
Fotó: Iochom Zsolt
A húsvét utáni 40. napon Jézus mennybemenetelét ünnepeljük, amely magyar nyelvterületen áldozócsütörtök néven is ismert.
2022. május 26., 09:182022. május 26., 09:18
2022. május 26., 12:592022. május 26., 12:59
A Szentírásban ezt olvashatjuk az Úrnapja vonatkozásában: „Az Úr Jézus pedig miután ezeket mondta nekik, felemeltetett a mennybe, és az Isten jobbjára ült” – Márk evangéliuma (16,19). Az Apostolok Cselekedeteiben ez áll: „Miután ezt mondta, szemük láttára felemeltetett, és felhő takarta el őt a szemük elől.” (1,9).
Áldozócsütörtök neve a középkori római katolikus egyházban terjedt el mint a húsvéti szentáldozás határnapja. Ebből ered az egyedülálló magyar név, más nyelvek inkább a mennybemenetel tényét emelik ki. A római katolikus templomokban szentmiséket mutatnak be az ünnepre való tekintettel.
Oroszhegyen, a Jézus Krisztus mennybemenetelének szentelt Urusos kútnál, kápolnánál reggel 6 órától tartják a megemlékező szentmisét. Kecsetkisfaluban a templombúcsút áldozócsütörtökön 16 órától ünneplik. A marosvásárhelyi Keresztelő Szent János plébániatemplomban csütörtökönön fél 8, 10 és 18 órától lesznek szentmisék. Az esti szentmisén egy Budapestről és Máriapócsról Csíksomlyóra tartó zarándokcsoport lesz a helybéliek vendége.
A református templomokban mindenhol istentiszteletet tartanak, megemlékezve Jézus Krisztus mennybemenetelére.
Úgy tűnik, a munkakeresők nem a pénteki sepsiszentgyörgyi munkaerőbörzén felkínált állásokra pályáztak, a cégek pedig nem a megjelenteket keresték. A szakképzett munkások számára volt a legbőségesebb a kínálat.
Meggyilkoltak pénteken a Bihar megyei Perbáthidán egy 18 éves lányt, a rendőrség több mint hat órán át tartó keresés után fogta el délután a gyilkosság fő gyanúsítottját.
Idén 23. alkalommal gyűlnek össze a Maros megyei civil szervezetek Marosvásárhely központjában azzal a céllal, hogy erősítsék az együttműködést egymás és a lakosság között, és bemutatkozási lehetőséget biztosítsanak a civil szervezetek számára.
Megsérült pénteken Szeben megyében egy másfél éves kislány, miután kinyitotta a kocsi ajtaját, és kiesett a mozgó járműből – közölte a megyei rendőrség.
Felborult egy személyautó Mezőbodonban péntek este, két személy megsérült a balesetben. A forgalom mindkét irányba megbénult.
A kormány pénteki ülésén jóváhagyta az Egészséges étkezés iskolai program finanszírozásához szükséges összegek folyósítását a programban résztvevő önkormányzatoknak.
Eltűnt egy 17 éves lány május 7-én Szabédról, bár önként hagyta el otthonát a kiskorú lány, de azóta nem tért haza. Rendőrségi feljelentést tettek a hozzátartozói.
Újabb harminc nappal meghosszabbította a bányakatasztrófa miatti vészhelyzetet Parajdon a helyi vészhelyzeti bizottság.
A rendőrség újabb vizsgálatot indított a mezőméhesi gyilkossággal kapcsolatban: az áldozat nővérének tett megjegyzéseket a körözött Emil Gânj testvére, aki gyakran megfordul a szintén mezőméhesi szülői házuknál.
Új szakaszába lépett Gyergyószentmiklós és Gyergyószék egyik legfontosabb infrastrukturális beruházása: aláírták annak elkerülő útnak a megvalósíthatósági tanulmányára vonatkozó szerződést, amely Tekerőpatak és Szárhegy irányából kerülné el a várost.
szóljon hozzá!