
Fotó: Veres Nándor
Aláírták a kivitelezési szerződést hétfőn, így nemsokára a kezdési parancsot is kiadhatja a csíkszeredai önkormányzat a Szeredai-fürdőnél eltervezett sportpark megépítéséhez. A beruházás értéke közel 7,3 millió lej, a megvalósításra pedig egy éve van a kivitelező cégnek.
2022. október 10., 14:162022. október 10., 14:16
2022. október 10., 19:122022. október 10., 19:12
A Szeredai-fürdő egy része és a mellette lévő terület – ami összesen 19 500 négyzetméter – teljesen átalakul a jövőben. A strand egykori gyermekmedencéje és az olimpiai medencéje helyén különböző sportlétesítmények kapnak helyet.
Fotó: Veres Nándor
Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere a szerződés-aláíráson elmondta:
A beruházás értéke közel 7,3 millió lej, amelyből a város önrésze 1,1 millió lej, a többi európai uniós támogatás.
Fotó: Veres Nándor
„Hangulatos színfoltja lesz Csíkszeredának ez a sportpark” – jegyezte meg a polgármester, és felsorolta, hogy milyen sportlétesítményeket hoznak létre a területen.
Fotó: Veres Nándor
Ugyanakkor a projekt része egy kilátó felépítése, és egy biodiverzitást bemutató tanösvény létrehozása is a terület körül. Emellett lesznek illemhelyek és biciklitározók is. Megtudtuk azt is, hogy a futópályát, amely körbeveszi a többi területet, földtöltésre építik, amely szélvédettebbé teszi azokat.
Fotó: Veres Nándor
Fotó: Veres Nándor
A szabadidős sportparkot várhatóan a közhasznú Csíki Sport és Rekreatív Kft. fogja működtetni. A Székelyhon kérdésére, hogy mi a város terve a Szeredai-fürdő a fennmaradó másik két medencéjével, amelyek évek óta ugyancsak elhanyagoltan állnak, Korodi elmondta, hogy
Fotó: Veres Nándor
A litván hatóságok szerint az orosz katonai hírszerzés (GRU) állt egy 2024-es litvániai gyár elleni gyújtogatási kísérlet mögött; az üzem rádióhullám-szkennereket szállít az ukrán hadseregnek – írja az Agerpres a Reuters pénteki beszámolója alapján.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) pénteken közzétett előrejelzése szerint a következő napokban országszerte rendkívül hideg idő várható, az éjszakák fagyosak lesznek, de vegyes csapadékra és heves szélre is számítani lehet.
Február 11-ére halasztotta az alkotmánybíróság a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó új törvénytervezettel kapcsolatos beadvány megvitatását.
2025 októberéhez képest novemberben 2,2 százalékkal 5615 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet. A bruttó átlagbér 9371 lej volt tavaly novemberben, 2,4 százalékkal nagyobb, mint az előző hónapban.
Saját autója hátsó kerekei alá szorult és életét vesztette egy nő Vaslui megyében, miután nem állította meg rendesen a járművet a lejtős terepen.
Több ezren tüntettek csütörtök este a bukaresti Győzelem (Victoriei) téren az Ilie Bolojan vezette kormány ellen.
Tíz éves a helyi termelők támogatását felvállaló marosvásárhelyi Local Farmers’ Market, amelyet a Rákóczi lépcső alatti kis utcában szerveznek. Az idei első vásár január 16-án, pénteken lesz.
Nagyon meglepődtek a hatóságok, amikor több hüllőfajt, pitonokat, boákat, rendkívül ritka viperákat, tarantulákat, egy krokodilt és egy varánuszt fedeztek fel egy 12 négyzetméteres szobában Bihar megyében.
Nagy az aggodalom és a felháborodás is az egészségügyi és a szociális ellátórendszerben a kormány 10 százalékos költségcsökkentési terve miatt. Az érdekvédelem képviselője szerint éppen a jó szakembereket veszíthetik el az ágazatok, ha ez megvalósul.
Egy 59 éves nő életét vesztette, egy másik pedig megsérült csütörtökön, a Kolozs megyei Gyerőfalva és Körösfő között az 1-es országúton történt közúti balesetben; a balesetet okozó sofőr elhajtott a helyszínről.
4 hozzászólás