
Ezúttal elmaradtak a bírságok Hargita megyében. Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Tovább csökkent az intézményes karanténban és az otthoni elkülönítésben lévők száma vasárnap Hargita megyében, illetve újabb fertőzést sem igazoltak. Emellett a pénzbírságok is szinte teljesen elmaradtak szombaton.
2020. április 19., 13:352020. április 19., 13:35
Megtorpant az esetek számának napok óta tartó növekedése, nem igazoltak újabb koronavírus-fertőzést vasárnap Hargita megyében – derült ki a Hargita Megyei Prefektusi Hivatal közleményéből. Így a hivatalos adatok szerint továbbra is 16-ra tehető a megyében igazolt esetek száma.
Intézményes karanténban 168-an, otthoni elkülönítésben pedig 407-en tartózkodnak a megyében. A karanténközpontokat eddig 266-an hagyták el, otthonaikat pedig 4209-en a kéthetes elkülönítési időszak lejártával.
Érdekes módon az elmúlt időszakban megszokott, naponta több százezer lejes bírságokhoz képest szombaton alig róttak ki pénzbírságot a hatóságok. A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság egyetlen személyt sem bírságolt meg, a Hargita Megyei Csendőrfelügyelőség pedig mindössze két kihágást azonosított, amelyekért 4000 lej értékben róttak ki pénzbírságot.
Várhatón pénteken nyitják meg a forgalom előtt a Transzfogarasi út Piscul Negru és Bilea-vizesés közötti szakaszát, ha ezt a helyszíni ellenőrzések megerősítik, és az időjárási viszonyok lehetővé teszik – jelentette be kedden Cristian Pistol.
Közvitára bocsátja kedden a környezetvédelmi minisztérium a roncsautóprogram pályázati útmutatóját – jelentette be sajtótájékoztatóján Diana Buzoianu.
Diana Buzoianu ügyvivő környezetvédelmi miniszter szerint nem mindegyik önkormányzat alkalmazza azt a jogszabályt, amely a többlépcsős procedúrát egyszerűsítve lehetővé teszi a településekre bejáró veszélyes medvék azonnali kilövését.
Kelemen Hunor szerint a „közvetítőkön keresztül történő kormányzás nem működik”, és egy politikailag kinevezett miniszterekből álló kormány előnyösebb lett volna a kijelölt miniszterelnök által javasolt technokrata kabinetnél.
Eugen Tomac kedden kijelentette, hogy nem az ő személyes kormányának, hanem Románia kormányának kér majd bizalmat a parlamenttől.
Călin Georgescu kedden felszólította a parlament „hazaszerető” tagjait, hogy kezdeményezzék Nicușor Dan államfő hivatalából való felfüggesztését, aki szerinte „önkényesen” és „kihívóan” bízta meg Eugen Tomacot kormányalakítással.
Az RMDSZ egyelőre nem tudja megígérni, hogy bizalmat szavaz a megalakulóban lévő kormánynak, és a további egyeztetések előtt megvárja a miniszterjelöltek végleges névsorát, valamint a kormányprogramot.
Nem nőtt, hanem csökkent hétfő óta az üzemanyagok ára Romániában, a dízel pedig több helyen még mindig olcsóbb, mint a benzin.
Japán sztrájkba kezdtek kedden a Sanitas szakszervezet tagjai az új bértörvénytervezet elleni tiltakozásként.
Összesen 207 helyszínen tart házkutatást kedden a rendőrség a Jupiter művelet keretében bűncselekményekkel gyanúsított személyeknél.
1 hozzászólás