
Fotó: NyárON Szereda
Véget ért a Vámszer Géza Művészeti Népiskola Átjárók2 című tehetséggondozó projektje, melyet a Nemzeti Tehetség Program támogatott.
2022. június 16., 11:592022. június 16., 11:59
A résztvevők visszajelzéseiből elmondhatjuk, hogy sikerült sok olyan szükségletre és kihívásra válaszolni, melyekkel a fiatal tehetségek szembesülnek zenei képzésük során, valamint pályakezdőként. A hiánypótló képzésmodulok három fő témakört öleltek fel:
Öröm volt látni, hogy a résztvevők azonnal elkezdték alkalmazni a tanult zeneszerzési technikákat és irodalmi szövegelemzési módszereket, dalaikat pedig megmutathatták a projekt kiemelkedő meghívottainak: Danics Dórának, Novák Péternek és Gryllus Dánielnek. Új együttműködések is születtek más művészeti ágak (például az irodalom) képviselőivel.
A siker ezúttal is „kézzelfogható” volt. A gitáros workshop résztvevői bemutatkozhattak a nagyközönség előtt, ugyanis
Ezúton is köszönjük!
A két sikeres workshop-sorozat után a Vámszer Géza Művészeti Népiskola vezetősége jövő tanévtől ezt a tehetséggondozó programját beemeli az iskola képzéskínálatába.
A programba felvételi meghallgatás alapján fogjuk beválogatni a résztvevőket. Bővebb információval a nyári szünidő után jelentkezünk.
(X – fizetett hirdetés)
Andrew Tate és testvére, Tristan Tate hétfőn várhatóan egy floridai bíróság elé állnak, miközben a brit rendőrség kiadatásukat kéri egy szexuális bűncselekményekkel kapcsolatos nyomozás keretében – jelentette a dpa.
Véget ért az egészségügyi dolgozók hétfői kétórás figyelmeztető sztrájkja, amelyet a Sanitas Szakszervezeti Szövetség szervezett a közalkalmazotti bértörvény elleni tiltakozásul.
Két közlekedési bűncselekmény miatt indított büntetőeljárást az elmúlt napokban a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság. Egy sofőr ittasan és a szükséges jogosítvány nélkül vezetett járműszerelvényt, egy másik alkohol befolyása alatt ült kormány mögé.
Felhőszakadásokra és viharokra figyelmeztető előrejelzéseket adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). A riasztások a székelyföldi megyékre is érvényesek.
A hétvégén 16 megye 31 településén és Bukarestben avatkoztak be a tűzoltók a viharkárok felszámolására.
Kétórás figyelmeztető sztrájkot tartanak hétfőn az állami egészségügyi dolgozók a közalkalmazotti bértörvény miatt. A munkabeszüntetés 9-től és 11 óráig tart.
A magánszemélyek hétfő reggeltől igényelhetnek állami támogatást új gépkocsi vásárlására a 2026-os roncsautóprogram keretében.
Polgár Judit neve évtizedek óta egyet jelent a tehetséggel és a kitartással – írta Magyarország miniszterelnöke a Facebook-oldalán vasárnap, miután a sakkozó megválasztását javasolta köztársasági elnöknek több közéleti szereplő.
A vasárnapi heves viharok 16 megye 29 településén okoztak károkat, négy országútszakaszon is fennakadások voltak a közlekedésben, 88 gépkocsi pedig megrongálódott – közölte a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
A tudomány, a kultúra és a sport tizenhat szereplője levélben fordult Forsthoffer Ágneshez, az Országgyűlés elnökéhez, amelyben Polgár Judit felkérését és megválasztását javasolják köztársasági elnöknek.
szóljon hozzá!