
Archív
Fotó: Pethő Melánia
Pünkösd után egy héttel van Szentháromság ünnepe, és hagyomány szerint ekkor tartják a Gyergyóalfalvi Falunapokat is. Június 8–11. között minden korosztálynak élményt kívánnak nyújtani – közölte Bege László, a település alpolgármestere.
2017. június 07., 15:562017. június 07., 15:56
2017. június 07., 16:022017. június 07., 16:02
Az utóbbi években az alfalvi vállalkozók is derekasan kiveszik részüket az ünnep finanszírozásából, idén is a költségvetés kétharmadát állják. Újdonság viszont, hogy
Balatonszárszó, Hajdúböszörmény, Fadd, Türje és Ada küldöttségei jellegzetes gasztronómiai kincseikből is hoznak kóstolót. A színes programban az idősebb korosztályt hívják nosztalgiázni Aradszky László koncertjére, az egyetemistákat pedig Kowalszky meg a Vega koncertjével csalogatják haza.
A három nap alatt ennél sokkal több lesz, főként Alfalu mutatja meg értékeit, hagyományait és lehetőségeit is.
Hétfőn dönt a Szociáldemokrata Párt (PSD) arról, hogy megvonja-e a politikai támogatást Ilie Bolojan miniszterelnöktől.
Többszáz jogosítványt vontak be az elmúlt 24 órában országszerte, többek között gyorshajtás és ittasvezetés miatt – derül ki a rendőrség vasárnapi közleményéből.
Ellenőrizni fogják a fogyatékossággal élő személyeket is foglalkoztató úgynevezett védett egységeket, az intézkedést Florin Manole munkaügyi miniszter rendelte el.
Szeretett vándormadaraink hazatértek, elfoglalták fészkeiket és legtöbbjük már megkezdte a családalapítást. Mégis lehetnek olyan gólyák, amelyek még a fészkeléssel bajlódnak – mutatjuk, mit tehetünk értük, illetve a jövőbeli fiókák épségéért.
Alig egy hét alatt összesen 20 európai elfogatóparancsot hajtott végre a Román Rendőrség, és több száz személyt azonosítottak a SIRENE-együttműködés révén.
Őrizetbe vettek a hatóságok két Brassó megyei vadászt, akik engedély nélkül lelőttek egy barnamedvét.
Utcán sétáló kendőzött szépségekről ír a korabeli sajtó Gyergyószentmiklós vonatkozásban, Csíkszeredában szálloda is fungált bordélyként. Bizony, e tekintetben Csík vármegyében sem voltak szemérmesebbek az emberek, mint máshol Székelyföldön.
A magyarországi országgyűlési választásokon leadott összes szavazatot megszámolták szombatra, a Tisza pedig növelni tudta a képviselői mandátumainak számát, a kétharmad pedig még egyértelműbb lett.
A Magyar Polgári Erő (MPE) a Magyarországon „ellenzékbe kényszerült nemzeti pártok” mellett marad – közölte szombaton a párt ügyvivő elnöksége.
Életveszélyesen megsérült egy férfi egy közúti balesetben szombat este, miután lesodródott az autó az úttestről és a tetejére fordulva állt meg. A súlyos sérültet helikopterrel szállították kórházba.
szóljon hozzá!