
Képünk illusztráció
Fotó: Gábos Albin
Erdélytől Amerikáig megközelítőleg 25 ezer felolvasó jelentkezett eddig a világ hét országából a XV. Nemzetközi Felolvasómaratonra. A csíkszeredai Kájoni János Megyei Könyvtár által megszervezett eseményen idén Babits Mihály műveit olvassák fel a magyar költő születésének 140. évfordulója alkalmából február 28-án.
2023. február 23., 14:262023. február 23., 14:26
A Kájoni János Megyei Könyvtár összesítése alapján a felolvasómaratonra
ugyanis felolvasni nemcsak a könyvtár dísztermében vagy osztálytermekben lehet, hanem online bárhonnan. A szervezők szerint a felolvasók teljes létszáma még nem pontos, azt majd csak a maraton lezárása után néhány nappal tudják véglegesíteni. A számadatok szerint csütörtökig ezúttal is legtöbben Erdélyből jelentkeztek, közel 22 ezren:
de az ország tucatnyi megyéjéből számos településről jelezték érdeklődésüket.
Magyarországról körülbelül ezer, Szlovákiából kilencszáz felolvasó szólaltatja meg Babits műveit, Angliából egy, Svédországból két személy regisztrált eddig, emellett az Amerikai Egyesült Államok Hillcrest településén nyolcan, Kanadában, Vancouverben pedig ketten olvasnak egy időben a magyar költészet nagyjának alkotásaiból.
Az esemény hivatalos megnyitóját a megyei könyvtár előadótermében tartják február 28-án 10 órától. A felolvasómaratonról bővebben Facebook-oldalukon és a könyvtár honlapján olvashat.
Éles lőszerek kerültek elő egy lakóház építése során Balánbányán, ezért pirotechnikai beavatkozásra volt szükség szombaton. Összesen 447 lövedéket találtak fémkeresővel.
Súlyosan megsérült egy székelyudvarhelyi turista szombaton a Fogarasi-havasokban.
Elkobozta a környezetőrség az első olyan munkagépet, amelyet drónfelvételek segítségével leleplezett illegális hulladékkezeléshez használtak – jelentette be szombaton Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
A csíkszeredai ünnepvárás hangulatához egy különleges mesebalett-előadás is hozzájárul, amelynek középpontjában a jól ismert Grincs története áll.
Szemmel láthatóan haladnak a munkálatok a marosvásárhelyi szívintézetnél és a súlyos égési sérültek központjában, és ez nagyon megható – jelentette ki szombaton délután Marosvásárhelyen az egészségügyi miniszter.
A Vadon Egyesület kiosztotta a XII. TransNatura Természetfotó pályázat díjait péntek este, Sepsiszentgyörgyön. Az idei kiírásra beérkezett fotókon gyakran tettenérhető az absztrakció a mikro- és makrovilágban.
A craiovai ítélőtábla egyik bírája bejelentette, hogy szombaton csatlakozni fog a bíróság épülete előtt az igazságszolgáltatás függetlenségéért tüntetőkhöz.
Felfüggesztették a beutalásokat és elhalasztották az előre betervezett műtéteket a iași-i Szent Mária gyermekkórházban.
Börtönbe került egy 28 éves, ittas vezetésért már elítélt férfi, egy 56 éves ellen pedig bűnügyi eljárás indult Kovászna megyében. Mindketten ittas állapotban vezettek autót.
Több ezren tüntettek péntek este a bukaresti Victoriei téren a Recorder oknyomozó portálnak a rendszer problémáit feltáró dokumentumfilmje nyomán.
szóljon hozzá!