
Újratárgyalták a szerződéseket, megvan hogy kik szállítják a tejet, a kiflit és a gyümölcsöket a Hargita megyei tanintézményekbe. Képünk illusztráció
Fotó: Gecse Noémi
Aláírták az újratárgyalt szerződéseket a beszállítókkal Hargita megyében az iskolai tej-kifli programban, és minden tanintézetben elindult a tejtermékek, péktermékek és gyümölcsök beszállítása – tájékoztat a Hargita megyei önkormányzat.
2022. október 05., 15:112022. október 05., 15:11
2022. október 05., 15:162022. október 05., 15:16
Mint írják, a korábban megkötött keretszerződés még 2023-ig érvényben van, de az árváltozásokhoz igazítva aláírták az újratárgyalt szerződéseket.
A tejtermékek beszállítását a Gordon Prod Kft. és a Lactis Kft. biztosítják. Utóbbi Székelyudvarhelyre, Szentegyházára, Kápolnásfalura, Fenyédre, Máréfalvára, Székelyvarságra és Zetelakára szállít, míg előbbi a fennmaradó Hargita megyei településekre.
A péktermékek esetében a Harmopan Rt. és Fagul Impex Kft. biztosítja a beszállítást. Utóbbi Borszékre, Hollósarkára, Gyergyóhollóra, Gyergyótölgyesre, Bélborba, Maroshévízre, Galócásra, Salamásra, Gyergyóvárhegyre, Gyergyószentmiklósra, Ditróba, Gyergyóremetére, Gyergyószárhegyre és Orotvára szállít, a Harmopan Rt. pedig a fennmaradó tanintézetekbe.
A gyümölcsök szállítását a Fagul Impex Kft. és az Ama Fruct Kft. biztosítják.
Ha hiányosságokat észlelnek a termékek beszállításánál vagy annak minőségében, kérik, hogy jelezzék az info@hargitamegye.ro címre és az alábbi érintett intézményeknél: Hargita Megyei Fogyasztóvédelmi Felügyelőség: 0266-311 702, reclamatii.harghita@anpc.ro; Hargita Megyei Állategészségügyi és Élelmiszerbiztonsági Igazgatóság: 0266-211 609, office-harghita@ansvsa.ro; Hargita Megyei Közegészségügyi Igazgatóság: 0266-324 483, dspj.harghita@aspharghita.ro.
Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök cáfolta azt az értesülést, miszerint kormányalakítási megbízásának visszaadására készülne.
Ígéretes line-upot mutatott a Microsoft-tulajdonú Xbox Studios a Summer Game Fest utáni projektbemutatóján. Ezekből válogattuk ki a számunkra tíz legígéretesebbet, amit akár már holnaptól is játszanánk.
Az okostelefon nemcsak a gyerekek, hanem a szülők életét is gyökeresen átírta. Balatoni Mónika digitáliskultúra-kutató Marosvásárhelyen az MCC rendezvényén járta körül a digitális kihívásokat, amelyekkel egy szülő szembesül ma – mintha vakon repülne.
Nem támadta meg a Maros Megyei Prefektusi Hivatal a marosvásárhelyi önkormányzat szemétszolgáltatásra vonatkozó határozatát – szögezi le a Maros megyei kormányhivatal, cáfolva a közösségi médiában megjelenteket.
Várhatón pénteken nyitják meg a forgalom előtt a Transzfogarasi út Piscul Negru és Bilea-vizesés közötti szakaszát, ha ezt a helyszíni ellenőrzések megerősítik, és az időjárási viszonyok lehetővé teszik – jelentette be kedden Cristian Pistol.
Közvitára bocsátja kedden a környezetvédelmi minisztérium a roncsautóprogram pályázati útmutatóját – jelentette be sajtótájékoztatóján Diana Buzoianu.
Diana Buzoianu ügyvivő környezetvédelmi miniszter szerint nem mindegyik önkormányzat alkalmazza azt a jogszabályt, amely a többlépcsős procedúrát egyszerűsítve lehetővé teszi a településekre bejáró veszélyes medvék azonnali kilövését.
Kelemen Hunor szerint a „közvetítőkön keresztül történő kormányzás nem működik”, és egy politikailag kinevezett miniszterekből álló kormány előnyösebb lett volna a kijelölt miniszterelnök által javasolt technokrata kabinetnél.
Eugen Tomac kedden kijelentette, hogy nem az ő személyes kormányának, hanem Románia kormányának kér majd bizalmat a parlamenttől.
Călin Georgescu kedden felszólította a parlament „hazaszerető” tagjait, hogy kezdeményezzék Nicușor Dan államfő hivatalából való felfüggesztését, aki szerinte „önkényesen” és „kihívóan” bízta meg Eugen Tomacot kormányalakítással.
szóljon hozzá!