
Szennyezés a folyón. A sztrájk idején ellenőrzéseket sem végeznek az őrség alkalmazottai. Illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Országszerte sztrájkolnak kedd reggeltől a környezetőrségeknél. Az alkalmazottak meghatározatlan ideig tiltakoznak a környezetvédelem terén tapasztalható bérezési egyenlőtlenségek miatt – írja az Agerpres hírügynökség. Hargita megyében is munkabeszüntetéssel tiltakoznak.
2017. május 09., 12:112017. május 09., 12:11
„Megmagyarázhatatlanul nagy különbség van aközött, mekkora jelentőséget tulajdonítanak globális szinten a környezetvédelmi problémáknak, valamint aközött, ahogy országunkban kezelik a környezetünk védelméért dolgozó szakembereket. Annak ellenére, hogy a környezetvédelem stratégiai fontosságú terület (...) a környezetőrség alkalmazottai 2009 óta nem részesültek béremelésben, jelenleg a közalkalmazottak közül ők kapják a legalacsonyabb béreket” – mutat rá a környezetőrség szakszervezetének közleménye.
A szakszervezetiek április 26-án kétórás munkabeszüntetést tartottak, állításuk szerint azonban az illetékes hatóságok máig sem válaszoltak követeléseikre.
– olvasható a Valentin Neagoe szakszervezeti vezető által aláírt közleményben.
A Hargita Megyei Környezetőrség is csatlakozott az országos sztrájkhoz, így kedden nem fogadnak ügyfeleket, nem válaszolnak a telefonhívásokra, és nem tartanak ellenőrzéseket sem − tudtuk meg Balla Izabellától, a megyei környezetőrség vezetőjétől. A munkabeszüntetéssel járó sztrájkot mindaddig fenntartják, amíg nem szereznek érvényt követeléseiknek:
Tojást festenek, kalácsot sütnek és sokan ma is eljárnak locsolni a Székelyhon olvasói közül. A húsvéti kvízre adott válaszok alapján az is látszik, hogy az ünnepi hagyományok továbbra is fontosak, még ha az egyes szokások megélése családonként el is tér.
Az oktatási minisztérium pénteken bejelentette, hogy április 9-re halasztotta a próbaérettségi eredményeinek közzétételét, mert az eredetileg kijelölt határidőhöz képest túl sok dolgozat várt még javításra.
A pénzügyminisztérium jelenleg ügyvédek bevonásával mérlegeli, hogy milyen lépéseket tehet a Pfizer-ügyben, és vizsgálja egy sikeres fellebbezés feltételeit, miközben tárgyalást is kezdeményez a gyógyszervállalattal.
A bukaresti törvényszék pénteken megszüntette Călin Georgescu hatósági felügyeletét abban az ügyben, amelyben a volt államelnökjelöltet legionárius propagandával vádolják.
A kormány elfogadta a gázolaj jövedéki adójának átmeneti csökkentéséről, valamint a Románia területén kitermelt kőolaj és az abból előállított energiahordozók értékesítéséből származó bevételekre kivetett szolidaritási hozzájárulásról szóló rendelet.
Elégtelennek tartja az kis- és középvállalkozásokat tömörítő IMM Románia elnöke a gázolaj jövedéki adóját literenként 30 banival csökkentő kormányintézkedést.
Ne bírságolják meg a járművezetőket, ha igazoltatáskor nem tudják felmutatni a jogosítványukat és a forgalmi engedélyt – javasolja tervezetében a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) képviselője, Alexandru Dimitriu.
Több mint háromezer lejes pénzbírságot kapott és felfüggesztették a jogosítványát annak a fiatal autóvezetőnek, aki – utasaival együtt – kiült a mozgó jármű ablakába, és úgy bulizott.
Rövid ideig tartott a kormány várva-várt üzemanyagpiaci beavatkozásának hatása, ugyanis nagypéntekre ismét 10 lej fölé ugrott egy liter gázolaj ára a székelyföldi töltőállomásokon.
A szavazati jog hozzátartozik az állampolgársághoz, ezért élni kell vele – hangsúlyozza Kelemen Hunor RMDSZ-elnök, aki szerint minden jog annyit ér, amennyit érvényesíteni tudsz belőle.
szóljon hozzá!