
Olyan személyt sem könnyű találni, aki a kertes ház udvarán levágná a füvet. Nagyítóval keresik. Képünk illusztráció
Fotó: Székelyhon
Hiánypótló kezdeményezésbe vág bele egy gyergyói szolgáltatásokat népszerűsítő marketingcsapat. Mesterembereket és fontos, kisebb-nagyobb munkák elvégzésére vállalkozó emberek elérhetőségeit szeretnék egy helyen elérhetővé tenni. Egyelőre azonban ők is nehezen találnak ilyeneket.
2023. június 09., 19:402023. június 09., 19:40
2023. június 09., 19:412023. június 09., 19:41
Egyre inkább gondot jelent, hogy nagyon kevés az a szakember, aki például egy kisebb villanyszerelési munkát elvállal, de olyan személyt sem könnyű találni, aki a kertes ház udvarán lekaszálná a füvet, vagy akár olyan hölgyet, aki ablakpucolásban segítene egy idős családnál.
Ezt tapasztalja Szekeres Szabolcs is, az In Time alkalmazás kifejlesztője, éppen ezért szeretné ilyen irányba bővíteni az eseményeket, szolgáltatásokat, helyi vállalkozások kínálatát hirdető tevékenységét. A napokban kezdte el a „toborzást”, várja az ilyen feladatokra vállalkozó személyek, kisvállalkozások jelentkezését.
Az említett alkalmazás segítségével Gyergyószentmiklóson és környékén élők
„Megtörténik gyakran, hogy szivárog a vízcsap, kellene egy szerelő, mert a lakásban élők nem értenek az ilyen javításokhoz, de egyszerűen nem lehet embert találni erre. Az ilyen területeken dolgozó vállalkozások
Vagy ha mégis akad szakember, akkor lehet, hogy csak hetek, hónapok múlva ér rá. Azt szeretnénk elérni, hogy segítségünkkel lehetőség legyen megtalálni, elérni a megfelelő szakembereket” – ismerteti az elképzelés lényegét Szekeres Szabolcs.
Az érdeklődők a Gyergyói Felfedező Facebook-oldalon, illetve az 0751 249 202-es telefonszámon vehetik fel a kapcsolatot a kezdeményezőkkel.
Bővíteni szeretnék a kínálatukat a gyergyószéki kézművesek, illetve azok termékeinek a népszerűsítésével, de helyet adnának azoknak a gazdáknak, háziasszonyoknak is, akiktől házi tojást, sajtot és hasonlókat lehet beszerezni.
Tavaly vezették be, és remekül működött a Salamon Ernő Gimnáziumban a „diplomaosztó” szolgáltatásuk, amikor a végzős diákok nem egy tömegben jelentek meg az érettségi diplomájukért, hanem időpontfoglalás alapján várták őket, és már elő is volt készítve számukra az oklevél – jelezte Szekeres, hozzátéve, hogy idén ez a Fogarasy Mihály Szakközépiskolában is így fog működni.
Kedd délutánra és estére hőségre, illetve zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Kimutatást kért a fejlesztési minisztérium az önkormányzatoktól az Országos Helyreállítási Alap (PNRR) keretéből finanszírozott beruházások kivitelezési stádiumáról. Arra kíváncsiak, hogy ezek elkészülnek-e határidőre vagy sem.
Megjelent a Hivatalos Közlönyben a középiskolások új opcionális tantárgya, a térinformatika (GIS) tanterve – közölte kedden az oktatási minisztérium.
Nicușor Dan államfő kedden újabb egyeztetéseket folytat a parlamenti pártok delegációival egy új miniszterelnök-jelölt nevesítése érdekében.
Nem kaptak konkrét ígéreteket az ügyvivő kormány képviselőitől, ezért a Sanitas szakszervezet folytatja a két hete megkezdett japánsztrájkot az egészségügyi, valamint a szociális ellátórendszerben.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége – jelentette ki kedden Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint a Veștea-kormány beiktatásának elutasításával bebizonyosodott, hogy a többi párt valójában ugyanazt a célt követi: „a hatalmat bármi áron”.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfő este kijelentette, hogy felelősen kezelte a kormányalakítást, és jó szándékkal vállalta ezt a feladatot.
Nem szavazott bizalmat a parlament hétfői ülésén Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kormányának.
4 hozzászólás