
Fotó: Országos Meteorológiai Igazgatóság
Szerdához hasonlóan kevéssel maradt fagypont fölött a hajnali hőmérséklet Csíkszeredában és környékén.
2023. szeptember 07., 10:222023. szeptember 07., 10:22
Az Országos Meteorológiai Igazgatóság hőtérképe szerint 1,4 Celsius-fokot mértek csütörtökre virradóra Csíkszeredában, ezzel ismét a hargitai megyeszékhely lett az ország leghidegebb pontja. Gyergyóalfaluban 3,1 Celsius-fok volt a legalacsonyabb hőmérsékleti érték, míg Maroshévízen 3,9 Celsius-fok volt hajnalban.
Sepsiszentgyörgyön is hűvös volt a reggel, itt 5 Celsius-fokot regisztráltak, míg Székelyudvarhelyen és Marosvásárhelyen ennél jobb volt a helyzet: előbbiben 8,1 Celsius-fok, utóbbiban 8,3 Celsius-fok volt a legalacsonyabb hőmérsékleti érték.
Fotó: Országos Meteorológiai Igazgatóság
A levegő hőmérsékletét mutató térkép szerint 10 órára már sokat „javult” a helyzet: 11 Celsius-fok volt Csíkszeredában és Gyergyóalfaluban, míg 9 Celsius-fok Maroshévízen. Sepsiszentgyörgyön, Székelyudvarhelyen és Marosvásárhelyen erre az időintervallumra 15 Celsius-foknál tartott a levegő hőmérséklete.
Az elmúlt héten összesen 20 ittas biciklist és autóvezetőt azonosítottak a Hargita megyei rendőrök egy összehangolt akció részeként – öt gépjárművezető leheletében több mint 0,40 mg/l alkoholszintet mutatott a szonda.
Mielőtt a fáradt politikusainkat elengednénk a nyári pihenőszabadságaikra, egy dolgot tisztázzunk: 2026 első fele pont arra volt jó, hogy ismét szembesüljünk a ténnyel. Azzal, hogy újra mi, kisemberek jártunk rosszul.
Új medret vágott magának a vasárnapi felhőszakadás után megáradt patak a Gyimesek egyik kedvelt természeti látványosságánál, a Zúgóként is ismert Jávárdi-vízesésnél. A vízzuhatag eltűnt, de a helyreállítás nem lehetetlen.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion hétfőn kijelentette, hogy a Veștea-kormány nem kapja meg pártja parlamenti frakcióinak szavazatait a beiktatási szavazáson.
Egy kidőlt fa miatt maradt áram nélkül több mint ezer fogyasztó hétfő délután Udvarhelyszéken és Gyergyószéken – közli a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Felborult egy autó hétfőn délután Csíkszentléleken, miután a 18 éves sofőr elvesztette uralmát a jármű felett. A balesetben a vezető és fiatalkorú utasa is megsérült, mindkettőjüket kórházba szállították.
Tovább melegszik az idő a következő két hétben, egyes régiókban 36–37 Celsius-fokos csúcsértékekre is számítani lehet – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) június 22. és július 5. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Kezdeményezzük Sulyok Tamás köztársasági elnök megbíztatásának megszüntetését – jelentette be Magyar Péter miniszterelnök hétfőn az Országgyűlés ülésén napirend előtt mondott beszédében.
A Monturist vezetője rendre semmibe veszi a tulajdonosok akaratát, Gyergyószentmiklós érdekeivel ellentétes lépéseket tesz, valamint kérdéseket felvető személyi összefonódások is kiderültek – jelentette ki Nagy Zoltán, Gyergyószentmiklós polgármestere.
Az Európai Unióban 20,7 százalékkal drágultak májusban éves összevetésben a személyes közlekedéshez használt üzemanyagok és kenőanyagok, miután áprilisban 20,8 százalékos, márciusban pedig 12,9 százalékos növekedést mértek.
szóljon hozzá!