
Fotó: Országos Meteorológiai Igazgatóság
A medencére rátelepedett ködnek köszönhetően kevésbé „csípős” volt a reggel a Csíki- és a Gyergyói medencében, mint a többi székelyföldi térségben.
2020. november 16., 12:472020. november 16., 12:47
Nem igényel különösebb kommentárt az Országos Meteorológiai Igazgatóság hétfői hőtérképe: a hat órakor regisztrált legalacsonyabb hőmérsékleti érték tekintetében kivételesen nem Csíkszereda és a Csíki-, valamint a Gyergyói-medence vitte a prímet. Míg Csíkszeredában ekkor 0,3 Celsius-fokot mértek, addig Sepsiszentgyörgyön mínusz 4,5 Celsius-fok volt, míg Székelyudvarhelyen ez az érték mínusz 3,7 Celsius-fok volt. Marosvásárhelyen is hidegebb volt, mint Csíkszeredában, itt mínusz 2,4 Celsius-fokot mértek hajnalban.
Fotó: Országos Meteorológiai Igazgatóság
A Csíki- és a Gyergyói-medencét uraló ködös, borús időjárásnak azonban megvan a hátulütője: míg máshol a napközbeni hőmérsékleti értékek 10 Celsius-fok közelében tetőznek, addig a csíki és a gyergyói térségben mindössze 5 Celsius-fok körüliig melegedik a levegő, ahogy ez történt vasárnap is.
Idén júniusban is negatív volt a természetes szaporulat Romániában, a halálozások száma az 1,6-szorosa volt az élve születésekének – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) hétfőn közzétett adataiból.
A csendőrök beavatkozására volt szükség vasárnap Eforie tengerparti strandjain, miután több turista figyelmen kívül hagyta a vízimentők által kitűzött vörös zászlót, és a kétméteres hullámok közé merészkedett.
Az alapbérek differenciálása a kórház besorolásának megfelelően, a jövedelem védelme és a finanszírozás garantálása – a szakszervezetek közös javaslatot dolgoztak ki a bértörvénytervezet módosítására. Elkezdődhetnek az alkalmazások is a kórházakban.
Több tíz kilométeren át 1800–2000 méteres magasságban kígyózik, sokan a romániai tereputak királyának tartják. Aki a Transalpinát már bejárta, lehet fogalma róla, de a belőle leágazó Strategica még azt is lepipálja.
A rendőrök őrizetbe vettek három, 18 és 24 év közötti fiatalembert, akiket azzal gyanúsítanak, hogy egy TikTokon terjedő álhír miatt szombaton részt vettek egy bevetésre siető mentőautó megtámadásában a Kolozs megyei Récekeresztúron.
A belügyminisztérium Katasztrófavédelmi Főosztályának (DSU) vezetője, Raed Arafat szerint a Kolozs megyei mentőszolgálat munkatársainak megtámadását az az álhír váltotta ki, amely szerint „egy fekete mentőautó gyerekeket rabol”.
Botokkal, fejszékkel és kövekkel támadtak rá a Kolozs megyei mentőszolgálat munkatársaira, akik egy beteget próbáltak ellátni Récekeresztúron. A mentőautó sofőrje súlyosan megsérült – közölte vasárnap a Facebook-oldalán az egészségügyi minisztérium.
Az együtt végzett munka örömét, az aratás hagyományát és a kaláka közösségformáló erejét is megtapasztalhatták az érdeklődők szombaton Csíkszentkirályon.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) vasárnapi előrejelzése szerint hétfő 10 órától szerda 21 óráig az egész országban kánikulára, rendkívül magas hőmérsékletekre, fokozott hőterhelésre és trópusi éjszakákra van kilátás.
szóljon hozzá!