
Fotó: Marosvásárhelyi Állatkert
A negyedik átjárós kifutót nyitják meg a marosvásárhelyi állatkertben az előttünk álló hétvégén, ezúttal a dámszarvasok életterén keresztül sétálhatnak a látogatók.
2024. augusztus 01., 20:452024. augusztus 01., 20:45
A marosvásárhelyi állatkertben az elmúlt időszakban több átjárós kifutót létesítettek. Ezek lényege, hogy nemcsak a kerítésen keresztül lehet az állatokat megfigyelni, hanem közelebb lehet kerülni hozzájuk, gyakorlatilag be lehet lépni az életterükbe. Nagy sikernek örvendett a makik tisztása, ahol szinte testközelben lehet megtekinteni a makikat, és vigyázni kell a telefonokra, fényképezőgépekre. De már átjárós kifutó van a Bennett-kenguruknál, az emuknál, a kecskéknél és a juhoknál is.
A marosvásárhelyi állatkert legfrissebb közleményében olvashatjuk:
Itt a látogatók lehetőséget kapnak arra, hogy közelebb kerüljenek az állatokhoz, ami segít a természetes környezet és a fajok iránti tisztelet kialakításában. Az ilyen típusú kifutók nagy hangsúlyt fektetnek a látogatói élményre, hiszen az emberek nemcsak nézelődők, hanem egyben vendégek is az állatok területén.
Fotó: Marosvásárhelyi Állatkert
A negyedik átjárós kifutót, amely a dámszarvasok területén keresztül vezet, augusztus 4-én, vasárnap 12 órakor nyitják meg.
A túlórát és a munkaszüneti napon végzett munkát a teljesítést követő 60 naptári napon belül kiadott szabadidővel kell kompenzálni, bizonyos feltételek mellett azonban bérpótlék is jár érte.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök tudomásul vette Demeter András István lemondását a kulturális miniszteri tisztségről – közölte hétfői sajtótájékoztatóján a kormányszóvivő.
A kulturális miniszter benyújtotta lemondását hétfőn, miután nyilvánosságra került egy hangfelvétel, amelyen trágár hangnemben beszél a Chișinăui Rádió megvásárlásáról.
Lemondásra szólította fel hétfőn Kelemen Hunor a kulturális minisztert, miután nyilvánosságra került egy hangfelvétel, amelyen Demeter András István trágár hangnemben beszél a Chișinăui Rádió megvásárlásáról.
Felháborító jelenetet örökített meg egy névtelen felhasználó a csíksomlyói nyeregben a pünkösdi búcsút követően.
Az Európai Unióban áprilisban márciushoz képest 7,9 százalékkal nőtt a gázolaj és 2,4 százalékkal a benzin ára – derül ki az Eurostat hétfőn közzétett adataiból.
A pünkösdi időszak sem tartott vissza néhány sofőrt attól, hogy ittasan üljenek autóba, közülük ketten baleseteztek is – derül ki a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság hétfői összesítéséből.
A Hargita megyei csendőrséghez május 22-25. között 26 lakossági bejelentés érkezett lakott területek közelében megjelent medvékről.
Öt személy sérült meg, közülük kettőt kórházba kellett szállítani, miután tizenegy ember verekedett vasárnap este Előpatakon – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Öt nap alatt hétszer jelent meg Farcádon a medve, amely ez idő alatt több kaptárt rongált meg a településen lévő méhészetnél, ráadásul a lakókat is félelemben tartotta. Végül vasárnap este kilőtték a fiatal egyedet.
szóljon hozzá!