
Fotó: Botoşani megyei katasztrófavédelem
Az erős szél borította fel egy teherautó pótkocsiját kedden Botoşani megyében, a 29C jelzésű országúton. Az úton egy időre megbénult a forgalom – tudósított az Agerpres hírügynökség a Botoşani megyei katasztrófavédelem (ISU) jelentésére hivatkozva.
2023. március 28., 18:022023. március 28., 18:02
2023. március 28., 18:272023. március 28., 18:27
A tájékoztatás szerint az erős szél miatt felborult egy mozgásban lévő kamion pótkocsija, amely
A kamion keresztben állt meg az úton, így a forgalom egy időre lebénult.
Fotó: Botoşani megyei katasztrófavédelem
A sofőr a 112-es segélyhívó számon kért segítséget. A helyszínre érkező tűzoltócsapat visszahelyezte kerekeire a pótkocsit, így a kamion folytathatta útját, és a közlekedés ismét beindult – olvasható a katasztrófavédelem közleményében.
Fotó: Botoşani megyei katasztrófavédelem

Szélviharokra figyelmeztető előrejelzést bocsátott ki kedden az Országos Meteorológiai Szolgálat hét megye hegyvidékére. A harmadfokú (piros jelzésű) riasztás 14 óráig van érvényben, és az 1800 méter fölötti térségekre terjed ki.
Több olyan mesterséges akadályt találtak a Maros-folyót vizsgáló szakemberek, amelyek nehezítik a halak vándorlását, rontják a víz minőségét és károsítják az ökoszisztémát. Értesüléseink szerint Gyergyócsomafalván le fognak bontani egy gátat.
A magyarországi lakcímmel nem rendelkező csaknem 497 ezer választópolgár közül 254 ezren már leadtak levélszavazatot a Nemzeti Választási Iroda (NVI) szombat reggeli adatai szerint.
Sietett, nehogy odaégjen a kalács a sütőben – ezzel magyarázta a gyorshajtás egy 35 éves nő, miután a Konstanca megyei rendőrök 176 km/órával mérték be az autóját.
Két nő is kórházba került Jászvásáron, miután háztartási balesetet szenvedtek a húsvéti asztal előkészítése közben. Egyikük sürgősségi beavatkozásra szorult, miután az ujja beleszorult egy turmixgépbe.
Maros, Hargita és Kovászna megye több települése, természeti kincse is felkerült Az év úti célja vetélkedő döntősei közé. Szavazatunkkal támogathatjuk.
Mindössze néhány óra leforgása alatt a Hargita megyei rendőrök három ittas sofőrt is elkaptak pénteken este.
Tudják, mi a közös Kásás Tamásban, Nagy Feróban vagy éppen Fábry Sándorban? Hogy mindnyájan székelyföldi kötődéssel bírnak – és még sok hozzájuk hasonló közismert ikon igazolja a régi tézist, miszerint a nemzet egy és szétválaszthatatlan.
Vörös beavatkozási tervet aktiváltak Szeben megyében, miután egy három járművet és hét embert érintő balesethez riasztották a mentőegységeket. Egy mentőhelikoptert is a helyszínre vezényeltek Marosvásárhelyről.
Katonai tiszteletadással temették el pénteken a bukaresti Bellu temetőben Mircea Lucescu egykori labdarúgót és legendás edzőt.
Csökkentek az üzemanyagárak Romániában, a változás pedig Székelyföldön is érzékelhető: az adatok szerint több Hargita megyei töltőállomáson is 9 lej alatt tankolható a benzin, miután rövid idő alatt több lépcsőben is mérsékelték az árakat a kutak.
szóljon hozzá!