár Attilától.
– fogalmaz Tatár Attila. Hozzáteszi, remélhetőleg látszik, hogy ők is fejlődtek az elmúlt négy év alatt.
Archív
Fotó: Gecse Noémi
A munkafolyamatról megtudtuk, életük legösszetettebb munkája az új lemez, amelynek anyaga most is közös munka volt. Az alapszöveget és dallamot Bagossy Norbert írja, ami átmegy a zenekar „szűrőjén”, utána közösen hangszerelik, míg végső formátumot kap az adott nóta. Ebben nagy szerepe van többek közt Bagossy Lászlónak is, aki mindig nagyszerűen tudja létrehozni a dalnak azt az atmoszféráját, amit bátyja, Norbert megálmodott. A dalokat végül magyarországi stúdióban vették fel.
Az új lemezből februárban kétnaponként kaptak ízelítőt a Bagossy Brothers Company – vagy ahogy sokan nevezik a BBC – rajongói a zenekar YouTube videómegosztó csatornáján. Digitális formában február 26-án jelent meg az album, kézzel fogható, fizikai formában pedig az első, amúgy kolozsvári lemezbemutatóra készült el, március 9-ére. A Nap felé című albumot március 30-án a marosvásárhelyi rajongótábor is megismerheti, ugyanis a zenekar fellép a Jazz&Blues Clubban, ahol a helyi Moonfellas csapat kíséri majd.
Archív
Fotó: Gecse Noémi
A lemezbemutató turné után amúgy nyáron nem sokat koncerteznek itthon a fiúk, már negyven-ötven koncertjük le van kötve, és ezek jó része Magyarországon. „Nem azért hanyagoljuk az erdélyi közönséget, mert már nem szeretnénk őket, csak itthon is egyre kiemeltebb rendezvényekre hívnak, egyre kiemeltebb idősávokba, és ennek feltétele az is, hogy a fellépés előtt-után nem koncertezzük körbe a környékét” – magyarázza Tatár Attila. Hozzáteszi, tavaly például annyi magyarországi koncertjük volt, hogy az áprilisban megvásárolt zenekari kisbusszal decemberre hatvanezer kilométert mentek. „Mi úgy szoktuk mondani, hogy
s utazunk majd a különböző koncerthelyszínekre” – osztotta meg lapunkkal Tatár Attila.
Archív
Fotó: Gecse Noémi
A BBC-ről
Az együttes 2013 májusában alakult több éve együtt zenélő zenészek közreműködésével. A zenekar nevét a Bagossy testvérpár – Bagossy Norbert (gitár/ének) és Bagossy László (basszusgitár/vokál) – családneve ihlette, hozzájuk csatlakoztak zenésztársaik, Bartis Szilárd (dobok), Tatár Attila (gitárok, vokál) és Kozma Zsombor (hegedű, harmonika, billentyűk). Az indie-alternatív-folk hangzásvilág az előző évek tapasztalatai alapján kialakult és újragondolt zenei irányvonal eredménye.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
Ismét medveriasztás érkezett a székelyudvarhelyiek telefonjára szombaton hajnalban, ezúttal a szombatfalvi részen látták a nagyvadat.
Kilencven, egyenként 500 kilogrammos szénabála, tíz kisebb lucernabála és egy mezőgazdasági melléképület is lángra kapott szombaton éjfél után nem sokkal Mezőzáhon – közli a Maros megyei tűzoltóság.
szóljon hozzá!