
Fotó: Országos Meteorológiai Igazgatóság
Fagypont alá csökkentek a hőmérsékleti értékek péntekre virradóra a meteorológusok által is előjelzett sarkköri hideghullám következtében. Ezúttal nem Csíkszereda vitte a prímet a legalacsonyabb hőmérsékleti érték tekintetében.
2021. február 12., 10:252021. február 12., 10:25
2021. február 12., 10:272021. február 12., 10:27
Térségünkben a háromszéki Lakóca-tetőn volt a legalacsonyabb a reggeli hőmérséklet, itt mínusz 18,1 Celsius-fokot mértek. A Bucsin-tetőn mínusz 16,7 Celsius-fok volt a legalacsonyabb reggeli érték az Országos Meteorológiai Igazgatóság hőtérképe szerint, míg Gyergyóalfaluban mínusz 11 Celsius-fokot mértek.
Székelyudvarhely 3 tized Celsius-fokkal előzte meg Csíkszeredát: míg ott mínusz 10,6 Celsius-fok volt péntekre virradóra, addig Csíkszeredában ez az érték mínusz 10,3 Celsius-fokig süllyedt.
Baleset történt csütörtök délután a székelyudvarhelyi Hunyadi János utcában – jelezte olvasónk. A környékbeli utcákban torlódás alakult ki.
A lej–euró árfolyam a következő időszakban mindkét irányba elmozdulhat, és a feszültség mindaddig fennmaradhat, amíg a piacok nem kapnak egyértelmű válaszokat Románia politikai és pénzügyi stabilitásával kapcsolatban – jelentette ki a BNR szóvivője.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) képviselőházi frakcióvezetője, Gabriel Andronache szerint Ilie Bolojan ismét miniszterelnöknek jelölhető, mert ezt nem tiltja az alkotmánybíróság.
Az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP) szerdán közölte, hogy 2023 és 2026 között összesen 15 hantavírus-fertőzéses esetet jegyeztek Romániában, ezek közül egyet idén.
Marosvásárhelyen, Szovátán és Székelyudvarhelyen új beruházásként épülhetnek fiataloknak szánt lakások, illetve előrelépés várható a sepsiszentgyörgyi, csíkszeredai, kézdivásárhelyi, kovásznai és malomfalvi ifjúsági lakások terén is – közölte az RMDSZ.
A Bolojan-kormány bukása a fokozódó gazdasági bizonytalanság miatt máris érezteti hatását a román energiapiacon – figyelmeztetett csütörtökön közzétett elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Megszűnik a TV2 Tények című hírműsora – erősítette meg a csatorna elnök-vezérigazgatója a 444-nek. Vaszily Miklós a portálon csütörtökön megjelent cikkben a csatorna struktúrájának átszervezéséről is beszélt – szemlézte az anyagot az MTI.
Az összes párt az embereinek elhelyezésére használta az állami vállalatok vezetői tisztségeit, ezen azonban a következő években változtatni kell – jelentette ki szerdán este Ilie Bolojan.
Az idénymunkák újraindulásával enyhén csökkent a munkanélküliség Hargita megyében. A sokévi átlagnál kisebb viszont az állásajánlatok száma is.
Székelyföld-szerte nyárias meleg volt tegnap délután, Csíkszeredában is 25,2 Celsius-fokig melegedett fel napközben a levegő hőmérséklete.
szóljon hozzá!