Hirdetés
Hirdetés

Amikor az egyik jobban tudja, mit akar a másik

Ilyen és ehhez hasonló állapotban vannak a betongarázsok Vásárhelyen. Archív •  Fotó: Haáz Vince

Ilyen és ehhez hasonló állapotban vannak a betongarázsok Vásárhelyen. Archív

Fotó: Haáz Vince

Kétnyelvű szórólapok jelentek meg csütörtök reggel a marosvásárhelyi tömbházlakók postaládáiban. A Claudiu Maior által szignózott irományban azzal riogatják a vásárhelyeiket, hogy Soós Zoltán és az RMDSZ elöljárói le akarják bontani a garázsokat. Soós cáfolja az állításokat.

Simon Virág

2020. március 05., 15:502020. március 05., 15:50

Egy ideig csak Facebook-nyilatkozatok szintjén beszélt arról Dorin Florea marosvásárhelyi polgármester és Claudiu Maior, a városvezető tanácsadója, hogy Soós Zoltán a tömbházak körüli garázsok lebontását helyezte kilátásba, de nem kell félniük, mert ők ezt nem engedik meg. Florea a hét elején közzétett Facebook-bejegyzésében azt írta, hogy a betongarázsok és a fedett parkolóhelyek tulajdonosai nincs miért féljenek, mert minden marad a régiben, nem mozdítják el azokat a létesítményeket. Sőt azt is kijelentette,

tanácsadója fel fogja keresni a tömbházlakókat, negyedenként, hogy megnyugtassa őket, a garázsokhoz senki nem fog nyúlni.

Claudiu Maior azonban kiáltványt szóratott szét a tömbházlakásokban élők postaládáiba. Ebben az áll, hogy Soós Zoltán hadat üzent a marosvásárhelyi garázstulajdonosoknak. Van egy Soós Zoltán-idézet is benne, amelynek utolsó mondata így szól: „Ha ellenőriznénk, és lebontanánk a nem használt garázsokat, nagyon sok helyet nyernénk vele”.

Maior azt állítja, hogy a lakótelepeken az emberekkel találkozó Soós Zoltán és csapata azért látogatja meg a vásárhelyeiket, hogy leltárt készítsen többek között a garázsaikról is, hogy aztán tanácsi határozattal lebontassa azokat. Maior megoldást is kínál: arra biztatja a vásárhelyieket, akik nem értenek egyet a garázsok lebontásával, hogy a tulajdonosi társulások irodáiban írják alá a garázsok lebontása ellen indított petíciót.

Abszurd állítás

Soós Zoltán marosvásárhelyi független polgármesterjelölt a Székelyhonnak elmondta, egy rádiós kerekasztal-beszélgetésen említette, hogy városszerte nagyon sok olyan betongarázs van, amelyet a bérlői, tulajdonosai nem használnak és üresen állnak. „Ezek helyére

Idézet
emeletes parkolóházakat lehetne építtetni, ahol a lakók és a hozzájuk érkező vendégek is állomásozni tudnának.

Városszerte nagyon sokan és sokat panaszkodnak a parkolóhelyek hiánya miatt. Biztos vagyok benne, hogy vannak olyan helyek, ahová könnyűszerkezetű emeletes parkolóházakat lehet építeni. Ezt szakemberek döntik majd el, mint ahogy azt is, hogy a lakók milyen feltétellel használhatják azokat. Amit Maior állít, hogy mi a lakossági konzultáció során leltározzuk a garázsokat, abszurdum. Mi soha senkitől nem kérdeztük meg, mi van a tulajdonában.

Idézet
A hivatal a hazudozás és a félelemkeltés eszközeivel riogat ellenem.

Keressük a jogi eszközt, hogy feljelentsük őket ezért” – mondta Soós Zoltán.

Hirdetés

A kétnyelvű szórólapon a marosvásárhelyi polgármesteri hivatal fejléce is szerepel, de Claudiu Maior a polgármester tanácsadójaként írta alá azt. Érdeklődésünkre a városháza sajtószóvivője, Cosmin Blaga elmondta, Claudiu Maiornak mint a városvezető tanácsadójának joga van a polgármesteri hivatal fejlécével ellátott közleményeket kiadni, és hogy minden, amit ő ír alá, azt a saját költségén nyomtatja ki és szórja ki.

Nem hallottak róla

Ami a tulajdonosi társulásoknál található petíciót illeti, az általunk megkérdezett magyar lakótársulási elnökök közül senki nem tudott róla. Az egyik kövesdombi tulajdonosi egyesületi elnök elmondta,

általában ezek a városháza által az éj leple alatt kiszórt nyomtatványok a polgármesterpárti elnökökhöz tartozó tömbházakban jelennek meg.

Hiszen valakinek be kell engednie a „postásokat”. Így elképzelhetőnek tartja, hogy a petíció is csak itt lesz.

