Hirdetés
Hirdetés

Ami most fennakad a rostán, azt remélhetőleg nem fogja elfogyasztani húsvétkor

A húsvéti időszakban több élelmiszer-biztonsági ellenőrzést tartanak •  Fotó: Pál Árpád

A húsvéti időszakban több élelmiszer-biztonsági ellenőrzést tartanak

Fotó: Pál Árpád

A húsvétkor népszerű termékeket, mint a hal, bárány és más hentesáru, csokoládé, tojás, bor, péktermékek, tojásfesték ellenőrzését végzi a következő napokban a Hargita megyei fogyasztóvédelem, illetve a megyei állat-egészségügyi és élelmiszer-biztonsági igazgatóság. Emellett a szálláshelyeket és vendéglátóipari egységeket is ellenőrzik.

Dávid Anna Júlia

2017. április 10., 19:412017. április 10., 19:41

A napokban a piacokon, áruházakban vizsgálódnak a fogyasztóvédelem munkatársai, de a különböző vásárokban kapható árut is ellenőrzik – tudtuk meg a megyei fogyasztóvédelmi felügyelőség vezetőjétől. Laurenţiu Moldovan lapunknak elmondta,

a szállítási körülmények mellett a tárolást is ellenőrzik, elsősorban a friss hús- és tejtermékek, illetve tojás esetében.

Hirdetés

A szállásadásra szakosodott vendéglátók is számíthatnak a fogyasztóvédelem látogatására, náluk a hatóság emberei a szolgáltatás minőségét ellenőrzik, hogy

a vendég azt kapja-e, amit a szórólapok, reklámok ígérnek neki.

Az éttermek, szállodák konyháiban az élelmiszerek minőségét, a tárolást és a higiéniát vizsgálják.

„Nem a bírságolás a cél, hanem hogy megértessük az eladókkal, a szabályoknak megfelelően kell eljárni” – tette hozzá Moldovan. Éppen ezért tartottak Csíkszeredában hétfőn egy konferenciát, ahová termelőket, eladókat, viszonteladókat, szállásadókat és vendéglátóipari egységek vezetőit is meghívták. Tájékoztatták őket a szabályokról, azok gyakorlati alkalmazásáról. Aki a figyelmeztetések ellenére sem tartja be az előírásokat, bírságra számíthat, ami 3000-től akár 30 ezer lejig terjedhet.

Az állat-egészségügyi és élelmiszer-biztonsági igazgatóság közel húsz munkatársa már több mint két hete folytat ellenőrzést a megyében – tájékoztatott Püsök László, a Hargita Megyei Állat-egészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Igazgatóság szóvivője. A hatóság ellenőrzi a tojófarmokat, tojáscsomagoló egységeket, az élelmiszerüzleteket, illetve a hús- és tejfeldolgozó üzemeket. Megvizsgálják a vendéglátóipari egységeket is. Az első jelentéseket a hét végére kell összeállítaniuk, eddig semmilyen kirívó, a közegészségre veszélyt jelentő helyzettel nem találkoztak.

Három kisvágóhíd kapott engedélyt

Hargita megyében idén Alsósófalván, Kászonban és Csíkszentmiklóson működő kisvágóhidak kértek engedélyt bárányvágásra, ami ezekben a napokban, az engedély kiváltását és az ilyenkor kötelező állat-egészségügyi ellenőrzéseket követően kezdődik – tájékoztatott a szóvivő. Püsök László azt is közölte, hogy szombaton és vasárnap meghosszabbított programmal dolgoznak a körzeti állat-egészségügyi központokban.

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. január 30., péntek

Vészforgatókönyv: akár 12 lejbe is kerülhet egy liter gázolaj

Egy lehetséges regionális válság súlyosságától függően 50 banitól 4,5 lejig terjedő összeggel nőhet az üzemanyag ára Romániában, és a gázolaj esetében lesz nagyobb a drágulás mértéke – véli az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.

Vészforgatókönyv: akár 12 lejbe is kerülhet egy liter gázolaj
Hirdetés
2026. január 30., péntek

Nicușor Dan szerint két nagy veszély fenyegeti a tizenéveseket

Nicușor Dan államfő szerint napjainkban két nagy veszély fenyegeti a tizenéveseket: a drogok, illetve az elidegenedés, a közösséghez való tartozás hiánya.

Nicușor Dan szerint két nagy veszély fenyegeti a tizenéveseket
2026. január 30., péntek

Meghirdették a Zöldövezet program újabb kiadását

A MOL Románia és a Polgár-Társ Alapítvány meghirdette a Zöldövezet program 20. kiadását, amelyben összesen 850 ezer lejjel támogatják civil szervezetek környezetvédelmi projektjeit.

Meghirdették a Zöldövezet program újabb kiadását
Hirdetés
2026. január 30., péntek

Mennyi marad helyben? – két forgatókönyvet vázolt fel az államfő az adókat illetően

Észszerűtlennek tartja Nicușor Dan államfő, hogy a polgármesterek a jelenlegi helyzetben „többet kérjenek, mint amennyiből 2025-ben gazdálkodhattak”.

Mennyi marad helyben? – két forgatókönyvet vázolt fel az államfő az adókat illetően
2026. január 30., péntek

El kell indítani a Kalász negyedi temető bővítésének folyamatát

Nem lehet tovább várni a csíkszeredai Kalász negyedi köztemető területének bővítésével, a folyamatot idén el kell indítani – tudtuk meg. Azt még nem lehet tudni, hogy melyik irányba lehet kiterjeszteni a sírkertet, erről később születik döntés.

El kell indítani a Kalász negyedi temető bővítésének folyamatát
2026. január 29., csütörtök

Kerékpárost gázoltak halálra Felsőboldogfalva és Székelyudvarhely között

Egy 60 éves székelyudvarhelyi kerékpáros férfi szenvedett halálos balesetet csütörtök este a 137-es megyei úton – tájékoztat a Hargita megyei rendőrség.

Kerékpárost gázoltak halálra Felsőboldogfalva és Székelyudvarhely között
Hirdetés
2026. január 29., csütörtök

Nem könnyű bevonzani a munkavállalókat a fizetett házimunkák hivatalos platformjára

Nehézkesen halad a fizetett házi-, háztartási munkák elvégzését és az ilyen jellegű megbízásokat hivatalos mederbe terelő országos platform elterjedése. A magyarázat részben a munkavállalók magatartásában keresendő.

Nem könnyű bevonzani a munkavállalókat a fizetett házimunkák hivatalos platformjára
2026. január 29., csütörtök

Petíció indult az elektromos cigaretták zárt helyekről való kitiltásáért

Több mint 55 ezer állampolgár írta alá a Declic Közösség petícióját az elektromos cigaretták összes fajtájának zárt nyilvános helyekről való kitiltásáról, követelve Alexandru Rogobete egészségügyi minisztertől, hogy módosítsa az idevágó jogszabályt.

Petíció indult az elektromos cigaretták zárt helyekről való kitiltásáért
2026. január 29., csütörtök

Kábítószert és alkoholt is fogyasztott a tragikus balesetet szenvedett görög kisbusz vezetője

Kábítószer és alkohol hatása alatt volt annak a Temes megyében balesetet szenvedett görög kisbusznak a sofőrje, amelyben hét ember vesztette életét – közölte csütörtökön az ügyben eljáró lugosi vádhatóság szóvivője.

Kábítószert és alkoholt is fogyasztott a tragikus balesetet szenvedett görög kisbusz vezetője
Hirdetés