
Kulináris sétára, vásárba várnak idén is. Archív
Fotó: Baricz-Tamás Imola
Idén is többnaposra tervezték az Alfalvi Falunapokat, csütörtök délelőtt a Felszállott a páva rendezvénnyel kezdődik az együttlétre, egymás megismerésére, az emlékek felidézésére hangolt rendezvény.
2018. május 24., 15:212018. május 24., 15:21
A 17. alkalommal zajló Felszállott a páva rendezvényen idén is több település hagyományőrző fellépői mutatták meg magukat. A gyergyóalfalvi Sövér Elek Szakközépiskola és a Domokos Pál Péter Hagyományőrző Egyesület szervezésében nemcsak néptánc, hanem népdal, népi játék, népzene és népmese is volt műsoron a Petőfi Sándor Művelődési Házban tartott találkozón.
Tartalmasnak ígérkezik a május 24–27. közötti időszak Alfaluban. A szervezők azt tartják, egyházi és világi rendezvények együtt teszik kerekké a Szentháromság ünnepére időzített településünnepet, mely programja a szokásosnál is gazdagabb idén. A falunapok eseményei ugyanis egybeesnek egy, az Európa a polgárokért nevet viselő program megvalósításával. Helyi értékek=európai értékek a nyertes pályázat címe, melynek keretében hét ország képviselői érkeznek a nagyközségbe.
Az Alfalvi Falunapok rendezvényen május 25-én, pénteken és 26-án, szombaton plébániai programokra is várják az érdeklődőket. Pénteken fiatal családoknak és ifjaknak szóló előadásokra kerül sor. 17 órától Szénégető István Házasság, család, közösség (+20) címmel tart előadást a hittanteremben, ugyanitt lesz a 12 éven felülieknek szóló, 19 órától kezdődő Élményszínház. Szintén 19 órától 14 éven felülieknek tart előadást Simó Irma Nőiesség, férfiasság címmel. A régi mozi épületében 20 órától a kolozsvári ferencesek várják az érdeklődőket. A szombati napra vetélkedőket, ügyességi játékokat és kézműves foglalkozásokat terveznek a fiataloknak, gyerekeknek és kisgyerekes családoknak, a program 10 órától kezdődik.
Május 25., péntek
9–14 óra – Európai értékek=helyi értékek – konferencia a sportcsarnokban;
18 – Családnevek focibajnoksága a műfüves sportpályán;
20 – No Sugar-koncert a szabadtéri színpadon;
22 – Nagy Feró és a Beatrice-koncert a szabadtéri színpadon;
23.50-2 óra – DJ Szili a szabadtéri színpadon.
Május 26., szombat
9–13 óra Caritas sátor a központi parkban: ingyenes vérnyomás- és vércukorszint-mérés;
9–14 – Helyi termékek kiállítása és vására az Al-Falusi Kaláka Egyesület szervezésében a központban;
9 – Családnevek focibajnoksága a műfüves sportpályán;
9 – Európa gasztronómiája – kulináris séta a tűzoltóság épülete melletti utcákban;
10 – Térzene a központi parkban;
10 – Ügyességi játékok, kézműves foglalkozások, plébániai vetélkedő a plébánia udvarában és a központi parkban;
16 – Lokális–Globális – testvértelepülések kulturális bemutatkozója a szabadtéri színpadon;
19 – Brill Dance táncelőadás a szabadtéri színpadon;
20 – Titán-koncert a szabadtéri színpadon;
22 – P-Mobil-koncert a szabadtéri színpadon.
Május 27., vasárnap
12 óra – Ünnepi búcsús szentmise;
17 – Féltett kincsünk a hagyomány – a Domokos Pál Péter Hagyományőrző Egyesület műsora a szabadtéri színpadon;
18 – Gyimesvölgye Férfikórus a szabadtéri színpadon;
20 – FullScreen-koncert a szabadtéri színpadon;
22 – Bagossy Brothers Company-koncert a szabadtéri színpadon.
Egy négy- és egy ötéves gyermek beesett péntek délután a Kis-Szamosba Szamosújváron; egyiküket kimentette a vízből egy fiatalember, a négyéves azonban eltűnt, búvárok keresik – közölte a Kolozs megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
A gázárplafon áprilisi kivezetése még nem biztos, de a jelenleg folyó elemzés eredményei alapján a következő két héten belül döntés várható ez ügyben – jelentette ki pénteken Ilie Bolojan.
Lavina következett be pénteken Beszterce-Naszód megyében, az Óradnát (Rodna) Radnaborberekkel (Valea Vinului) összekötő, a Radnai-havasok Nemzeti Parkba vezető községi út közelében – tájékoztattak a helyi hatóságok.
Nem tudja még érdemben tárgyalni a Marosvásárhelyi Ítélőtábla azoknak a fellebbezéseknek a tárgyalását, amelyeket a Borboly Csaba és tizenkét másik ember elleni büntetőper vádlottjai nyújtottak be az elsőfokú ítélet kihirdetése után.
Az Erdélyi Magyar Szövetség (EMSZ) csíkszeredai és marosvásárhelyi képviselői petíciót kezdeményeztek annak érdekében, hogy a két megyeszékhely önkormányzata csökkentse a helyi adókat és illetékeket.
Átvette nyereményét a Mit tartogat 2026? elnevezésű Székelyhon-játék nyertese csütörtökön. A szerencsés Bartalis Ilona udvarhelyszéki olvasónk, akit több mint ötezer hozzászóló közül sorsoltunk ki január 19-én, hétfőn.
Marosvásárhelyen hajtották végre 2026 első szervkivételét: egy 72 éves, intenzív osztályon kezelt, agyhalott férfi máját és veséit távolítottak el. Az életmentő szervek Kolozsvárra és Bukarestbe kerültek.
A két ágazat dolgozói dönthetik el, hogy milyen formában demonstráljon a Sanitas a kormány által tervezett 10 százalékos költségcsökkentés ellen. Ezúttal nem csak a szakszervezeti tagoktól várnak visszajelzést a tervezett tiltakozással kapcsolatban.
Nicușor Dan államfő szerint „valamivel rosszabb a helyzet a koalícióban, mint hat-hét hónappal ezelőtt”, de bízik benne, hogy egyben marad és folytatja a munkát.
Az elkövetkező napokban enyhe felmelegedés várható, így vékonyodhatnak a tavakon, folyókon a jégrétegek. A hatóságok figyelmeztetnek: ne menjünk rá a jégre.
szóljon hozzá!