
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Az elmúlt héten a Hargita megyei csendőrök 14 esetben szálltak ki, hogy elriasszák a medvét a településekről, vagy azok közeléből. Idén, a 112-es sürgősségi hívószámon immár 284 esetben jelentették, hogy medve van Hargita megyei lakott területen.
2023. szeptember 04., 15:462023. szeptember 04., 15:46
A Hargita megyei csendőrség heti összesítőjéből az derül ki, hogy az elmúlt hét napban a 112-es sürgősségi hívószámon 14 esetben jelezték, hogy medvét láttak. A lakosság Maroshévízről, Csíkszeredából, Székelyudvarhelyről, Vaslábról, Marosfőről, Parajdról, Máréfalváról, Siménfalváról és Gyergyóhollóról telefonált be.
A betelefonálást követően a csendőrség és a helyi sürgősségi bizottság tagjai mindig kiszállnak a helyszínre, hogy ha szükséges elkergessék a medvét, medvéket.
Az elmúlt héten két esetben látták a nagyvadat, és kellett elkergessék azt. Példaként említik, hogy
A helyszínre kiérkező csendőrök elkergették a nagyvadat. Marosfőn is egy kertből kellett elzavarják a medvét, amelynek jelenlétéről a tulajdonos számolt be. Mindkét esetben a csendőrök egy kis ideig még a környéken tartózkodtak, hogy segítsenek, ha a medve visszatérne.
Év elsejéről Hargita megyében 284 esetben jelentették, hogy medvét láttak, minden esetben kiszálltak a csendőrök a helyszínre. Arra kérnek mindenkit, hogy ha vadállatot látnak lakott területen akkor azonnal jelentsék az esetet a sürgősségi hívószámon, ne menjenek közel, ne etessék, ne kergessék és ne fényképezzék a nagyvadat.
Kétszáz, elszigeteltebb helyeken pedig akár ötven méter alá is csökkent a látótávolság a köd miatt a Csíki-medencében – közli a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Ittas volt és gépjárművezetői engedéllyel sem rendelkezett az 51 éves férfi, akit csütörtökön rövid üldözés után tartóztattak fel a hatóságok Körvélyfáján – közli a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság. A férfi azóta előzetes letartóztatásba került.
A kolbászkészítésre is igaz, hogy ahány ház, annyi szokás – kinek sósabban, kinek paprikásabban ízlik jobban a termék.
A Szeben megyei törvényszék szombaton elrendelte az anyját a vagyonáért megölő Szeben megyei nő másik tettestársának harminc napos előzetes letartóztatását.
A Déli-Kárpátokat átszelő Nagyszeben-Pitești autópálya egyik legnehezebb szakaszán, a Vâlcea megyei Robești alagútpárnál látványos ütemben halad a hegy átfúrása.
Több tucatnyian vonultak utcára szombaton Gyergyószentmiklóson egy héttel a csíkszeredai és székelyudvarhelyi adóemelés elleni megmozdulások után. A demonstráción a polgármester is felszólalt. Fotókon mutatjuk.
Behúzták a farsangot szombat délben Kézdivásárhelyen. Az alakoskodás lakodalmi mentként indult, medveébresztésbe csapott át, végül temetésbe torkollott a céhes város főterén.
A szilágycsehi református templom tornyának kedd esti összeomlása előtt négy napon át egyre súlyosbodó szerkezeti károsodások jelezték az épület gyorsuló állagromlását – tájékoztatott szombaton a kulturális minisztérium.
Sepsiszentgyörgy, Kézdivásárhely, Csíkszereda és Székelyudvarhely után Gyergyószentmiklóson is utcára vonultak a kormány adóemelési intézkedései ellen tiltakozva szombaton.
Az indokolatlan segélyhívások száma az elmúlt években csökkent, de továbbra is magas – tájékoztatott szombaton a Különleges Távközlési Szolgálat.
szóljon hozzá!