
Fotó: Maros Megyei Rendőr-főkapitányság
Egy hídfőnek ütközött autójával Körtvélyfáján vasárnap délelőtt egy 32 éves Maros megyei sofőr. A járműben ketten utaztak, a sofőrt műszaki mentősök szabadították ki, aki súlyos sérüléseket szenvedett.
2019. május 26., 14:502019. május 26., 14:50
A rendőrségi vizsgálatból kiderült, hogy a súlyosan sérült férfi által kilégzett levegőből 0,12 mg/liter alkoholszintet mutattak ki. A férfit a kórházba szállították, állapota válságos.
A Maros megyei rendőrség szóvivőjének tájékoztatása szerint a gépkocsivezető túlzottan nagy sebességgel közlekedett, elveszítette uralmát a gépkocsi felett, áttért a menetirányával ellentétes sávra és nekiütközött egy hídfőnek.
Az ügyben további kivizsgálásokat folytat a rendőrség.
Nicușor Dan államfő hétfőn a Cotroceni-palotában konzultál a parlamenti pártokkal az új kormány megalakításáról.
Átfogó közlekedésrendészeti akciókat szerveztek a hétvégén Maros, Kovászna és Hargita megyében. A rendőrök több száz autóst és motorost ellenőriztek, és ittas, valamint kábítószer hatása alatt vezető sofőröket is kiszűrtek a forgalomból.
A bolgár DARA nyerte meg szombat este az Eurovíziós Dalfesztivált a Bangaranga című dallal. Bulgária először diadalmaskodott a versenyen, amelyen az elmúlt három évben gazdasági nehézségek miatt nem vett részt – jelentette az AFP és az EFE.
Közvitára bocsátotta a közlekedési minisztérium a július 1-jétől érvényes járműkategóriánkénti úthasználati díjat (rovinieta) szabályozó rendelettervezetet. Az új rendszer az európai kibocsátási normákat is figyelembe veszi.
Dragoș Pîslaru beruházásokért és európai projektekért felelős ügyvivő miniszter szombaton kijelentette, hogy megvan a terve a helyreállítási terv (PNRR) teljes vissza nem térítendő keretének lehívására.
Másodfokú (narancssárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el szombaton az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) 8 megye, és elsőfokú riasztást 22 megye folyóinak vízgyűjtő területére.
A Richter-skála szerint 3,5-as erősségű földrengés történt szombaton 8 óra 53 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) rövid távú célja egy olyan kormányzati konstrukció kialakítása, amelyben felelősséget vállal, középtávon pedig 2028-ra politikai alternatívát akar felépíteni.
Minisztereihez hasonlóan Orbán Viktor volt kormányfő is eladományozza a neki járó végkielégítést.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnökével, Ilie Bolojannal tárgyalt szombaton Temesváron a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) elnöke, Dominic Fritz.
szóljon hozzá!