
Futásfalván egy elhagyott ház udvarán látták a medvét
Fotó: Kocsis Károly
A napokban az a hír járta, hogy a felső-háromszéki Torja községhez tartozó Futásfalván egy medve beköltözött egy elhagyott udvarra. Utánanéztünk, hogy valóban így történt-e.
2023. május 25., 15:432023. május 25., 15:43
2023. május 25., 16:162023. május 25., 16:16
Forró Béla, a kézdivásárhelyi Benji Állatvédő Egyesület alelnöke megkeresésünkre csütörtökön elmondta, noha őt két napja értesítették,
„Kedd este értesítettek, hogy a medve a falu közepén legel egy kertben, ott voltak a bocsok is. Több mint tizenkét személy látta, és kérdezték, tudok-e segíteni. Azt javasoltam, hívják a 112-őt, mert ezt az ügyet illetékes szerveknek, vadászatnak és önkormányzat kell megoldani. Szerdán magam is kijártam, megnéztem a helyet.
– fejtette ki lapunknak.
Daragus Attila, Torja község polgármestere is értesült az ügyről. „Kedden este hívott a csendőrség, hogy kiküldtek egy csapatot, mert valaki jelezte a sürgősségi hívószámon, hogy egy elhagyatott házban medve van. Hallottam a helyiektől is, hogy ott tanyázik, de szerdán sem látták, és nincs ott állandóan. Az illetékes szervek – csendőrség, állatorvos, vadőr – értesítve vannak az ügyben,
Készenlétben vagyunk, és várjuk az esetleges újabb jelzést a helyiektől. Ha odakapott, akkor még fog jönni, az biztos” – nyilatkozta lapunknak az elöljáró.
Az unitáriusok Rómája – így emlegették régen Bölönt, amelynek vártemplomáról a Nemzet útja vezetője az állítja, hogy korábban ortodox volt. Mihai Tîrnoveanut történelemhamisítással vádolják és panaszt tesznek ellene a diszkriminációellenes tanácsnál.
Az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) április 6. és 9. között több mint ezer gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket, és megközelítőleg 3,8 millió lej értékben szabott ki bírságokat.
Részvételre buzdítja a határon túli magyarokat az országgyűlési választásokon Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes.
Leszállították azt a 14,5 millió lejes Da Vinci robotsebészeti eszközt a csíkszeredai kórházba, amellyel a jövőben minimális beavatkozással és nagyobb precizitással végezhetnek elsősorban onkológiai műtéteket. A gépeket a sajtónak is megmutatták.
A marosvásárhelyi vegyipari kombinát és a Romgaz közötti tárgyalásokat nem tudják befolyásolni, de a miniszterelnök segítségét kérik a műtrágyagyár megmentése érdekében – ígérték a szakszervezeti vezetőkkel találkozó Maros megyei parlamenti képviselők.
A munkaügyi felügyelőség több mint 7 millió lejre rótt ki bírságokat néhány nap alatt, és közel 500 feketén dolgozó személyt azonosított – hívta fel a figyelmet csütörtökön a munkaügyi miniszter.
A Háromszéki Közösségi Alapítvány (HKA) pénteken Dani Kinga Emléknapot szervez a Domb utcai mozgásparkban. Az esemény célja a kiváló sepsiszentgyörgyi sportoló emlékének megerősítése, valamint a játszótér kellemesebbé tétele.
Visszatért a tél április közepén a hegyvidéki térségekbe: csütörtökön vékony hóréteg rakódott le Hargitafürdőn és a Madarasi Hargitán is: a webkamerák felvételei havas tájat mutatnak a szeszélyes áprilisi időjárás következtében.
Lezárult a próbaérettségi dolgozatainak javítása, és az eredményeket továbbították a tanfelügyelőségeknek, illetve az iskoláknak – tájékoztatott csütörtökön az oktatási minisztérium.
Afrikai sertéspestis jelenlétét igazolták egy elhullott vaddisznóban a „Gödrös” nevű területen – tájékoztatták a sertéstartó gazdákat az illetékes hatóságok.
szóljon hozzá!