
Fotó: Haáz Vince
Ammóniamérgezés gyanújával került kórházba négy munkás, akik egy tetőszerkezeten dolgoztak a marosvásárhelyi Azomureş vegyipari kombinátnál.
2024. július 09., 17:562024. július 09., 17:56
2024. július 09., 18:022024. július 09., 18:02
A Maros megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU) tájékoztatása szerint 15 óra 13 perckor érkezett a bejelentés, miszerint
Több mentős egység is kiszállt a helyszínre, ahol tizenöt embert vizsgáltak meg, és közülük négy férfit szállítottak kórházba. Mindannyian eszméletüknél voltak, együttműködtek a mentős egységekkel.
A katasztrófavédelem CBRN (vegyi, biológiai, radiológiai és nukleáris) szakfelderítést végző csapatának mérései nem mutatták ki semmiféle veszélyes anyag jelenlétét a helyszínen – írja az Agerpres hírügynökség az ISU közlésére hivatkozva.
Az Azomureş sajtószóvivője, Ovidiu Maior szerint a munkások egy tetőszerkezeten dolgoztak, amikor ammóniaszagot éreztek. Előbb a kombinát orvosi rendelőjébe kísérték őket, onnan hívták segítségül a tűzoltóság és a megyei mentőszolgálat egységeit. Az ammóniaszag az egyik berendezés vészleállítása nyomán keletkezhetett – tette hozzá a szóvivő.
Törökország idén vadászgépeket küld Észtországba és Romániába a NATO légtérrendészeti misszióinak keretében – jelentette be csütörtökön a török védelmi minisztérium.
Két romániai is szerepel az Europol nemzetközi körözési listáján mint a legkeresettebb bűnözők. Indonéziában fogták el közülük az egyiket.
Különösen hideg idő, fagyos éjszakák és reggelek, vegyes halmazállapotú csapadék és megélénkülő szél várható keddig Románia egész területén – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) csütörtökön kiadott figyelmeztető előrejelzéséből.
A kormány szerdán elfogadott határozata szerint napi 22 lejről napi 32 lejre emelkedik a gyermekeket, fogyatékkal élőket és más sérülékeny csoportokat ellátó bentlakásos intézményekben az egy főre jutó élelmezési keret összege.
Helyi költségvetés híján még csak visszafogottan terveznek a háromszéki önkormányzatok, így a gidófalvi is, amelynek polgármestere közösségi oldalán számolt be a tervekről.
Az igazságügyi törvények felülvizsgálatára létrehozott munkacsoport második ülésén a felek többek között megállapodtak abban, hogy egy öt évre szóló tervet dolgoznak ki az igazságszolgáltatásban tapasztalható munkaerőhiány kezelésére.
Változatos programkínálattal várja a közönséget a gyergyóalfalvi Petőfi Művelődési Központ a következő hetekben.
Gyergyószentmiklós önkormányzata értesíti a város mezőgazdasági földtulajdonosait, hogy január 15-én, 9 órától közgyűlést tartanak a képviselő-testület üléstermében. Bizottsági tagokat választanak.
Cseke Attila fejlesztési miniszter szerdán kijelentette, hogy Romániában létezik egy olyan réteg, amelyik a szabályokat tudatosan kijátszva nem fizet helyi adót, miközben a többség becsületesen eleget tesz kötelezettségeinek.
szóljon hozzá!