
Fotó: Care2Travel
Játszóteret újítottak fel, fásszínt építettek, focikaput és kosárpalánkot is felállítottak az erdőalji és a csíksomlyói iskolák udvarán azok az önkéntes csoportok tagjai, akik egy angliai magániskolából érkeztek Csíkba.
2017. augusztus 08., 20:082017. augusztus 08., 20:08
Hatvannégy 13–15 év közötti fiatal és az őket kísérő tanárok tevékenykedtek a múlt hónap folyamán csíki iskoláknál. A World Challenge angol szervezet és a csíkszeredai Care2Travel önkéntesekkel foglalkozó szervezet közreműködésével az angliai Churcher’s magániskolából érkezők a helyi gyerekeket és néhány szülőt is bevonva újították fel a Xántus János Általános Iskolához tartozó erdőalji és csíksomlyói iskolák játszótereit.
– magyarázta Bíró Orsolya, a Care2Travel egyik önkéntes koordinátora.
Fotó: Care2Travel
A Xántus János Általános Iskola több éve kapcsolatban van az önkénteseket foglalkoztató szervezettel, több alkalommal is fogadtak már olyan önkénteseket, akik az angol nyelv tanításában segítettek.
„Megkerestek a Care2Travel-től, hogy jönnének önkéntesek és felújítanának valamit, ami nekünk fontos, aztán kitaláltuk, hogy mi az, ami igazán szükséges és nincs rá anyagi keretünk. Volt ugyan játszóterünk, de az évek során tönkrement, és nem volt módunkban pénzt pályázni a feljavításukra. A fenntartó, a polgármesteri hivatal is csak azzal tud segíteni, ami a rendelkezésükre áll, és sajnos nem mindig jut mindenre” – mondta el megkeresésünkre Kristó Gabriella iskolaigazgató.
Fotó: Care2Travel
Az önkéntesek focikapukat, kosárpalánkot, mászókát építettek, rendbe hozták a meglévő játszótéri elemeket, festettek, felújítottak, udvart rendeztek. A somlyói iskolánál
– ahogy az igazgató fogalmazott.
„Nagy segítség volt, hogy a rozoga, omladozó, már az összedőlés határán álló fásszínünket újjáépítették. A polgármesteri hivatal is mellénk állt, és közösen megcsináltuk. Erdőalján fával tüzelünk, és nem mindegy, hogy hogyan tároljuk a tüzelőanyagot. Az iskolák udvarain teljes arculatváltás volt, sikerült bevonni a gyerekeket és néhány szülőt is. Láthatták a gyerekeink az önkéntes munkának a szép oldalát, azt, hogy ha az ember odaáll, akkor nagyon szép dolgokat lehet létrehozni. Az angliai fiatalokra is nevelő hatással volt ez, láthatták, hogy az élet nem mindig arról szól, hogy megvannak az anyagi lehetőségek, hanem vannak más helyeztek is. Nagyon lelkesen dolgoztak, mindenhez pozitívan álltak hozzá. Példát vehetnénk róluk, hogy így is lehet. Mindenkinek példaértékű és gyümölcsöző volt, nem csak a végeredmény, ami létrejött, hanem maga az egész folyamat” – véli Kristó Gabriella.
Fotó: Care2Travel
Még várniuk kell a bírósági ítéletre azoknak az egészségügyben dolgozóknak, akiknek a nevében perel a szakszervezet a kormány által múlt évben elrendelt bérpótlékcsökkentés miatt.
A közel-keleti konfliktusok miatt válságos irányba fordult energiapiaci helyzetre jelentik be válaszaikat a környező európai országok, de a polgárok is.
Andrei Țărnea külügyminisztériumi szóvivő szerint eddig mintegy 2000 román állampolgár tért haza az Öböl menti országokból az evakuáló, repatriáló, illetve a román hatóságok támogatásával megszervezett kereskedelmi járatokkal.
Sűrű hétvégéjük volt a Hargita megyei közlekedésrendészet munkatársainak: átfogó ellenőrzések zajlottak a megye területén, melyek alkalmával több mint 90 bírságot szabtak ki a sofőrökre. A büntetések összértéke meghaladja az 52 ezer lejt.
Közzétette a következő két hétre, a március 9–23. közötti időszakra vonatkozó kéthetes előrejelzését az Országos Meteorológiai Szolgálat. A tavaszias melegre nem lehet panaszunk, a porra viszont igen, ugyanis csapadék szinte egyáltalán nem valószínű.
Az Európai Beruházások és Projektek Minisztériumában írták alá hétfő délben a regionális vízszolgáltató Harvíz Rt. 150 millió eurós nagyprojektjét. Az építőtelepeket hamarosan meg lehet nyitni.
Vád alá helyeztek egy rendőrt, mert kenőpénzt fogadott el egy szabályt sértő sofőrtől, akinek az elsőbbségadás elmulasztása miatt a jogosítványát is fel kellett függeszteni.
Öt forgatókönyv van az asztalon annak érdekében, hogy ne jusson el az üzemanyag ára literenként 10 lejig Romániában, miután a világpiacon negyven éve nem látott heti növekedést jegyeztek fel az olajáraknál.
A Richter-skála szerinti 3,3-as erősségű földrengés volt vasárnap este tíz óra előtt hét perccel.
Ittas gépkocsivezetőket nem azonosítottak, de gyorshajtót annál többet vasárnap délután a Maros megyei rendőrök, akik közúti razziát tartottak.
szóljon hozzá!