Ottó pásztorfiú az udvarhelyszéki Alsósófalván
Fotó: Végh László • Forrás: 36.sajto-foto.hu
Székelyföld is témát szolgáltatott néhány nyertes fotónak a 36. Magyar Sajtófotó Pályázaton, amelyet hagyományosan a Magyar Újságírók Országos Szövetsége írt ki. A nyitott pályázatra amatőr és hivatásos fotográfusok egyaránt benevezhettek tizennégy kategóriában.
2018. február 13., 16:372018. február 13., 16:37
2018. február 13., 16:492018. február 13., 16:49
Az egyedi képből vagy képsorozatból álló pályaműveket ezúttal cseh, lengyel, horvát és magyar szakemberekből álló zsűri bírálta el, az egykori Reuters hírügynökség munkatársa, Szlukovényi Tamás elnökletével. A fotóriporteri szakma legnagyobb magyar seregszemléjének győzteseit január végén hirdették ki. Végh László, a Magyar Nemzet munkatársa Munkácsy Márton-díjat kapott a legjobb kollekcióért:
A teljes sorozat itt érhető el.
A Mindennapi élet egyedi kategóriájának első három helyét Kerekes M. István Hargita megyében készült képei foglalják el. A marosvásárhelyi származású szabadúszó fotográfust egy delelő tehénpásztor testvérpár, egy karácsonykor tűzrevalót keresgélő, mélyszegénységben élő kislány és a húsvét előtti bárányvágás ihlette.
A pályázat figyelemreméltó erdélyi vonatkozása még a kolozsvári születésű Bánhegyesy Antal képsorozata, amely a ma is élő Ceauşescu-nosztalgia jegyében született, és a letűnt korszak fellelhető nyomait mutatja be.
A díjazott alkotásokból a budapesti Robert Capa Kortárs Fotográfiai Központban március 29-én kiállítás nyílik majd, amely szintén magas presztízsű szakmai eseménynek számít.
Szúnyog- és kullancsirtást végeznek Gyergyószentmiklós több pontján csütörtökön este 9 órától.
A mostani helyzet meg fogja rostálni a vállalkozókat, de arra kell figyelni, hogy a vagyon maradjon a közösségen belüli tulajdonban – fogalmazott Bíró Barna Botond. A hargitai tanácselnök szerint Parajd jelene nagyon nehéz, a jövője azonban biztató.
A következő két hétben a sokéves átlagnál melegebb lesz, a hőmérséklet az ország déli részein elérheti a 39 Celsius-fokot, viharos időjárásra pedig főként június 30. körül és július 5. után van kilátás.
A közszférában dolgozókat érintő költségcsökkentő megszorítóintézkedés-tervek miatt akár országos szintű általános sztrájkot is kirobbanthatnak a szakszervezetek. A Sanitas képviselője szerint az egészségügyben is tiltakozások kezdődhetnek.
A három éve június végére előhozott kézdivásárhelyi „őszi” sokadalom az egykori katonanevelde tulajdonképpeni birtokba vételével kezdődött csütörtökön, a vasárnap esti tűzijáték előtt pedig a Wellhello hozta lázba a városünnep népes közönségét.
Elfogadta hétfői rendkívüli ülésén a kormány a közalkalmazottak bérpótlékát csökkentő sürgősségi rendeletet.
Kilenc fogyatékkal élő felnőtt befogadására alkalmas Respiro-központ létesítésére pályázik a Hargita Megyei Szociális és Gyermekvédelmi Vezérigazgatóság, amit a felnőtt fogyatékkal élők szépvízi ápoló- és gondozóközpontja mellé húznának fel.
Ünnepélyes pillanatokkal ért véget a 28. Marosvásárhelyi Napok programsorozata: a város két kivételes művészt ismert el az Ars Musica Pro Urbe tiszteletbeli címmel.
A Romániai Nyugdíjasok Országos Szövetsége (FNPR) elfogadhatatlannak tartja, hogy az állami nyugdíjak megsarcolása is része legyen a deficitcsökkentő intézkedéscsomagnak.
Szúnyog- és kullancsirtás lesz Csíkszereda közterületein július 1-jén, kedden.
szóljon hozzá!