
A 2017-es program során közel 450 gyermek cserélt ajándékot egymás között. Archív
Fotó: Pethő Melánia
Idén is megszervezi gyerekeknek szóló ajándékozó akcióját a Vöröskereszt gyergyószentmiklósi kirendeltsége. Az Angyalok játéka nevű programban egymást örvendeztethetik meg ajándékaikkal a benevezők.
2018. december 10., 18:152018. december 10., 18:15
2018. december 10., 18:302018. december 10., 18:30
Gyermekekkel, gyermekekért, a téli ünnepkör szeretetteljes hangulatának megteremtésére – ezzel a céllal szervezi meg a gyergyószentmiklósi Vöröskereszt idén kilencedik alkalommal az Angyalok játéka elnevezésű programját.
Hogy angyali szerephez jussanak, nem kell mást tenniük, minthogy sajátjaik közül válasszanak ki néhány, már nem használt, ám jó állapotban lévő játékot, ruhadarabot, letett könyvet, tanszert, esetleg édességet, és ezekből állítsanak össze egy cipősdoboznyi ajándékcsomagot. A szervezők kérése, hogy
tartsák szem előtt, hogy az ajándék egy másik gyerekhez kerül. A dobozra rá kell írni, hogy annak tartalma milyen korú fiúnak, lánynak ajánlott.
Az ajándékokat saját iskolájukban adhatják le a gyerekek. A tanintézetekből a hét folyamán a vöröskereszt önkéntesei gyűjtik majd össze a csomagokat, amiket december 15-én, szombaton a gyergyószentmiklósi sportiskola tornatermében osztanak szét délután 5 órától. Felhívják az „angyalkodó” gyerekek figyelmét, hogy az ünnepségre ne felejtsék el magukkal vinni az ajándékaik leadásakor kapott cetlit, hisz ennek felmutatása szükséges ahhoz, hogy ők is megajándékozottakká váljanak.
Egy 22 éves fiatalember életét vesztette vasárnap a Tordai-hasadékban, miután lezuhant a via ferrata útvonalról.
Megállapodott Orbán Viktorral az idei tusványosi részvételről Németh Zsolt – jelentette be a politikus egy közéleti podcastben. A szervezők emellett a jelenlegi magyar kormány több tagját is meghívnák Tusnádfürdőre.
Nicușor Dan államfő aláírta vasárnap az Adrian-Ioan Veștea miniszterelnökké jelöléséről szóló rendeletet – közölte az elnöki hivatal.
A Maros megyei tűzoltóknak vasárnap délután több helyszínen is be kellett avatkozniuk ez esőzések okozta károk elhárításáért. Délután ötkor a beavatkozások még folyamatban voltak.
Tovább gyűrűzik a vita Adrian Veștea miniszterelnök-jelölése körül. Miközben a PNL egyik európai parlamenti képviselője a politikus kizárását követeli, az AUR előre hozott választásokat sürget, az RMDSZ pedig még mérlegeli álláspontját.
Adrian Veștea szerint miniszterelnökké jelölése nem a PNL megosztását szolgálja, hanem lehetőséget ad arra, hogy a liberálisok folytassák a reformokat és bizonyítsák: készek felelősséget vállalni Románia stabilitásáért.
A legtöbb közúti baleset vasárnap történik, a kritikus időszak pedig 13 óra és 17 óra közé esik – hívja fel a figyelmet a rendőrség. Vasárnap a Maros megyei közlekedési rendőrök közúti ellenőrzést és balesetmegelőzési tevékenységet tartanak.
Rendkívüli egyeztetésre hívja össze a PSD vezető testületeit Mihai Fifor, miután Nicușor Dan államfő Adrian Veșteát bízta meg kormányalakítással. A szociáldemokraták szerint a döntés előtt nem egyeztettek velük.
Erős szélre és zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Adrian Veștea miniszterelnök-jelölése újabb politikai vitát váltott ki. Ilie Bolojan szerint a lépés a PNL megosztására irányul, míg az USR képviselője azt kifogásolja, hogy Nicușor Dan államfő nem egyeztetett előzetesen az új jelölt személyéről.
szóljon hozzá!