
Képünk illusztráció
Fotó: Pál Árpád
Támogató aláírásokat gyűjtenek Kovásznán július 8-áig, hogy ezzel nyomatékosítsák kérésüket: kerüljön vissza a fürdőváros a kézdivásárhelyi bíróság körzetébe.
2021. július 05., 19:022021. július 05., 19:02
A Legfelsőbb Bírói Tanács Kovásznát és Zágont áthelyezte a bodzafordulói bíróság körzetébe, azzal érvelve, hogy lerövidítik a pereskedések idejét. Ezzel viszont
Kovászna és Kézdivásárhely között ugyanis 19 kilométer a távolság, Bodzafordulóig pedig ennek a kétszerese, a polgárok több időt és pénzt kell rászánjanak, ha Bodzafordulón kell intézzék peres ügyeiket. Másrészt
„Nem hagyhatjuk, hogy megkérdezésünk nélkül mások, akár állami hatóságok, a mi jogos érdekeink ellen döntsenek” – fogalmazott Gyerő József, Kovászna polgármestere.

Értetlenséggel és felháborodással vettük tudomásul, hogy a Legfelső Bírói Tanács 102/2021.06.10 Határozata értelmében Kovászna városát a Bodzafordulói Bíróság területi hatáskörébe utalták – szögezte le Facebook-bejegyzésében Gyerő József a fürdőváros polgármestere.
Az aláírásgyűjtő-ívek elérhetők tucatnyi kovásznai üzletben, étteremben, szolgáltatónál és a zöldségpiacon, de a polgármesteri hivatal és az RMDSZ székházában is szignózni lehet nyilatkozatot.
Az ENSZ Biztonsági Tanácsa Románia kérésére rendkívüli ülést tart az Oroszország által elkövetett román légtérsértés ügyében; Oana Țoiu román külügyminiszter a nemzetközi jogsértésekről és az Oroszország tettei által generált kockázatokról fog beszélni.
Nicușor Dan szerint a gyermeknap többet jelent egy örömteli pillanatnál, a társadalom elkötelezettségét jelenti egy olyan környezet megteremtése iránt, amelyben minden gyermek védelmet, odafigyelést, tiszteletet és bátorítást kap álmai követésére.
Egy felnőtt és két gyermek került kórházba hétfőn, miután négy személygépkocsi ütközött össze az 1-es országúton Felek (Avrig) Fenyőfalva (Bradu) felőli kijáratánál, Szeben megyében.
Előre tervezett karbantartási és hálózatfejlesztési munkálatok miatt több településen is szünetelni fog az áramszolgáltatás a következő napokban – közölte az Electrica áramszolgáltató vállalat.
A World Vision Románia által megkérdezett tinédzserek közel negyede azt mondja, hogy a felnőttek ritkán vagy szinte soha nem hallgatják meg őket – derül ki szervezet gyermeknap alkalmából végzett felméréséből.
Az államfő szerint az eltávolítása hatással lehet a jogállamisági feltételekhez kötött uniós források lehívására is.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el hétfőn az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) több folyó vízgyűjtő területére.
A vízbefulladásos balesetek megelőzését, valamint a felelős magatartás erősítését célzó országos kampányt indít június 1. és augusztus 31. között az Országos Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU).
Jelentős mennyiségű csapadékra és szélviharokra adtak ki figyelmeztetést hétfőn a meteorológusok; a riasztás 21 megyében – köztük a székelyföldiekben – érvényes a nap folyamán.
Ha Sulyok Tamás nem mond le köztársasági elnöki tisztéről, a Tisza párt módosítani fogja az alaptörvényt – mondta a miniszterelnök hétfőn Budapesten, a Sándor-palota előtt tartott sajtótájékoztatóján.
szóljon hozzá!