
Illusztráció
Fotó: Boda L. Gergely
A Maros megyei tanács együttműködési megállapodást kötött a Gotransylvania Regional Development Kft.-vel, amelynek értelmében a cég továbbfejleszti a GoTransylvania mobilalkalmazást és a jövőben Maros megye népszerűsítésére használják az applikációt.
2017. július 03., 12:462017. július 03., 12:46
A megállapodást a múlt csütörtöki soros ülésén hagyta jóvá a megyei önkormányzat – tájékoztatott a megyei tanács sajtószolgálata.
A GoTransylvania alkalmazás már működőképes és
A célállomás kiválasztása után a turisták különböző adatokat találnak az adott település turisztikai, kulturális látnivalóiról, az éttermekről, szálláshelyekről.
A Maros megyei tanács és az applikációt kidolgozó cég abban állapodtak meg, hogy továbbfejlesztik az alkalmazást, hogy a turisták Maros megye minden térségéről találjanak információkat. A fejlesztéshez a megyei önkormányzat nem anyagilag járul hozzá, hanem a cég rendelkezésére bocsátja azokat a szövegeket, információkat és népszerűsítő anyagokat, amelyekkel rendelkezik a Maros megyei turisztikai látnivalókról. Cserébe ingyen használhatja az alkalmazást a megye turisztikai népszerűsítésére.
de később más nyelvekre is lefordítják az ismertető anyagokat.
Továbbfejlesztik Maros megye interaktív térképét is, 2011-ben a Maros megyei tanács együttműködési megállapodást kötött a Schubert & Franzke kiadóval, Maros megye hivatalos térképének kiadására, illetve a megye interaktív térképének az elkészítésére, ez utóbbi elérhető a megyei önkormányzat honlapján.
A tanácsülésen arról született megállapodás, hogy a cég továbbfejleszti a térképet, új funkciókkal látja el, hogy könnyebben lehessen keresni rajta, illetve, hogy menteni és nyomtatni is lehessen a térképet vagy egyes részleteit.
Nem tartotta be a marosvásárhelyi városvezetés a törvényes előírásokat, amikor a szemétgondok megoldására hívta össze a városi tanácsot, így az akkor elfogadott határozatot nem lehet alkalmazni. Marosvásárhelye közben egyre szemetesebb.
Nicușor Dan pénteken kijelentette, hogy első lehetőségként politikai kormány megalakítására gondolt, de egyik párt sem állt elő egy egyértelmű többséggel, és Eugen Tomac a „legjobb” opció jelenleg, tekintve, hogy politikusként képes tárgyalni.
A Romgaz vállalat egyik vezetéke meghibásodott, melynek következtében a szondákból származó folyadék bekerült a Nádas-patak vizébe – jelentette be közösségi oldalán Varga Adorján balavásári polgármester.
A Maros megyei törvényszék pénteken elrendelte Cristian Pomohaci 30 napos előzetes letartóztatását nagy kockázatú kábítószerrel való kereskedelem gyanúja miatt. A népdalénekes előzetes letartóztatását az elmúlt 24 órán belül másodszor rendelték el.
Azonosították és harminc napra őrizetbe vették azt a gyanúsítottat, aki május végén egy sepsiszentgyörgyi lakásból ellopott 2200 lejt. Az ajtón ment be a lakásba, ez alatt pedig a tulajdonosok is otthon voltak.
Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök pénteken a Victoria-palotában egyeztetett Ilie Bolojan ügyvivő kormányfővel – nyilatkozták az Agerpres hírügynökségnek politikai források.
Az ország területének jelentős részére – Hargita, Kovászna és Maros megyére is – érvényes, záporokra és viharos szélre figyelmeztető sárga jelzésű riasztást adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Felrobbant egy tengeri drón pénteken a konstancai kikötőben; a robbanás hangja a környező lakónegyedekben is hallható volt.
A fővárosban és tizenegy másik településen okozott károkat a rossz idő csütörtökön – közölte csütörtök este a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya.
Ilie Bolojan szerint az új közalkalmazotti bértörvényről az elmúlt években folytatott kommunikáció olyan elvárásokat generált, amelyeknek a jelenlegi költségvetési megkötések mellett nem lehet eleget tenni, innen ered az emberek elégedetlensége.
szóljon hozzá!