
Tusnádfürdő akadálytalan vízellátását biztosítja az új beruházás
Fotó: Pinti Attila
Noha még lehet számítani csőtörésekre az elkövetkező időszakban, már célegyenesben van a Tusnádfürdőt és Tusnád községet ellátó új vízvezeték építésének elkezdése. A kivitelezést tavasszal kezdi el a megbízott cég, most a topográfiai felmérések és a műszaki tervek elkészítése következik.
2022. november 13., 09:482022. november 13., 09:48
2022. november 13., 09:512022. november 13., 09:51
A csőtörések okozta visszatérő, akár több napon át tartó vízhiánytól kell mentesíteni a fürdőváros lakosságát a küszöbön álló beruházással, mert az évek óta fennálló helyzet nemcsak az ott lakókat viseli meg, hanem a turizmusra is kedvezőtlen hatással van. Az Országos Beruházási Társaság (CNI) költségén kiépített jelenlegi, 2014-ben elkészült, 15,8 kilométer hosszúságú ellátóvezeték a gyatra kivitelezés és a felhasznált anyagok elégtelen minősége miatt gyakorlatilag csődnek bizonyult, évszaktól függetlenül most is rendszeresen elszakad. Butyka Zsolt tusnádfürdői polgármester kérdésünkre azt mondta,
Ezen a helyzeten csak az új ellátóvezeték elkészítése, a vízkezelő-állomás és a városi víztartályok cseréje változtathat, amelynek költségeit a fejlesztési minisztérium vállalta fel a város pályázata nyomán, a kivitelezést pedig ezúttal is a CNI irányítja. A nemrég lezárult közbeszerzési eljárás nyomán
Az első lépés a terület topográfiai felmérése és a műszaki tervek elkészítése lesz, a földmunkákat várhatóan tavasszal kezdik el, és két év alatt kell befejezni a beruházást. A polgármester elmondta, menet közben kell elbontani a városi víztartályokat is úgy, hogy a szolgáltatást ez ne befolyásolja – ezek a tartályok az 1970-es években készültek, állapotuk már nem engedi, hogy teljes kapacitással használják. Víztartály készül Csíkszentsimonban is a szivattyúház mellé, mert jelenleg ez hiányzik – tudtuk meg.
A korábbi vízvezeték is megmarad, annak érdekében, hogy bármilyen üzemzavar esetén át lehessen váltani erre.
– ismertette a polgármester. Kérdésünkre azt is elmondta, amíg el nem készül az új vezeték, addig nem döntenek azzal kapcsolatban, hogy a város víz- és csatornaszolgáltatását a Harvíz Rt.-re bízzák, vagy ez az önkormányzati tulajdonú Goscom Kft. hatáskörében maradjon.
Ilie Bolojan szerint lehetővé kell tenni az önkormányzatok számára, hogy a költségvetésük elfogadása előtt visszatérjenek a helyi adók és illetékek törvényben meghatározott minimális szintjéhez.
Ilie Bolojan szerdán este bejelentette, hogy 2026. április 1-je és 2027. március vége között a lakossági fogyasztók szabályozott áron, a vállalatok és intézmények pedig piaci áron jutnak földgázhoz.
Ilie Bolojan miniszterelnök szerdán este bejelentette, hogy a 2026-os költségvetésről szóló egyeztetések várhatóan a jövő héten lezárulnak, így a tervezetet február 20-a körül terjesztik a parlament elé.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) szenátora, Robert Cazanciuc támogatja az RMDSZ-nek azt a javaslatát, hogy a kormány vizsgálja felül a helyi adók és illetékek emeléséről szóló döntését.
Csökkenti a termelést az Automobile Dacia SA, emiatt 900 dolgozótól válna meg.
Gondatlanságból elkövetett rongálás, valamint a munkavédelmi és munkahelyi egészségvédelmi előírások megszegésének gyanújával büntetőeljárást indított szerdán a Szilágy megyei rendőrség a szilágycsehi templomtorony leomlásának ügyében.
Noha a vízfelületet még jég borítja, a háttérben már minden adott a tavaszi szezonnyitáshoz a sepsiszentgyörgyi városi szabadidős létesítménynél. A fenntartó Rekreatív Rt. beszerezte az állomási tóra szánt csónakokat és vízibicikliket.
Az oktatási szakszervezetek tagjai szerdán a kormány székhelye előtt tüntettek, mivel elégedetlenek a kormány által elfogadott intézkedésekkel.
A szilágycsehi református templom összeomlásának okait kivizsgáló válságstáb alakult a művelődésügyi minisztériumnál szerdán – közölte a tárca.
Mi történik, amikor a szabadság ígérete kiüresedik? Hol van az élet kapuja a végidők zajában?
szóljon hozzá!