
Fotó: Csató Andrea
Megújult külső és belső tér, légkondicionáló- és fűtésrendszer, valamint a bejáratoknál kialakított lefödések fogadják a homoródalmási kultúrotthonba látogatókat. Apróbb munkálatokat ugyan még el kell végezni, de már most használható az épület.
2024. július 22., 19:322024. július 22., 19:32
Mintegy 2,8 millió lejt nyert a homoródalmási önkormányzat az Országos Helyreállítási Terv (PNRR) keretében, hogy energetikai szempontból felújíthassák a Szabó Gyula Kultúrotthont. Szerencséje is volt a községnek a kivitelező kiválasztása céljából meghirdetett közbeszerzési eljáráson, hiszen
Lefödést is építettek az épület két bejáratához
Fotó: Csató Andrea
Tavasszal még munkatelep fogadott minket, amikor ellátogattunk a kultúrotthonhoz, nyár közepén azonban már takarítottak a megújult épületben. Tikosi László polgármester lapunknak elmondta, azóta
Utóbbi részeként új, hangulatos csillárokat is elhelyeztek az épületben.
Fotó: Csató Andrea
A munkálat fontos részét képezte a kultúrotthon hőszigetelése, amivel az energiaveszteséget csökkentették. Mindemellett napkollektorokat is elhelyeztek a javított tetőzeten.
Az udvaron megtörtént a térkövezés, ugyanakkor – helyi forrásokból finanszírozva – törtkövet is leterítettek. Az esővizet a Kis-Homoródba vezették el, a szennyvíz pedig korszerű ülepítőbe kerül. „Utóbbi megoldása nagyon fontos volt. Összességében elmondhatom, hogy
– így az elöljáró. Hozzátette, már most használható az épület, és hamarosan az elektromos rendszerrel működő függönyöket is felszerelik.
Fotó: Csató Andrea
Meglehetősen nagy méretű a homoródalmási kultúrotthon, amelyet nemcsak helyiek, hanem a környékbeli településeken lakók is gyakran kibérelnek közösségi és családi rendezvények megszervezésére – magyarázta Tikosi.
Ő egyébként meg van elégedve az elvégzett munkával, hiszen a projekt során sikerült kissé egyedibbé is varázsolni az elmúlt rendszerben típusterv alapján megépített művelődési házat.
Szerdán este tartották a Magyarország Ifjúsági Fővárosa 2026 címért vívott televíziós vetélkedő döntőjét. A finálét a Gyergyószentmiklós–Cegléd várospáros nyerte.
Noha még nem sikerült elérni a víz árának módosítását, a csíkszentkirályi Ecken Közmű egy évre szóló ideiglenes működési engedélyt kapott. Szintén egy évvel hosszabbították meg az ügyvezető szerződését is, ezalatt rendezni kell a helyzetet.
Több százan tüntetnek szerda este a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) bukaresti székhelye előtt a Recorder oknyomozó portál dokumentumfilmje nyomán.
A Prahova megyei vízválság kapcsán végzett ellenőrzésekről és az ezek nyomán hozott intézkedésekről számolt be a környezetvédelmi miniszter.
Átvette az irodalmi Nobel-díjat szerdán Stockholmban Krasznahorkai László.
Rendkívüli ülésen döntött a Hargita megyei önkormányzat a megyei szociális és gyermekvédelmi igazgatóság költségvetésének a kiegészítéséről szerdán, hogy az intézmény alkalmazottai megkaphassák fizetésüket.
Kidobott az emeletről egy macskát egy bukaresti férfi, súlyos sérüléseket okozva az állatnak, ezért a rendőrség előbb őrizetbe vette állatkínzás gyanújával, majd hatvannapos hatósági felügyeletet rendeltek el ellene.
December 28-ára halasztotta szerdán az alkotmánybíróság annak a beadványnak a tárgyalását, amelyet a legfelsőbb bíróság nyújtott be a bírák és ügyészek nyugdíjazási feltételeit módosító új törvénytervezettel kapcsolatban.
A közlekedésrendészet munkatársai kedden 11 és 15 óra között 67 helyen végeztek ellenőrzést az 1-es országút különböző, balesetveszélyes szakaszain Ilfov, Prahova, Brasó, Szeben, Fehér, Kolozs és Bihar megyében.
Romániában vannak olyan megyék, ahol minden harmadik aktív munkaszerződés minimálbérre szól – jelentette ki szerdán az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS) elnöke.
1 hozzászólás