Igazi közösségszervező a Székelyhon Tv Nézőpont műsorának e heti interjúalanya, aki nélkül szegényebbek lennénk a Kárpát-medence egyik legnagyobb kulturális fesztiváljával, a Kolozsvári Magyar Napokkal.
2022. június 24., 12:002022. június 24., 12:00
A történész-régész szakon diplomázott kolozsvári Gergely Balázs sokáig régész-muzeológusként dolgozott az Erdélyi Nemzeti Történeti Múzeumban, aztán közéleti szerepvállalásra cserélte alapszakmáját. Előbb az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanácsban tevékenykedett, majd az Erdélyi Magyar Néppárt létrehozása körül bábáskodott, polgármesterjelöltként indult a kincses városban, tanácsosként tevékenykedett.
– vallja a Nézőpontban.
Gergely Balázs úgy véli, az erdélyi magyar pártok sokkal pragmatikusabb, gyakorlatiasabb szempontok alapján politizálnak, mint amilyen elvi alapon ő azt korábban naiv és idealista módon gondolta, emiatt
A Kincses Kolozsvár Egyesület vezetője kifejti, hogy miként jött létre a Kárpát-medencei szinten is mérvadó kulturális fesztivál Erdély fővárosában, milyen közösségépítő ereje van a Kolozsvári Magyar Napoknak, amely nemcsak a kolozsváriaknak lett fontos találkozási, igazodási pontja.
– állapítja meg az idén 13. kiadásához érkezett KMN főszervezője.
– mondja Gergely Balázs.
A Kolozsvári Magyar Napok főszervezőjével készült interjú megtekinthető a Médiatér YouTube-csatornáján. Az interjú a Nézőpont podcastcsatornáján, Spotify-on vagy az alább beágyazott lejátszóra kattintva is meghallgatható.
Az áfanövelés miatt mélyebben kell a zsebükbe nyúlniuk a városlakóknak a hulladékszállításért, miután a helyi tanács csütörtöki ülésén jóváhagyta az új díjszabásokat. A drágulás mellett azonban pozitív hírekről is beszámolt a városvezetés.
A romániai polgárok továbbra is az egyházban és a hadseregben bíznak a legnagyobb mértékben, miközben a parlament a bizalmi rangsor utolsó helyén áll – derül ki az INSCOP Research közvélemény-kutatásának csütörtökön közzétett adataiból.
Csapadék várható és időnként a szél is megerősödik az ország nagy részén vasárnap estig. Hétvégétől aztán jelentősen lehűl az idő, vasárnapra virradóan mínusz 14–10 Celsius-fokis is visszaeshet a hőmérséklet. A fagyos idő jövő hét szerdáig kitart.
A romániai polgárok elsősorban a jövedelmek növekedését, új munkahelyek teremtését és az ukrajnai háború befejezését várják 2026-tól – derül ki az INSCOP Research barométer típusú közvélemény-kutatásának csütörtökön közzétett adataiból.
A CNSLR Frăția szakszervezeti szövetség szerint a betegszabadság első napjára járó juttatást megszüntető sürgősségi kormányrendelet sérti a munkavállalók jogait, ezért arra kérte az ombudsmant, hogy támadja meg a jogszabályt az alkotmánybíróságon.
Befolyással üzérkedés gyanújával őrizetbe vette csütörtökön a korrupcióellenes ügyészség Adriana Georgescut, a PNL bukaresti I. kerületi szervezetének tagját. Őrizetbe került feltételezett bűntársa is, aki a gyanú szerint tábornoknak adta ki magát.
Cseke Attila fejlesztési miniszter szerint nincs vita a kormánykoalíción belül a közigazgatási reformról, amelyet azonnal elfogadtatnak, amint lezárul a gazdaságélénkítő csomag megvitatása – nyilatkozta a tárcavezető szerdán Odobești-ben.
Mit tehetünk, amikor a táblagép és a telefon lesz a gyerekünk legjobb barátja? Hogyan találhatjuk meg az egyensúlyt a digitális világ és a valódi gyerekkor között? – ezekre a kérdésekre keresi a választ Vida Ágnes pszichológus székelyföldi előadókörútján.
A bukaresti ítélőtábla szerdán elrendelte, hogy államelnöki hivatal fizessen ki több mint 754 ezer lejt Traian Băsescu volt államfőnek az elmaradt elnöki járandóság címén arra az időszakra, amikor a juttatás folyósítását felfüggesztették.
Románia euróövezeti csatlakozása addig nem kerülhet napirendre, amíg az ország nem csökkenti tartósan a költségvetési hiányt a GDP 3 százaléka alá – jelentette ki Ilie Bolojan miniszterelnök szerdán Berlinben.
szóljon hozzá!