A másik társulási elnök, aki a Kornisán lévő tömbházakat tömörítő társulást vezeti, arról beszélt, hogy valóban vannak olyan betongarázsok, amelyeket senki nem használ, vagy nem célnak megfelelően használnak. Például tárgyakat tárolnak bennük, vagy akár kisebb műhelyeket működtetnek ott illegálisan. Az éjszaka szétszórt tájékoztatóban kilátásba helyezett petícióról ő sem hallott még.

Hirdetés
1 hozzászólás Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

A rovat további cikkei

2025. december 05., péntek

Bolojan reméli, hogy a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó törvénytervezet kiállja az alkotmányosság próbáját

Ilie Bolojan miniszterelnök pénteki sajtótájékoztatóján kijelentette, hogy a kormány betartotta az eljárásrendet a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó törvénytervezet beterjesztésekor.

Bolojan reméli, hogy a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó törvénytervezet kiállja az alkotmányosság próbáját
Hirdetés
2025. december 05., péntek

Energiaügyi együttműködési megállapodást ír alá a román és a magyar kormány

A román és a magyar kormány együttműködési megállapodást készül aláírni az elektromos vezetékek szállítási kapacitásának növeléséről – jelentette ki pénteki sajtótájékoztatóján Ilie Bolojan.

Energiaügyi együttműködési megállapodást ír alá a román és a magyar kormány
2025. december 05., péntek

Háromszor is jogosítvány nélküli vezetésen értek egy 17 éves fiút

Hatósági felügyelet alá helyeztek egy Beszterce-Naszód megyei 17 éves fiút, akit három alkalommal is jogosítvány nélküli vezetésen értek a rendőrök.

Háromszor is jogosítvány nélküli vezetésen értek egy 17 éves fiút
2025. december 05., péntek

Ünnep Gyilkostón – átadták Gyergyószentmiklós idei kitüntetéseit

A 2025-ös Szent Miklós Napok ünnepi dísztanácsülésének legkiemelkedőbb pillanata Fogarasy Mihály római katolikus erdélyi püspök post mortem díszpolgári címének átadása volt. Az önkormányzat számos további elismerést is átadott az arra érdemeseknek.

Ünnep Gyilkostón – átadták Gyergyószentmiklós idei kitüntetéseit
Hirdetés
2025. december 05., péntek

A társadalmi felelősség motorjai: önkéntesek tartják mozgásban a közösséget

A Szent Balázs Alapítvány két alkalmazottal és mintegy ötven önkéntessel szervezi konferenciáit, működteti prevenciós és betegápolási programjait. Az önkéntesség világnapján a társadalmi felelősségvállalás szerepéről beszélgettünk.

A társadalmi felelősség motorjai: önkéntesek tartják mozgásban a közösséget
2025. december 05., péntek

Nem nyugszanak bele: ismét megtámadja a nyugdíjreformot a legfelsőbb bíróság

A legfelsőbb bíróság pénteken úgy döntött, hogy megtámadja az alkotmánybíróságon a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó új törvénytervezetet.

Nem nyugszanak bele: ismét megtámadja a nyugdíjreformot a legfelsőbb bíróság
2025. december 05., péntek

Azahriah is fellép a 2026-os Vibe Fesztiválon

Újabb nagy névvel bővült a 2026-os Vibe Fesztivál fellépőinek listája: a szervezők bejelentették, hogy Azahriah is színpadra lép a július 2–5. között megtartandó Maros-parti rendezvényen.

Azahriah is fellép a 2026-os Vibe Fesztiválon
Hirdetés
2025. december 05., péntek

Benyújtotta az ellenzék a Bolojan-kormány elleni bizalmatlansági indítványt

Benyújtották pénteken a parlamentbe a Románia nem eladó – progresszisták nélküli kormány címet viselő bizalmatlansági indítványt, amelyben az Ilie Bolojan vezette kormány lemondását követelik a kezdeményezők.

Benyújtotta az ellenzék a Bolojan-kormány elleni bizalmatlansági indítványt
2025. december 05., péntek

Gigantikus szabadidőközpont épül: bemutatták a DraculaLand terveit

Románia egyik legnagyobb turisztikai beruházásaként mutatták be a DraculaLandet, egy Bukarest közelében tervezett komplexumot, amely évente akár 3 millió látogatót vonzana tematikus parkjával és digitális újdonságaival.

Gigantikus szabadidőközpont épül: bemutatták a DraculaLand terveit
2025. december 05., péntek

Szeles időt hoz a Mikulás

Több riasztást adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a felerősödő szél miatt.

Szeles időt hoz a Mikulás
Szeles időt hoz a Mikulás
2025. december 05., péntek

Szeles időt hoz a Mikulás

Hirdetés