
Fotó: Borbély Fanni
Hétvégén is dolgoznak, mégis alig győzik összeszedni a szétdobált szemetet a hulladékgyűjtő-pontok körül Csíkszeredában. Noha a szigorúbb fellépés hozott némi javulást, úgy tűnik, továbbra is szélmalomharc folyik a guberálók szemetelése ellen.
2024. május 14., 07:572024. május 14., 07:57
Az elmúlt időszakban a szemetet szétszóró csíkszeredai guberálók elleni küzdelemben több intézkedést is bevezettek: a hulladékgazdálkodó cég gyakrabban üríti a tárolókat, a helyi rendőrség pedig gyakrabban járőrözik, hogy visszaszorítsa ezt a jelenséget.
– mást ugyanis nem nagyon tehetnek. Továbbá két csapatot állítottak össze, hogy folyamatosan ellenőrizzék ezeket a gyűjtőpontokat, és amennyiben szükséges, akkor takarítanak.
Fotó: Borbély Fanni
Bors Béla, Csíkszereda alpolgármestere szerint a korábban bevezetett intézkedésekkel tapasztalható némi javulás, azonban továbbra is rendszeresen előfordul, hogy felborítják a tárolókat és szétszórják szemetet. „Feltehetően főként az egyenként ötven baniért visszaváltható palackok után kutatnak” – jegyezte meg. Hozzátette,
„Bár még mindig vannak kihívások, úgy érezzük, hogy az együttműködésünk és az intézkedéseink segítségével fokozatosan javul a helyzet” – bizakodott az alpolgármester.
Fotó: Borbély Fanni
Arra a kérdésre, hogy a nemrég bevezetett rendszer mennyire vált be, Pál Tamás, a hulladékgazdálkodással megbízott Eco Csík Kft. igazgatója azt válaszolta, hogy szerinte 60 százalékban csökkent a szemét szétszórása a tárolók körül. Úgy véli, a szigorítások eredményesek voltak.
Fotó: Borbély Fanni
Amennyiben lakosság jelzi, hogy hol van gond, akkor oda is elmennek összeszedni a szemetet. Az igazgató szerint az ilyen eseteket lehet jelezni a helyi rendőrségnek, hiszen illegális szemétlerakásnak számít, és bírsággal jár.
A város néhány hulladékgyűjtője körüli állapotokat a közösségi médiában is megosztották több alkalommal a lakók, az egyik legszemetesebb helyszín például a Decemberi Forradalom utcai gyűjtőpontnál van; ugyanakkor gondok szoktak lenni még a Szív utcában, a Tető utcában és a Gyermeksétányon lévő tárolóknál is.
Fotó: Borbély Fanni
Fotó: Borbély Fanni
Fotó: Borbély Fanni
Székelyudvarhely után Sepsiszentgyörgyre is ellátogatott Nagy István magyar agrárminiszter, hogy a gazdákat érintő kihívásokra válaszokat adjon, és megoldásokat körvonalazzon.
A kiskereskedelmi forgalom 2026 januárjában 6,5 százalékkal csökkent az egy évvel korábbihoz képest Romániában, ami a világjárvány óta a legnagyobb visszaesés.
Anyagi károkkal járó baleset történt Máréfalván pénteken – tudtuk meg a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságnál érdeklődve.
A gazdákat fenyegető veszélyekre, illetve az ezekkel szembeni védekezési lehetőségekre hívta fel a figyelmet pénteken Nagy István, Magyarország agrárminisztere Székelyudvarhelyen, a Székelyföldi Gazdaszervezetek Egyeztető Fórumán.
Minden magyar felelős a nemzet egészéért – hangsúlyozza Kövér László házelnök, aki szerint nincs külön határon inneni és túli magyarság.
Megszavazta a parlament pénteki ülésén a 2026-os állami költségvetést és a társadalombiztosítási költségvetést.
Nem volt túl nehéz a nyolcadikosok román próbavizsgája, a diákokhoz közel álló témát dolgozott fel. De a tapasztalat azt mutatja, nehezebb a valódi vizsgán kapott tétel. Éppen ezért a diákok tévesen mérhetik fel majd a júniusi vizsga nehézségét.
A 2026-os állami költségvetés parlamenti elfogadása után a kormánynak az üzemanyag-drágulás hatásait enyhítő intézkedésekkel kell foglalkoznia – jelentette ki pénteken Sorin Grindeanu.
Perrel fenyegeti a kormányt a legfelsőbb bíróság az igazságszolgáltatásban dolgozók bírósági döntéssel megítélt bérkiegészítései kifizetésének halasztása miatt.
2 hozzászólás