
Illusztráció
Fotó: Pixabay
Ajándékozz másként címmel szerveznek jótékonysági rendezvényt december 11-15. között, amely keretében közismert személyiségek fognak pincérként felszolgálni a Petry Urban Grill vendéglőben. Az esemény szervezője a Rotaract Téka Klub, amely az összegyűlt borravalót a hátrányos helyzetűeknek adományozza téli számláik kifizetésére.
2023. december 08., 17:392023. december 08., 17:39
2016 óta kötnek pincérkötényt Marosvásárhely közszereplői egy nemes cél érdekében. Idén Kovács Róbert Zsolt – a Rotaract Téka Klub jelenlegi – és Kato Zoltán – volt – elnöke; Soós Zoltán, Marosvásárhely polgármestere, Kovács Mihály Levente, a Maros Megyei Tanács alelnöke, Birtalan István, a Locativ igazgatója és Frunda Csenge, az RMDSZ marosvásárhelyi szervezetének frakcióvezetője; Sánta Szabolcs és Borșa Alin, a Városi Sportklub kosárlabdacsapatának csapatkapitánya és játékosa; Zsigmond István, a 112 kávézó, valamint Călin Ignat, a NOAH kézműves sör tulajdonosa, illetve Nagy István és Jeszenszky Attila, a Rotary tagjai vállalták el ezt a feladatot.
A rászoruló családok kiválasztásában a Telefonos Szeretetszolgálatot is működtető Solidaris Egyesület segítségét kérte a Rotaract.
Ők elkészítenek egy adatbázist a segítségre szorulókról, majd annak függvényében, hogy mennyi pénz gyűl össze, minél több emberen próbálnak segíteni.
Az egy héten át tartó esemény teljes programját, pincérjeit és időpontjait a Rotaract Téka Facebook-oldalán lehet megtekinteni.
Dróndaraboknak tűnő tárgyakat találtak szombaton Eforie Sudon és Eforie Nordon – közölték az Eforie Nord-i vízimentők.
Összesen 1679 közúti baleset történt az év első hat hónapjában az országban, ezekben 492-en meghaltak, 1384-en pedig súlyosan megsérültek – tájékoztatott szombaton a Román Rendőrség.
Meleg időre, hőségre és zivatarokra figyelmeztető előrejelzést adtak ki szombaton a meteorológusok Románia nagy részére.
Csak felvételről megmosolyogtató, élesben azért ennél durvább volt a helyzet, amikor egy fiatalember egy krosszmotorral menekült a rendőrök elől Ilfov megyében.
Kereken három Celsius-fokig esett vissza a hőmérséklet szombatra virradóan Csíkszeredában, ez volt az országos minimum augusztus 29-én a lakott települések sorában.
Mekkora sereggel indult Szapolyai János erdélyi vajda a török ellen, hány székely tartott vele, szándékosan maradtak-e távol a csatából? Íme, néhány azon kérdések közül, amelyekre ötszáz évvel a mohácsi tragédia után sem találunk egybehangzó választ.
Másfél tonna 6 kilogramm és több mint 20 kilogramm közötti méretű ponty, amur és más ragadozó hal pusztult el a napokban az egyik homoródszentpáli horgásztónál. A jelentős kárt gázmérgezés okozta, a haltetemeket már elszállították.
Nyolcvankilenc éves korában meghalt V. Harald norvég király, Európa legidősebb uralkodója. A király péntek reggel, az oslói Rikshospitalet kórházban hunyt el – jelentette be a norvég királyi palota.
Közleményében az államelnök leszögezte, a parlament által elfogadott alakban hirdette ki a törvényt, de továbbra is fenntartja a korábban benyújtott alkotmányellenességi beadványban felsorolt érveit.
szóljon hozzá!