
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Három, alkohol befolyása alatt vezető sofőrt is elkaptak a rendőrök a vasárnap estétől hétfő hajnalig Csíkszéken, ráadásul ketten közülük menekülni próbáltak, de végül ők húzták a rövidebbet.
2024. szeptember 09., 13:242024. szeptember 09., 13:24
2024. szeptember 09., 13:432024. szeptember 09., 13:43
Hétfő hajnali 4 óra körül a csíkszeredai rendőrök üldözőbe vettek egy személygépkocsit, amely nem állt meg a hang- és fényjelzésekre. Az autót nemsokára sikerült megállítaniuk. Amikor a járművet vezető, 45 éves csíkszeredai férfit ellenőrizték,
és nem is keveset: leheletéből mintegy 0,80 mg/l légalkohol-szintet mutatott ki a készülék. A sofőrt ezt követően kórházba szállították vérvételre.
Egy nappal korábban, vasárnap egy 73 éves, szintén csíkszeredai férfit állítottak meg a rendőrök a 12A jelzésű országúton, miközben személygépkocsijával Hargita megye határától Bákó megye felé tartott. A helyszínen
Ugyancsak vasárnap, röviddel este 11 előtt Csíkcsicsó községben akartak megállítani a rendőrök egy autót, amely a 123F jelzésű megyei úton közlekedett. Mivel az illető nem engedelmeskedett a rendőrök jelzéseinek, a hatóságiak üldözőbe vették a járművet, amelynek sofőrje ezt látva végül megállt.
A hatóságiak így háromezer lejes bírságot szabtak ki rá, és bevonták a vezetői engedélyét, valamint a jármű forgalmi engedélyét is.
A rendőrök mindhárom esetben eljárást indítottak a bűncselekményt elkövető sofőrök ellen – olvasható a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság közleményében.
Két esetkocsival szálltak ki a tűzoltók pénteken este Szászrégenben egy kigyúlt faanyag-szárítóhoz.
Hiányos tollazattal került a marosvásárhelyi Milvus Csoport rehabilitációs központjába egy kis tengelic, két hónapra van szüksége, amíg felépül. A madarat ragasztócsapdával fogták be.
Székelykeresztúri cégeknél vizsgálódtak a rendőrök és erdészek, jelentős pénzbírságot róttak ki és faanyagot is elkoboztak.
Marosvásárhelyen vasárnap 832-en fognak vizsgázni az egészségügyi minisztérium által kiírt rezidens orvosi helyekre.
Az ügyészek állítása szerint a boncolás eredményei azt mutatják, hogy a 2 éves kislány halála krónikus betegsége miatt következett be a fogászati kezelése során.
A Román Nemzeti Bank (BNR) a korábbi 8,8 százalékról 9,6 százalékra módosította a 2025 végére vonatkozó inflációs előrejelzését, 2026 végére pedig a korábbi 3 százalék helyett 3,7 százalékos inflációra számít – nyilatkozta pénteken Mugur Isărescu.
Ismét Csíkszeredában mérték az ország leghidegebb hajnali értékét, de fagypont alá kúszott a hőmérő mutatója Székelyföld más településein is.
A bukaresti rendőrség tájékoztatása szerint egy mélyaltatásos beavatkozás közben a gyermeknek leállt a szívműködése és a légzése és nem tudták újraéleszteni.
Nem sikerült közös nevezőre jutni a bírói és ügyészi különnyugdíjak reformjáról a Cotroceni-palotában zajlott szerdai tárgyalásokon – közölte csütörtök este Ilie Bolojan.
A kormány jövő héten közvitára bocsátja a közigazgatási reform tervezetét – jelentette ki csütörtök este a miniszterelnök.
szóljon hozzá!