
A kiadó, a művész és a szerző a csütörtöki könyvbemutatón
Fotó: Daczó Hodor Barna
A kézdivásárhelyi Incze László Céhtörténeti Múzeumban csütörtökön mutatták be a Sárosi Csaba képzőművészeti munkáit és életét ismertető albumot.
2023. március 16., 19:422023. március 16., 19:42
Dimény Attila múzeumigazgató házigazdaként köszöntötte az eseményen megjelenteket, majd Deák Ferenc Loránd műkritikus, az album szerzője Sárosi Csaba grafikus művészetét méltatta, hangsúlyozva, hogy
Így például 2003-2007 között érdekes tusrajz-sorozatokkal gazdagította életművét, ahol fontos volt, hogy ő, az értelmiségi ember hogyan válaszol a kultúrára, a művészetre. „2017 óta sokkal tágabbra nyitja a kaput, és ezt a mostani sodrást, társadalmi átalakulást, az értékvesztést viszi papírra.
– emelte ki a méltató.
Sárosi Csaba dedikálja a róla szóló könyvet
Fotó: Daczó Hodor Barna
Kopacz Attila, a sepsiszentgyörgyi ARTprinter könyvkiadó vezetője, elmondása szerint 10-12 éve szánta el magát művészeti albumok kiadására. „Bár nehéz volt a kezdet, úgy vélem, ezekre az albumokra szükség volt, van és lesz, hiszen a megyésítés idejétől, 1968-tól ragyogó művészgárda volt Háromszéken, főként Sepsiszentgyörgyön és Kézdivásárhelyen.
– hangsúlyozta.
„Szezonvégi érzés tölt el...ám a zulu közmondást tartom be, mely szerint »dolgozz minden nap, mintha örökké élnél, s imádkozz, mintha ez lenne az utolsó nap.«
– mondta el portálunknak Sárosi Csaba. Az esemény dedikálással ért véget.
Szeptemberre meghaladhatja a 10 lejt a gázolaj literenkénti ára Romániában, ha tovább súlyosbodik a Perzsa-öböl térségében kialakult konfliktus, emelkedik a kőolaj világpiaci ára, és erősödik a dollár a lejjel szemben.
Továbbra is keresik a hegyimentők a tavaly novemberben a Bucsecs-hegységbeli Țigănești-völgy térségében eltűnt brit fiatalembert – közölte csütörtökön a Brassó megyei Salvamont.
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki csütörtökön az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Románia hegyvidéki területeire és több régiójára. Közben az ország nyugati részén kánikula várható.
Az országosan elérhető, díjmentes szolgáltatás lehetővé teszi, hogy a fizetés azonnal megtörténjen, miközben nincs szükség a bankkártyaadatok manuális megadására a fizetési felületen.
A pénzügyőrök 4550 doboz csempészcigarettát találtak egy román furgonban, amelyet az M1-es autópálya Győr-Moson-Sopron vármegye szakaszán ellenőriztek – közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) csütörtökön az MTI-vel.
Az Ukrajnának nyújtott támogatás titkosításának feloldásával kapcsolatban Nicușor Dan államfő szerdán kijelentette: mivel a támogatásnak katonai vonatkozásai is vannak, úgy helyes, ha annak részletei továbbra is titkosak maradnak.
Hétfőn figyelmeztető sztrájkot tart az egészségügyi rendszerben a Sanitas szakszervezet, július 28-án pedig általános sztrájkot indítanának a fokozódó elégedetlenségek miatt. Nagy támogatottsággal indul a tiltakozás.
Nicușor Dan államfő ukrán hivatali partnerével, Volodimir Zelenszkijjel tárgyalt szerdán Kijevben.
Gyököt kell vonni a Parajddal kapcsolatos eurómilliós politikusi bejelentésekből: a bányakatasztrófa által sújtott sóvidéki település az Európai Unió Szolidaritási Alapjából nemrég megítélt 14,3 millió euró töredékét kaphatja meg.
Harminc napos előzetes letartóztatásba helyezte a kézdivásárhelyi bíróság azt a 30 éves férfit, aki a gyanú szerint féltékenységből brutálisan bántalmazott egy 20 éves nőt. Az ügyészség tájékoztatása szerint az áldozat súlyos sérüléseket szenvedett.
szóljon hozzá!