
Fotó: Csíkszereda Polgármesteri Hivatala
Aláírta Bukarestben Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere a duális szakoktatás megerősítését és a taplocai iskolai kampusz felújítását szolgáló 121,67 millió lejes óriáspályázat finanszírozási szerződését.
2024. március 27., 18:282024. március 27., 18:28
2024. március 27., 18:322024. március 27., 18:32
Mint arról a csíkszeredai önkormányzat sajtóosztálya tájékoztat, az Országos Helyreállítási Terv (PNRR) alapjaiból elnyert külső támogatás értéke megközelíti a 100 millió lejt, és a megvalósítást követően
A beruházásnak 2026 végéig kell megvalósulnia.
A szerződés aláírásáról beszámoló önkormányzat arra is emlékeztet, hogy a pályázás mentén, a Csíkszereda központú regionális duális képzés kialakítása érdekében bő egy évvel ezelőtt létrejött egy konzorcium.
Fotó: Csíkszereda Polgármesteri Hivatala
A velük való szoros együttműködés hosszú távú: a következő évtizedekre megalapozza a duális képzés megszervezését, minőségi javulását. Létrehozása azonban rövid távon is nagyon hasznos, hiszen megteremtette a feltételeit Csíkszereda egyik legösszetettebb pályázatának benyújtására – olvasható a szerkesztőségünknek elküldött tájékoztatásban.
– nyilatkozta Korodi Attila polgármester a finanszírozási szerződés aláírását követően.
„A csíkszeredai az ország egyik legnagyobb szakoktatási központja lesz. Számunkra, az RMDSZ számára az oktatásfejlesztésen belül a szakoktatás mindig kiemelkedően fontos volt.
– fogalmazott Kelemen Hunor a finanszírozási szerződés aláírása kapcsán.
Fotó: Csíkszereda Polgármesteri Hivatala
A jelenlegi elképzelések szerint a beruházás részeként megvalósuló nagyfokú udvarrendezés mellett három teljesen új épület épül. Egyikben ötféle képzést kiszolgáló tanműhelyek jönnek létre laboratóriumokkal, tantermekkel, mosdókkal, továbbá iskolaorvosi és -fogorvosi rendelővel.
A konzorcium tevékenysége elsősorban az oktatásfejlesztés terén bontakozik ki: a négy csíkszeredai szakközépiskola tanulói (Joannes Kájoni, Kós Károly, Székely Károly, Venczel József), valamint a Sapientia EMTE hallgatói a konzorcium tagságát képező vállalkozásoknál bérezés ellenében végezhetnek szakmai gyakorlatokat. Ez az együttműködés a szakoktatás minőségének fejlesztése mellett a fiatal munkaerő itthon tartásában nyújt erős támaszt.
Fotó: Csíkszereda Polgármesteri Hivatala
A most aláírt finanszírozási szerződés értéke 96,82 millió lej – ez az Országos Helyreállítási Terv (PNRR) vissza nem térítendő külső támogatását képezi.
Csíkszereda önrésze 18,98 millió lej, és a megvalósuláshoz nagyon fontos Hargita Megye Tanácsának 5,86 millió lejes hozzájárulása is – olvasható még a tájékoztatásban.
Közel 550 sofőr gépkocsivezetői jogosítványát vonták be szombaton a rendőrök, ezek közül 129-et gyorshajtás, 58-at alkohol hatása alatti vezetés miatt – közölte vasárnap az Országos Rendőr-főkapitányság (IGPR).
Az elmúlt 24 órában 121 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 123 személynek nyújtottak segítséget – tájékoztatott szombaton a Salvamont.
Értesítsék a helyi rendőrséget vagy az éjjeli menedékhelyet, ha hajléktalan embereket észlelnek az utcán – hívja fel a marosvásárhelyiek figyelmét a polgármesteri hivatal, tekintettel a következő napok rendkívül alacsony hőmérsékletére.
A központi költségvetési intézmények tartozása tavaly novemberben 28,05 százalékkal 859,4 millió lejre nőtt az októberi 671,1 millió lejről – derül ki a pénzügyminisztérium szombaton közzétett adataiból.
Többnapos havazás után vastag hóréteg borítja Csíkszék minden szegletét. A fehér tájak minden bizonnyal még egy ideig velünk maradnak, hiszen a bőséges szilárd csapadék után még napokig kitartó dermesztő hideg érkezett a térségbe.
Tavaly az előző évhez képest 2,6 százalékkal csökkent a gépkocsigyártás Romániában, összesen 545 510 jármű gördült le a gyártósorról – derül ki a Romániai Gépkocsigyártók Egyesületének (ACAROM) szombaton közzétett adataiból.
A Fidesz-KDNP 65 régi és 41 új jelölttel indul az országgyűlési választáson – jelentette be Orbán Viktor, a Fidesz elnöke a párt szombaton Budapesten tartott 31. kongresszusán.
Nem maradnak magukra kiszolgáltatottságukban a székelyföldi hajléktalanok, a régió minden városában felkészülten várják őket a hajléktalanszállók, nemcsak meleg szállással, hanem meleg étellel is.
Kigyulladt egy autóbusz Segesvár mellett szombat délben, a buszon tartozkodó 47 utas sikeresen kimenekült a járműből, senki nem sérült meg.
Előzetes letartóztatásba helyezték azt a férfit, aki szilveszter éjjelén alkohol hatása alatt, egy heves vita során többször ütötte meg ököllel és rugdosta meg feleségét, elsősorban a fején és a felsőtestén.
1 hozzászólás