
Képünk illusztráció
Fotó: Pixabay
A Mircea Fechet környezetvédelmi miniszter és Sebastian Burduja energiaügyi miniszter feljelentette csütörtökön a terrorizmus és szervezett bűnözés elleni ügyészségen (DIICOT) azokat a személyeket, akik szándékosan hamis információkat terjesztettek a romániai gátak állítólagos lerombolásáról.
2025. január 09., 16:122025. január 09., 16:12
2025. január 09., 16:172025. január 09., 16:17
A környezetvédelmi tárca közleménye szerint ezek az álhírek január 6. óta terjednek, és arról szólnak, hogy
Ezt a hamis információt különböző felhasználók a közösségi oldalakon is megosztották, ami pánikot és zavart okozott a lakosságban.
A közlemény szerint valójában csak azt történt, hogy a minisztérium rendelettervezetet dolgozott ki a használaton kívül helyezett gátak rendeltetéséről. Ez a jogszabály azonban nem érinti a vízierőműveket és más stratégiai létesítményeket.
A környezetvédelmi minisztérium szerint a decemberben közvitára bocsátott rendelettervezet célja biztosítani a használaton kívül helyezett gátak hatékony és biztonságos kezelését és megőrzését az építmények lebontása nélkül.
– olvasható a közleményben.
Utcán sétáló kendőzött szépségekről ír a korabeli sajtó Gyergyószentmiklós vonatkozásban, Csíkszeredában szálloda is fungált bordélyként. Bizony, e tekintetben Csík vármegyében sem voltak szemérmesebbek az emberek, mint máshol Székelyföldön.
A magyarországi országgyűlési választásokon leadott összes szavazatot megszámolták szombatra, a Tisza pedig növelni tudta a képviselői mandátumainak számát, a kétharmad pedig még egyértelműbb lett.
A Magyar Polgári Erő (MPE) a Magyarországon „ellenzékbe kényszerült nemzeti pártok” mellett marad – közölte szombaton a párt ügyvivő elnöksége.
Életveszélyesen megsérült egy férfi egy közúti balesetben szombat este, miután lesodródott az autó az úttestről és a tetejére fordulva állt meg. A súlyos sérültet helikopterrel szállították kórházba.
A mezőgazdasági kifizetési ügynökség (APIA) nevében küldött hamis telefonos és online szöveges üzenetekre figyelmeztet a mezőgazdasági minisztérium.
Friss jogosítvány a zsebben, de a valódi vezetési rutin még sehol? Nem vagy ezzel egyedül. Pont erre a helyzetre érkezik hamarosan a Megtanítalak vezetni című videós sorozatunk.
Idén március végéig több mint 8000 tűzesethez riasztották a hivatásos tűzoltókat – számolt be szombaton a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU).
Ismeretlen tettesek felgyújtották Mircea Dinescu költő Cetate községbeli faházát. A rendőrség nyomozást indított az ügyben.
Éles hangon bírálta Sorin Grindeanu szociáldemokrata pártelnök Ilie Bolojan miniszterelnököt a bizonyos állami vállalatok tőzsdére vitelére vonatkozó szándéka miatt.
Az áram- és földgáztermeléssel és -szállítással kapcsolatos, mintegy 3,5 milliárd dollár értékű beruházásokat jelentett be szombaton Bogdan Ivan energiaügyi miniszter.
szóljon hozzá!