
Képünk illusztráció
Fotó: Gábos Albin
Erdélytől Amerikáig megközelítőleg 25 ezer felolvasó jelentkezett eddig a világ hét országából a XV. Nemzetközi Felolvasómaratonra. A csíkszeredai Kájoni János Megyei Könyvtár által megszervezett eseményen idén Babits Mihály műveit olvassák fel a magyar költő születésének 140. évfordulója alkalmából február 28-án.
2023. február 23., 14:262023. február 23., 14:26
A Kájoni János Megyei Könyvtár összesítése alapján a felolvasómaratonra
ugyanis felolvasni nemcsak a könyvtár dísztermében vagy osztálytermekben lehet, hanem online bárhonnan. A szervezők szerint a felolvasók teljes létszáma még nem pontos, azt majd csak a maraton lezárása után néhány nappal tudják véglegesíteni. A számadatok szerint csütörtökig ezúttal is legtöbben Erdélyből jelentkeztek, közel 22 ezren:
de az ország tucatnyi megyéjéből számos településről jelezték érdeklődésüket.
Magyarországról körülbelül ezer, Szlovákiából kilencszáz felolvasó szólaltatja meg Babits műveit, Angliából egy, Svédországból két személy regisztrált eddig, emellett az Amerikai Egyesült Államok Hillcrest településén nyolcan, Kanadában, Vancouverben pedig ketten olvasnak egy időben a magyar költészet nagyjának alkotásaiból.
Az esemény hivatalos megnyitóját a megyei könyvtár előadótermében tartják február 28-án 10 órától. A felolvasómaratonról bővebben Facebook-oldalukon és a könyvtár honlapján olvashat.
Egy kovásznai melléképületben csaptak fel a lángok kedd délután. A tűzeset során jelentős anyagi kár keletkezett, egy autó is kiégett.
A munkaterületek kitűzéseivel elindult a Mobilitás 2-nek hívott beruházás kivitelezése. A gyergyószentmiklósi Kossuth Lajos utcán és a Gyilkostó úton 2-3 hét múlva jönnek a látványosabb munkálatok. Az esővíz-elvezető rendszer kiépítésével kezdenek.
Ünnepi hangversenyt ad augusztus 20-án a felújított Bartók Béla Művelődési Házban a Szentegyházi Gyermekfilharmónia.
Bogdan Ivan szociáldemokrata parlamenti képviselő, kedden sürgette Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnököt, hogy kérje fel a pénzügyminisztériumot, az adóhivatalt (ANAF) és a Versenyhivatalt végezzenek ellenőrzéseket az üzemanyag-forgalmazók piacán.
Az Európai Unió (EU) tagállamai 2023-ban a bruttó hazai termék (GDP) 4,7 százalékát fordították oktatásra (az óvodától a középiskoláig), ugyanannyit, mint 2022-ben – derül ki az Eurostat kedden közzétett adataiból.
Behívót kapnak azok a Hargita megyei tartalékosok, akik korábban aktív vagy tartalékos katonai szolgálatot teljesítettek. A behívás célja az adatok frissítése és a katonai nyilvántartás ellenőrzése, nem pedig gyakorlat vagy kiképzés. Kötelező megjelenni.
A Román Gépjármű-nyilvántartási Hivatal weboldalán bármikor ellenőrizhető, mikor jár le az autónk műszaki vizsgájának érvényessége. Érdemes időben feliratkozni, ugyanis a vizsga elmulasztása esetén több ezer lejes bírságra számíthatunk.
Három riasztást kaptak a hegyimentők a keddre virradó éjszaka a Moldoveanu-csúcs térségéből, és összesen nyolc turistát helyeztek biztonságba.
szóljon hozzá!