
Fotó: Haáz Vince
Áloméjszaka az állatkertben címmel szervez a marosvásárhelyi állatkert ingyenes látogatást pénteken délután hat órától krónikus beteg és fogyatékos gyermekek, illetve családtagjaik számára.
2023. június 08., 11:492023. június 08., 11:49
Az Áloméjt először 1996-ban szervezték Rotterdamban, de mára hagyománnyá vált, 2016-tól pedig a marosvásárhelyi állatkert is csatlakozott a kezdeményezéshez hat kontinens huszonhárom országának háromszáznál is több állatkertjével együtt.
a szervezők számára fontos, hogy a gyerekek és hozzátartozóik is jól érezzék magukat, hiszen rájuk sokszor nagyon nehéz teher nehezedik.
Az Áloméjszaka rendezvényeit a Guinness-rekord tematika köré építik fel, ennek megfelelően hat ponton várják a gyerekeket és felnőtteket, hogy részt vegyenek a Guinness-rekordokat megdöntő játékban.
A résztvevők számára a belépés ingyenes, de regisztrációhoz kötött, amelyet itt lehet megtenni.
Izgalmas időszak előtt áll a videójáték-ipar, aminek a jövőjébe kaphattunk betekintést a nyári bemutató-események révén. Összeállításunkban a legnagyobb bejelentéseket szedtük össze.
A fokozódó elégedetlenségek miatt japánsztrájkot indít az egészségügyben és a szociális ellátórendszerben a Sanitas szakszervezet kedden. Az érdekvédelem főként a véglegesítés előtt álló egységes bértörvény-tervezet módosítását szeretné elérni.
A Hunyad megyei törvényszék elrendelte hétfőn annak a férfinek az előzetes letartóztatását, aki egy pisztollyal rálőtt négy emberre Lupényben. A törvényszék döntése nem jogerős, 48 órán belül megfellebbezhető.
A hét elején az átlagosnál melegebb idő várható, majd átmeneti lehűlés érkezik. A hónap közepétől ismét melegszik az idő, ugyanakkor záporokra és zivatarokra szinte minden nap számítani lehet – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzéséből.
Rendkívüli ülésen fogadta el a gyergyószentmiklósi önkormányzati képviselő-testület azt a határozatot, amellyel a Monturist Kft. közgyűlésének összehívását kezdeményezik, ahol a cégvezető menesztését szeretnék elérni és kineveznék az utódját is.
A népzene, a könnyűzene és a gasztronómia találkozására épül a Folk & Roll Víkend, egy minifesztivál, amelyre július 31. és augusztus 2. között kerül sor Gyergyószentmiklóson. A város nem marad fesztiválhangulat nélkül idén sem.
Összesen 9,76 millió hektár területre nyújtottak be 671.334 egységes agrártámogatási kérelmet a június 5-i határidőig.
Idén májusban 4 679 826 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 2812-vel kevesebbet, mint az előző hónapban; az átlagnyugdíj 2784 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) hétfőn közzétett adataiból.
Újabb harminc nappal meghosszabbította a bányakatasztrófa miatti vészhelyzetet Parajdon a helyi vészhelyzeti bizottság.
Eugen Tomac kijelölt kormányfő hétfőn közölte, hogy legkésőbb szerdára véglegesíti miniszterjelöltjeinek listáját, és ismét hangsúlyozta, hogy technokrata kormánynak szeretne bizalmi szavazást kérni a parlamentben.
szóljon hozzá!