
Autósor a nagylaki autópálya-határátkelőnél. Illemhelygondok is vannak. Archív
Fotó: Borbély Fanni
Az A1-es autópálya több illemhelye két hete zárva van a létesítmények karbantartására kiírt versenytárgyalás eredményének megtámadása miatt.
2024. október 15., 13:522024. október 15., 13:52
Az országot az autópályán elhagyó autósok arra panaszkodnak, hogy a nagylaki határátkelő kamionparkolójában már nem férnek hozzá a mosdókhoz, és
A temesvári regionális útigazgatóság illetékesei az Agerpres hírügynökségnek megerősítették, hogy
Ennek oka, hogy nincs ki karbantartsa ezeket a létesítményeket, mert a feladattal megbízott céggel kötött szerződés lejárt, és a szolgáltatásra kiírt versenytárgyalás eredményét megtámadták. Az útigazgatóság a helyzet megoldásáig azt ajánlja az autósoknak, hogy használják az autópálya pécskai pihenőhelyének illemhelyét az 558-as kilométerszelvénynél.
Az Europa 2002 Fuvarozói Munkáltatói Szövetség elnöke, Adrian Pop az Agerpresnek arról számolt be, hogy a mosdók hiánya régóta problémát jelent az országból való kilépésre várakozó járművezetők számára.
„A nagylaki autópálya-határátkelő illemhelyei eddig sem voltak elegendők, mert a sztrádán négy-öt kilométeres autósorok alakultak ki, így a sofőrök amúgy sem tudtak eljutni a parkolóig. Kellemetlen helyzet, ha az ember órákon keresztül az autópályán reked, és nincs hol könnyíteni magán” – nyilatkozta a vállalkozó.
A Román Rendőrség vasárnap közölte, hogy 2020 és 2025 között a jobbkormányos gépkocsikat érintő balesetek mintegy 84 százaléka azért történt, mert a járművezetők nem tartották be a közlekedési szabályokat.
A belügyminisztérium vasárnap a szellemi tulajdon világnapján arra figyelmeztetett, hogy a hamisított termékek és a kalóztartalmak továbbra is valós kockázatot jelentenek a vásárlók számára.
A kormány idén is folytatja az Új otthon programot, 500 millió lejes hitelgarancia-kerettel – derül ki a pénzügyminisztérium vasárnap közzétett jogszabálytervezetéből.
Most fordult elő először, hogy az orosz fél nem tudta teljes mértékben tagadni a Románia légterébe szombat hajnalban behatoló drón orosz eredetét – jelentette ki szombat este Oana Țoiu a bukaresti orosz nagykövet bekéretéséről.
Bár szombaton napközben Székelyföld-szerte napos, tavaszi idő volt, vasárnap reggelre több helyen fagypont alá csökkent a hőmérséklet. A leghidegebbet ezúttal is Csíkszeredában mérték.
A Galacon lezuhant orosz drón miatt a külügyminisztérium szombaton bekérette az orosz nagykövetet, és közölték a diplomatával, hogy a román fél elítéli légterének megsértését, és „határozottan tiltakozik” ez ellen az elfogadhatatlan cselekedet ellen.
Orbán Viktor, a Fidesz-KDNP listavezetője, leköszönő miniszterelnök visszaadja a választáson elnyert mandátumát – ezt a Fidesz elnöke maga jelentette be, hozzátéve, hogy rá most nem a parlamentben, hanem a nemzeti oldal újjászervezésében van szükség.
A védelmi minisztériumot szombaton arról értesítették, hogy drónmaradványokat találtak a Tulcea megyei Văcăreni község melletti farm térségében. Ez már a második drón, amelyet az éjszakai orosz támadást követően Románia területén lezuhant.
Biztonságban a megsemmisítésükre kijelölt helyszínre szállították a Galac területére lezuhant orosz drónmaradványokat, így a hatóságok engedélyezték a kitelepített lakosok hazatérését – közölte szombaton a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU).
Nicușor Dan államfő meghívta hétfőre a Cotroceni-palotába az Európa-barát pártok vezetőit, hogy megbeszélést folytassanak a SAFE és a PNRR programról.
1 hozzászólás