
A novemberi köd akadályozza a reptéri forgalmat Marosvásárhelyen is. Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
A sűrű köd miatt törölték vasárnap a Marosvásárhelyről Budapestre tartó járatot, ahogy a Rómába, illetve a Dortmundba induló járatokat is felfüggesztették. Van, hogy még felszálláskor sem tudható, hogy a repülőgép le tud-e szállni az eredeti célállomásán, ha az időjárási körülmények időközben változnak.
2021. november 15., 19:252021. november 15., 19:25
Annak ellenére, hogy a marosvásárhelyi Transilvania repülőtérnek van olyan berendezése, amely segíti a ködben tájékozódni a repülőgépeket a fel- és leszállásnál, a mostani, túl sűrű ködben így sem ereszkedhettek le a gépek. Peti Andrástól, a repülőtér igazgatójától a Székelyhon megtudta, ha a vízszintes láthatóság 300 méteres, akkor nem szállnak le a gépek, ugyanis legalább 400 méteres kellene legyen.
Érdeklődésünkre, hogy mikor tudható, hogy egy Marosvásárhelyre tartó repülőgép le tud-e szállni az eredeti célállomásán, Peti azt mondta, ez kiszámíthatatlan. „Amikor elindul a gép Rómából, akkor úgy indul, hogy Marosvásárhelyen fog leszállni” – fogalmazott az igazgató, hozzátéve,
Azok az utasok, akik Marosvásárhelyről szerettek volna Budapestre, illetve Rómába utazni, de a járatkiesés miatt nem tehették meg, kárpótlásban részesülnek a légitársaság részéről.
Peti András érdeklődésünkre elmondta, ilyenkor Európa-szerte történnek hasonló esetek, például az a repülőgép, amely Menningenből indult volna Marosvásárhelyre, az ottani köd miatt nem szállhatott fel, ezért egy másik gépet irányítottak ide Stuttgartból.
Ősszel, általában novemberben, valamint tavasszal, márciusban, gyakori a sűrű köd Marosvásárhelyen és környékén; ez leginkább akkor jellemző, amikor plusz 3 és mínusz 2 fok között ingadozik a hőmérséklet. A reptérigazgató szerint többek között a Nyárád és a Maros folyók találkozásánál kialakuló páradús levegő lehet a magyarázata a tartós sűrű ködnek, amely minden évben negatívan befolyásolja a folyók találkozásának szomszédságában megépült repülőtér forgalmát. Ha lehűl az idő jóval nulla Celsius-fok alá, rögtön megszűnik a köd is.
Friss jogosítvány a zsebben, de a valódi vezetési rutin még sehol? Nem vagy ezzel egyedül. Pont erre a helyzetre érkezik hamarosan a Megtanítalak vezetni című videós sorozatunk.
Idén március végéig több mint 8000 tűzesethez riasztották a hivatásos tűzoltókat – számolt be szombaton a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU).
Ismeretlen tettesek felgyújtották Mircea Dinescu költő Cetate községbeli faházát. A rendőrség nyomozást indított az ügyben.
Éles hangon bírálta Sorin Grindeanu szociáldemokrata pártelnök Ilie Bolojan miniszterelnököt a bizonyos állami vállalatok tőzsdére vitelére vonatkozó szándéka miatt.
Az áram- és földgáztermeléssel és -szállítással kapcsolatos, mintegy 3,5 milliárd dollár értékű beruházásokat jelentett be szombaton Bogdan Ivan energiaügyi miniszter.
Nemcsak az infrastruktúra korszerűsítése, hanem az egymásra és a páciensekre való odafigyelés is kulcsfontosságú – ennek jegyében vettek részt kommunikációs képzésen a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház asszisztensei és betegápolói.
Az idei év első három hónapjában 33 996 családon belüli erőszakos esethez riasztották a hatóságokat, ebből 17 113 városon, 16 883 vidéken történt – számolt be szombaton az Országos Rendőr-főkapitányság.
Reneszánszát éli a gyógynövények használata, egyre többen szedik, sőt termesztik és nemcsak tea, hanem tinktúra is készül belőlük – jelentette ki Pokornyi László, aki a Marosvásárhelyen és környékén megtermő gyógynövényekről írt könyvet.
Nagy mennyiségű kábítószert foglaltak le a hatóságok az elmúlt két hétben végrehajtott akcióik során.
Megkéselt egy fiatal férfi egy másikat Csíkkozmáson a napokban. Feltehetően italozás torkollott agresszióba a két fél között. Az áldozatot kórházban ápolják.
szóljon hozzá!