
A közúti ellenőrzéseken a gyanús gépjárműveket vizsgálták meg. Archív
Romániában a járművek mintegy öt százaléka műszakilag rendkívül rossz állapotban van, egyenesen közveszélyes – derült ki a Gépjármű-nyilvántartási Hivatal (RAR) kedden kiadott közleményéből. Hargita megyében sem túl rózsás a helyzet.
2017. augusztus 29., 17:502017. augusztus 29., 17:50
Az év első felében országszerte több mint 35 ezer járművet ellenőriztek a RAR munkatársai. Több mint ezerhétszázról kiderült, hogy balesetveszélyes állapotban van: nem működik jól a fék- és irányító rendszer, gyenge a felfüggesztés vagy a tengely. Ugyanakkor
Hargita megyében 365 járművet állítottak meg ellenőrzésre, 20,55 százalékuk esetében pedig rosszul sült el a kontroll, mivel nem voltak elég biztonságosak: nem működött jól a világítás vagy az irányjelzés, a fékrendszer, nem volt megfelelő állapotban az alváz, a karosszéria vagy a gumiabroncs, de észleltek rendellenességet a kormányzásnál, illetve az első és hátsó tengelyeknél is. Az ellenőrzött személyautók, haszongépjárművek, motorkerékpárok és utánfutók 26,30 százalékánál az okiratok nem voltak rendben, 1,37 százaléknál pedig az időszakos műszaki vizsga érvényességével volt gond – lejárt vagy hamis volt.
Az ellenőrök a károsanyag-kibocsátást is mérték, mely teszten a járművek kilenc százaléka akadt fenn. A közúti rendőrség és a RAR Hargita megyei munkatársai által végzett közös ellenőrzéseken
Utóbbit csak akkor kaphatja vissza a tulajdonos, ha megjavíttatja a hibás elemet, és a jármű egy újabb vizsgálaton megy át.
A RAR országos igazgatója, George-Adrian Dincă a közleményben kifejtette, ezek az eredmények nem tükrözik a gépjárműállomány általános állapotát, ugyanis olyan autókat és motorkerékpárokat állítottak meg, amelyeknél felmerült a gyanú, hogy nincs minden rendben.
A Figura Stúdió Színház ismét olyan bemutatóra készül, amely túlmutat a hagyományos színházi kereteken. Legújabb produkciója, címében A Mester és Margarita világát idézi, de „csak nyomokban tartalmazza” az eredeti mű elemeit.
A romániaiak csaknem 40 százaléka szerint az ország politikai rendszere annyira hibás, hogy teljes egészében le kell cserélni – derül ki az ARP közvélemény-kutató április 1-10. között készített felméréséből.
A legtöbb romániai lakos erősen érzi az áremelkedések hatásait, és jobban fél az iráni háború árakra gyakorolt hatásától és az üzemanyagválságtól, mint a konfliktus kiterjedésétől – derül ki az ARP közvélemény-kutató intézet felméréséből.
Az ortodox húsvéti hosszú hétvégén a rendőrök hozzávetőlegesen 2400 járművezetőnek vonták be a jogosítványát – tájékoztatott kedden a belügyminisztérium.
Harminc alkalmazottat kellett volna elbocsátani Maros Megye Tanácsánál, de átcsoportosítással ezt kivédték. A döntést rendkívüli ülésen hozták meg, ahol útfelújításokról is szavaztak.
J.D. Vance amerikai alelnök azt a meggyőződését fejezte ki amerikai idő szerint hétfőn, hogy az amerikai kormányzat bizonyosan jól együtt tud majd dolgozni Magyarország következő miniszterelnökével.
Közzétette a levélszavazatok pártonkénti megoszlását a Nemzeti Választási Iroda: a magyar országgyűlési választáson összesen 256 233 érvényes levélszavazatot adtak le.
A februári 9,31 százalékról márciusban 9,87 százalékra nőtt az éves infláció Romániában – közölte kedden az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Véget ért a tavaszi vakáció, a tanulóknak szerdától folytatódik a tanítás.
Újabb Ro-Alert üzenetet kaptak keddre virradóra a Tulcea megye Ukrajnával határos térségének lakói az orosz-ukrán háborúval összefüggésben.
szóljon hozzá!