
Számos kategóriában várják az amatőr művészcsoportok jelentkezését, például bábjáték kategóriában
Fotó: Haáz Vince
Amatőr művészeti csoportok jelentkezését várják mentorálás, tehetségtámogatás és szakmai segítségnyújtás céljából. Gyerekek, ifjak és felnőttek egyaránt jelentkezhetnek január 31-éig.
2025. január 17., 17:472025. január 17., 17:47
A TehetségPaletta Program célja a Kárpát-medencében működő amatőr művészeti közösségek megerősítése és a tehetséges fiatal művészek támogatása.
A résztvevők műhelyekben és táborokban bővíthetik tudásukat, és a kiválasztottak szereplési lehetőséget kapnak a Kárpát-medencei összművészeti fesztiválon.
Fotó: Haáz Vince
A program magyarországi és határon túli magyar amatőr csoportok számára is elérhető, különböző kategóriákban, mint például
A teljes program költségét a Nemzeti Művelődési Intézet biztosítja, kivéve az utazási költségeket.
Jelentkezési határidő: január 31-e, és egy online dokumentumnak a teljeskörű kitöltésével lehetséges a jelentkezés.
Bővebb felvilágosítás a paletta@nmi.hu e-mail címen kapható.
Az unitáriusok Rómája – így emlegették régen Bölönt, amelynek vártemplomáról a Nemzet útja vezetője az állítja, hogy korábban ortodox volt. Mihai Tîrnoveanut történelemhamisítással vádolják és panaszt tesznek ellene a diszkriminációellenes tanácsnál.
Az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) április 6. és 9. között több mint ezer gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket, és megközelítőleg 3,8 millió lej értékben szabott ki bírságokat.
Részvételre buzdítja a határon túli magyarokat az országgyűlési választásokon Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes.
Leszállították azt a 14,5 millió lejes Da Vinci robotsebészeti eszközt a csíkszeredai kórházba, amellyel a jövőben minimális beavatkozással és nagyobb precizitással végezhetnek elsősorban onkológiai műtéteket. A gépeket a sajtónak is megmutatták.
A marosvásárhelyi vegyipari kombinát és a Romgaz közötti tárgyalásokat nem tudják befolyásolni, de a miniszterelnök segítségét kérik a műtrágyagyár megmentése érdekében – ígérték a szakszervezeti vezetőkkel találkozó Maros megyei parlamenti képviselők.
A munkaügyi felügyelőség több mint 7 millió lejre rótt ki bírságokat néhány nap alatt, és közel 500 feketén dolgozó személyt azonosított – hívta fel a figyelmet csütörtökön a munkaügyi miniszter.
A Háromszéki Közösségi Alapítvány (HKA) pénteken Dani Kinga Emléknapot szervez a Domb utcai mozgásparkban. Az esemény célja a kiváló sepsiszentgyörgyi sportoló emlékének megerősítése, valamint a játszótér kellemesebbé tétele.
Visszatért a tél április közepén a hegyvidéki térségekbe: csütörtökön vékony hóréteg rakódott le Hargitafürdőn és a Madarasi Hargitán is: a webkamerák felvételei havas tájat mutatnak a szeszélyes áprilisi időjárás következtében.
Lezárult a próbaérettségi dolgozatainak javítása, és az eredményeket továbbították a tanfelügyelőségeknek, illetve az iskoláknak – tájékoztatott csütörtökön az oktatási minisztérium.
Afrikai sertéspestis jelenlétét igazolták egy elhullott vaddisznóban a „Gödrös” nevű területen – tájékoztatták a sertéstartó gazdákat az illetékes hatóságok.
szóljon hozzá!